Weronika Pyzik ustanowiła nowy rekord Polski i pojedzie na mistrzostwa Europy

Miłe wieści napłynęły ze Stanów Zjednoczonych Ameryki. Wychowanka Znicza Biłgoraj Weronika Pyzik osiągnęła w Sacramento rekord Polski zawodniczek do lat 23 w biegu na 10 000 m i wypełniła limit czasowy Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, kwalifikujący na mistrzostwa Europy, które w sierpniu odbędą się w Berlinie.

Pochodząca z Biłgoraja Weronika Pyzik podczas przeprowadzonych w Sacramento kwalifikacji do akademickich mistrzostw Stanów Zjednoczonych Ameryki pokonała dystans 10 000 m w czasie 32:37.89. To rezultat lepszy o ponad 25 sekund od dotychczasowego rekordu Polski na tym dystansie w kategorii do lat 23, ustanowionego prawie 25 lat temu przez Martę Kosmowską. Reprezentująca wówczas Gwardię Warszawa zawodniczka uzyskała czas 33:03.08. Wynik uzyskany przez Weronikę Pyzik w Sacramento dał jej prawo do startu w sierpniu, w Berlinie, w mistrzostwach Europy seniorek, bowiem wskaźnik kwalifikacyjny Polskiego Związku Lekkiej Atletyki na tę imprezę wynosi 32:50.00. Warto podkreślić, że był to dopiero drugi w karierze start zawodniczki Znicza Biłgoraj i wychowanki trenera Mieczysława Jamroza na dystansie 10 000 m. Debiutowała 28 kwietnia, osiągając czas 34:03.23.

MaSztMarkowe teksty

Marek Sztochel
Liga dwóch prędkości

„Najciekawsza liga świata” spolaryzowała się do tego stopnia, że sprawia wrażenie, jakby lepsza połowa Bundesligi konkurowała w jednej klasie rozgrywkowej z gorszą połową Ekstraklasy. „Góra” wygrywa z „dołem” najczęściej dosyć wysoko, a wyniki byłyby wyższe, gdyby nie to, że te lepsze zespoły na ogół są tak samo niedotrenowane, jak te z dołu, ale konsekwentnie punktują, bo mają kogoś, kogo słabeuszom brakuje – najemników, szkolonych od najmłodszych lat w miejskich ośrodkach piłkarskich naszego okręgu.