W sobotę finał ligi we Frampolu

W finale amatorskiej ligi piłki siatkowej we Frampolu zespół z Niemirowa zagra ze Wczorajszymi Janów Lubelski. W meczu o trzecie miejsce w tych rozgrywkach Meczbol Sokołówka zmierzy się z Sokołem Zwierzyniec. Spotkania rozegrane zostaną w sobotę, 24 marca.

Sympatyków regionalnej siatkówki zachęcamy do przybycia w sobotę, 24 marca do hali sportowej Samorządowego Zespołu Szkolnego we Frampolu. Tego dnia rozegrane zostaną mecze finałowe rozgrywek amatorskiej ligi piłki siatkowej, w których główną nagrodą jest Puchar Burmistrza Frampola Tadeusza Niedźwieckiego. Na godz. 16 zaplanowany został mecz o trzecie miejsce. O tę pozycję w końcowej klasyfikacji walczyć będą Meczbol Sokołówka (gmina Frampol) i Sokół Zwierzyniec. Po zakończeniu tego spotkania odbędzie się finał. O główne trofeum zespół z Niemirowa (gm. Frampol), na czele z dobrze znanym z biłgorajskich rozgrywek siatkarskich Krzysztofem Mazurkiem, zagra z drużyną z Janowa Lubelskiego o swojskiej nazwie Wczorajsi. – Po meczu finałowym przewidujemy uroczyste podsumowanie rozgrywek oraz nagrodzenie zespołów i wyróżniających się zawodników. Wszystkie drużyny otrzymają pamiątkowe puchary. Natomiast kapitanowie oraz najlepsi w poszczególnych zespołach zawodnicy uhonorowani zostaną okolicznościowymi statuetkami – informuje Krzysztof Błaszczak, koordynator i sędzia główny ligi, a jednocześnie zawodnik Meczbola Sokołówka.

Siatkarska liga we Frampolu rozgrywana jest po raz trzeci. Dwie poprzednie edycje wygrał GUKS Modliborzyce (powiat janowski). W tym sezonie do rywalizacji przystąpiło pięć zespołów, które rywalizowały systemem „każdy z każdym”. Mecze trwały do dwóch wygranych setów. Wynik 2:0 skutkował przyznaniem trzech punktów zwycięzcy. Natomiast w przypadku rozstrzygnięcia spotkania w trzech setach wygrany otrzymywał dwa punkty, a pokonany – jeden. Pierwsze miejsce w sezonie zasadniczym zajął zespół z Niemirowa, a drugą pozycję zajęli Wczorajsi Janów Lubelski. Obie drużyny zdobyły po siedem punktów. Na trzecim miejscu uplasował się Meczbol Sokołówka (sześć punktów), mający w składzie zawodników znanych z gry w Rondzie Rzeczyca. Czwarty był Sokół Zwierzyniec (także sześć punktów), a piąta – Jedynka Team Biłgoraj (trzy punkty).

MaSzt
fot. pixabay.comMarkowe teksty

Marek Sztochel
Skandaliczne marnotrawienie publicznych pieniędzy

Łada 1945 Biłgoraj od kilku miesięcy szuka nowego prezesa, bo Winicjusz Oleszczak zrezygnował z tej funkcji. Nie jest to łatwe zadanie, bo szefem klubu sportowego powinien być ktoś, kto nadąża za stale zmieniającym się światem i odnajduje się w coraz to nowszej rzeczywistości, ma ochotę świadczyć nieodpłatnie ciężką pracę na rzecz lokalnej społeczności przez siedem dni w tygodniu, a ponadto musi mieć albo zasobny portfel, by samemu do tego „interesu” dołożyć, albo mocne poparcie przedsiębiorców lub miejscowych baronów, gotowych do dzielenia się swoim majątkiem. Warto się zastanowić, jak funkcjonowałyby sowicie finansowane z pieniędzy podatników instytucje kultury, gdyby oparte były tylko na działalności wolontariuszy?