Zapowiadamy kolejne gwiazdy „Cieszanów Rock Festiwal 2018”

Poznaliśmy następnych artystów, którzy wystąpią na scenie tegorocznego festiwalu rockowego w Cieszanowie. Na scenie „Cieszanów Rock Festiwal 2018” koncertować będą także Shantel & Bucovina Club Orkestar, Frontside (na zdjęciu), Zenek, Dżem, Ania Rusowicz i Uprising Tree. Organizatorzy ogłosili także listę zespołów zakwalifikowanych do festiwalowego przeglądu. Dziewiąta edycja jednej z największych imprez rockowych w Polsce trwać będzie od 16 do 19 sierpnia.

Do grona uczestników tegorocznej, dziewiątej edycji „Cieszanów Rock Festiwal 2018” dołączyli kolejni artyści. Na scenie w Cieszanowie wystąpią Shantel & Bucovina Club Orkestar, Frontside, Zenek, Dżem, Ania Rusowicz i Uprising Tree. Wcześniej informowaliśmy, że koncertować będą Decapitated, Booze & Glory, Nocny Kochanek, Hunter, Łąki Łan, Romantycy Lekkich Obyczajów, Dr Misio, The Analogs, Proletaryat, Skampararas i Materia. W ramach festiwalu tradycyjnie odbędzie się ogólnopolski przegląd zespołów. Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie zakwalifikowało do konkursowych występów dziesięć kapel rockowych. W piątek, 17 sierpnia na scenie zaprezentują się zespoły Animations, Feym, Gabinet Looster, Hengelo i Hyc06. Następnego dnia zagrają Krain, Lincz, Obciach, Reisefieber i The Djangos.

MaSzt
fot. materiały prasowe organizatorówMarkowe teksty

Marek Sztochel
Skandaliczne marnotrawienie publicznych pieniędzy

Łada 1945 Biłgoraj od kilku miesięcy szuka nowego prezesa, bo Winicjusz Oleszczak zrezygnował z tej funkcji. Nie jest to łatwe zadanie, bo szefem klubu sportowego powinien być ktoś, kto nadąża za stale zmieniającym się światem i odnajduje się w coraz to nowszej rzeczywistości, ma ochotę świadczyć nieodpłatnie ciężką pracę na rzecz lokalnej społeczności przez siedem dni w tygodniu, a ponadto musi mieć albo zasobny portfel, by samemu do tego „interesu” dołożyć, albo mocne poparcie przedsiębiorców lub miejscowych baronów, gotowych do dzielenia się swoim majątkiem. Warto się zastanowić, jak funkcjonowałyby sowicie finansowane z pieniędzy podatników instytucje kultury, gdyby oparte były tylko na działalności wolontariuszy?