Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju otrzymał kolejne certyfikaty

W czwartek, 19 kwietnia podczas gali podsumowującej szóstą edycję projektu certyfikacji szkół „Szkoła Innowacji” i konkursu „Lider Innowacji”, Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju otrzymał aż trzy certyfikaty – „Szkoła Innowacji”, „Nauczyciel – Lider Innowacji” oraz „Innowacyjna Biblioteka”.

Tytuł „Szkoła Innowacji” przyznawany jest corocznie w konkursie organizowanym przez Wyższą Szkołą Ekonomii i Innowacji w Lublinie. Certyfikat jest poświadczeniem, że szkoła dokłada wszelkich starań, aby kształcić na jak najwyższym poziomie – kształtować postawy przedsiębiorcze oraz społeczną odpowiedzialność. Jest to także potwierdzenie tego, że w szkole realizowane są nowatorskie pomysły, uczniowie mają możliwość podejmowania innowacyjnych działań i rozwijania swoich pasji, że szkoła kształci kreatywnych i twórczych absolwentów.

Kapituła, w skład której wchodzą przedstawiciele Kuratorium Oświaty, Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie, władz samorządowych, szkół oraz mediów, przyznała ZSZiO w Biłgoraju dwa wyróżnienia. Pierwsze, w kategorii „Nauczyciel – Lider Innowacji”, otrzymała Teresa Zań – nauczyciel przedmiotów zawodowych odzieżowych. Doceniono podejmowanie wielu jej działań na rzecz szkoły, poszukiwanie nowych tematów i form oraz wychodzenie naprzeciw zainteresowaniom uczniów, inspirowanie młodzieży do zdobywania wiedzy, dzięki czemu odnoszą oni sukcesy w konkursach i olimpiadach.

Drugie wyróżnienie otrzymała biblioteka ZSZiO w kategorii „Innowacyjna Biblioteka”. Świadczy to o wysokim poziomie pracy biblioteki szkolnej nie tylko na rzecz ucznia, ale także szkoły i środowiska. To także dowodzi tego, że uczniowie mają tam możliwość rozwijania swoich zainteresowań nie tylko czytelniczych, ale także artystycznych odnosząc sukcesy w ogólnopolskich konkursach fotograficznych. Anna Chwedyk, nauczyciel bibliotekarz, zwróciła uwagę na fakt, że młodzież bierze udział w projektach eTwinning prowadzonych w języku angielskim wspólnie ze szkołami z Włoch, Francji i Rumunii, poznaje inne kraje, kulturę, poszerza znajomość języków obcych i wiedzy o świecie. – Otrzymane nagrody są ogromnym wyróżnieniem dla naszej szkoły. Stanowią podsumowanie zaangażowania nauczycieli i uczniów w jej rozwój. Każda szkoła powinna pracować innowacyjnie. Otrzymane nagrody świadczą o tym, że właśnie w taki sposób pracuje się w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju – powiedział dyrektor szkoły, dr Adam Balicki.

ZSZiO w Biłgoraju
fot. nadesłane przez szkołęMarkowe teksty

Marek Sztochel
Skandaliczne marnotrawienie publicznych pieniędzy

Łada 1945 Biłgoraj od kilku miesięcy szuka nowego prezesa, bo Winicjusz Oleszczak zrezygnował z tej funkcji. Nie jest to łatwe zadanie, bo szefem klubu sportowego powinien być ktoś, kto nadąża za stale zmieniającym się światem i odnajduje się w coraz to nowszej rzeczywistości, ma ochotę świadczyć nieodpłatnie ciężką pracę na rzecz lokalnej społeczności przez siedem dni w tygodniu, a ponadto musi mieć albo zasobny portfel, by samemu do tego „interesu” dołożyć, albo mocne poparcie przedsiębiorców lub miejscowych baronów, gotowych do dzielenia się swoim majątkiem. Warto się zastanowić, jak funkcjonowałyby sowicie finansowane z pieniędzy podatników instytucje kultury, gdyby oparte były tylko na działalności wolontariuszy?