Weronika Pyzik ustanowiła nowy rekord Polski i pojedzie na mistrzostwa Europy

Miłe wieści napłynęły ze Stanów Zjednoczonych Ameryki. Wychowanka Znicza Biłgoraj Weronika Pyzik osiągnęła w Sacramento rekord Polski zawodniczek do lat 23 w biegu na 10 000 m i wypełniła limit czasowy Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, kwalifikujący na mistrzostwa Europy, które w sierpniu odbędą się w Berlinie.

Pochodząca z Biłgoraja Weronika Pyzik podczas przeprowadzonych w Sacramento kwalifikacji do akademickich mistrzostw Stanów Zjednoczonych Ameryki pokonała dystans 10 000 m w czasie 32:37.89. To rezultat lepszy o ponad 25 sekund od dotychczasowego rekordu Polski na tym dystansie w kategorii do lat 23, ustanowionego prawie 25 lat temu przez Martę Kosmowską. Reprezentująca wówczas Gwardię Warszawa zawodniczka uzyskała czas 33:03.08. Wynik uzyskany przez Weronikę Pyzik w Sacramento dał jej prawo do startu w sierpniu, w Berlinie, w mistrzostwach Europy seniorek, bowiem wskaźnik kwalifikacyjny Polskiego Związku Lekkiej Atletyki na tę imprezę wynosi 32:50.00. Warto podkreślić, że był to dopiero drugi w karierze start zawodniczki Znicza Biłgoraj i wychowanki trenera Mieczysława Jamroza na dystansie 10 000 m. Debiutowała 28 kwietnia, osiągając czas 34:03.23.

MaSztMarkowe teksty

Marek Sztochel
Skandaliczne marnotrawienie publicznych pieniędzy

Łada 1945 Biłgoraj od kilku miesięcy szuka nowego prezesa, bo Winicjusz Oleszczak zrezygnował z tej funkcji. Nie jest to łatwe zadanie, bo szefem klubu sportowego powinien być ktoś, kto nadąża za stale zmieniającym się światem i odnajduje się w coraz to nowszej rzeczywistości, ma ochotę świadczyć nieodpłatnie ciężką pracę na rzecz lokalnej społeczności przez siedem dni w tygodniu, a ponadto musi mieć albo zasobny portfel, by samemu do tego „interesu” dołożyć, albo mocne poparcie przedsiębiorców lub miejscowych baronów, gotowych do dzielenia się swoim majątkiem. Warto się zastanowić, jak funkcjonowałyby sowicie finansowane z pieniędzy podatników instytucje kultury, gdyby oparte były tylko na działalności wolontariuszy?