Wydawnictwo „Izamarka” zaprasza na ligę

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA. Tylko dwa spotkania w sobotę i aż siedem w niedzielę – tak wygląda program siódmej serii rozgrywek „najciekawszej ligi świata”. Na „mecz kolejki” zapraszamy do Tarnogrodu, gdzie miejscowy Olimpiakos zmierzy się z Victorią Łukowa. Dwie strony materiałów o siódmej kolejce zamojskiej „okręgówki” znajdziecie Państwo we wtorek, w „Kronice Tygodnia”. Tu publikujemy zapowiedź piłkarskiego weekendu na Zamojszczyźnie.

Przed nami siódma kolejka rozgrywek zamojskiej klasy okręgowej. Ta seria gier rozpocznie się w sobotę, 12 września o godz. 11 na stadionie w Zwierzyńcu, gdzie miejscowy Sokół spotka się z Błękitnymi Obsza. Faworytem będą goście, ale beniaminek nie stoi na straconej pozycji. – Ten mecz powinien być wyrównany, Sokół tanio skóry nie sprzeda, ale minimalnie wygrają goście – tak w „Typerze Kroniki Tygodnia” przewiduje Grzegorz Lipiński, trener Orła Tereszpol.
Na sobotę zaplanowano jeszcze jedną potyczkę. O godz. 16 w Miączynie tamtejsza Olimpia zagra z Koroną Łaszczów.
Siedem spotkań czeka nas w niedzielę. Jeśli weźmiemy pod uwagę aktualną sytuację w tabeli, to „mecz kolejki” rozegrany zostanie w Tarnogrodzie. Tam o godz. 16 Olimpiakos zmierzy się z Victorią Łukowa. Po sześciu seriach zespół z Tarnogrodu plasuje się na czwartym miejscu z dorobkiem piętnastu punktów. Z kolei drużyna z Łukowej jest na szóstej pozycji i ma dwa punkty mniej. Czego możemy się spodziewać po niedzielnym starciu w Tarnogrodzie? – Mam nadzieję, że kibice będą zadowoleni z poziomu tego spotkania. Może nie oczekuję zbyt wielu bramek, oby tylko jedną więcej zdobył Olimpiakos. Zagramy w optymalnym składzie. Na szczęście wszyscy są zdrowi, nikt nie pauzuje za kartki. Będziemy się starać, jak w każdym meczu, o zwycięstwo – zapowiada Siergiej Sawczuk, szkoleniowiec Olimpiakosu.

PROGRAM SIÓDMEJ KOLEJKI ZAMOJSKIEJ KLASY OKRĘGOWEJ

sobota, 12 września 2020

Sokół Zwierzyniec – Błękitni Obsza (godz. 11)

Olimpia Miączyn – Korona Łaszczów (godz. 16)

niedziela, 13 września 2020

Granica Lubycza Królewska – Pogoń 96 Łaszczówka (godz. 15)

Tur Turobin – Orzeł Tereszpol (godz. 15)

Olimpiakos Tarnogród – Victoria Łukowa (godz. 16)

Orion Dereźnia – Omega Stary Zamość (godz. 16)

Potok Sitno – Tanew Majdan Stary (godz. 16)

Tarpan Korchów – Igros Krasnobród (godz. 16)

Roztocze Szczebrzeszyn – Metalowiec Goraj (godz. 17)

 

SYTUACJA W TABELI PO SZÓSTEJ KOLEJCE

1. Roztocze Szczebrzeszyn (16 punktów)
2. Omega Stary Zamość (16)
3. Igros Krasnobród (16)
4. Olimpiakos Tarnogród (15)
5. Korona Łaszczów (13)
6. Victoria Łukowa (13)
7. Tanew Majdan Stary (12)
8. Błękitni Obsza (12)
9. Granica Lubycza Królewska (10)
10. Pogoń 96 Łaszczówka (10)
11. Metalowiec Goraj (8)
12. Olimpia Miączyn (7)
13. Tur Turobin (3)
14. Potok Sitno (3)
15. Sokół Zwierzyniec (1)
16. Orion Dereźnia (1)
17. Orzeł Tereszpol (0)
18. Tarpan Korchów (0)

MaSztMarkowe teksty

Marek Sztochel
Liga dwóch prędkości

„Najciekawsza liga świata” spolaryzowała się do tego stopnia, że sprawia wrażenie, jakby lepsza połowa Bundesligi konkurowała w jednej klasie rozgrywkowej z gorszą połową Ekstraklasy. „Góra” wygrywa z „dołem” najczęściej dosyć wysoko, a wyniki byłyby wyższe, gdyby nie to, że te lepsze zespoły na ogół są tak samo niedotrenowane, jak te z dołu, ale konsekwentnie punktują, bo mają kogoś, kogo słabeuszom brakuje – najemników, szkolonych od najmłodszych lat w miejskich ośrodkach piłkarskich naszego okręgu.