Terminarz lubelskiej IV ligi został już opracowany

LUBELSKA IV LIGA. Rozgrywki w rundzie jesiennej rozpoczną się w środę, 15 sierpnia, a zakończą 11 listopada. Lubelski Związek Piłki Nożnej zaplanował tylko jedną kolejkę w środę roboczą – mecze czwartej serii odbędą się 29 sierpnia. Na inaugurację sezonu Huczwa Tyszowce, która okazała się najlepsza w zamojskiej klasie okręgowej, zagra na wyjeździe z Tomasovią Tomaszów Lubelski. A z kim w pierwszej kolejce spotkają się trzy inne zespoły z okręgu zamojskiego, czyli Hetman Zamość, Łada Biłgoraj i Kryształ Werbkowice?

TERMINARZ RUNDY JESIENNEJ W SEZONIE 2018/2019

15 sierpnia 2018 (środa)
Lewart Lubartów – Kłos Gmina Chełm
Start Krasnystaw – Victoria Żmudź
Eko Różanka – Orlęta Łuków
Hetman Zamość – MKS Ryki
Kryształ Werbkowice – Powiślak Końskowola
Lublinianka Lublin – Polesie Kock
Tomasovia Tomaszów Lubelski – Huczwa Tyszowce
Górnik II Łęczna – Łada Biłgoraj

18, 19 sierpnia 2018
Kłos Gmina Chełm – Łada Biłgoraj
Huczwa Tyszowce – Górnik II Łęczna
Polesie Kock – Tomasovia Tomaszów Lubelski
Powiślak Końskowola – Lublinianka Lublin
MKS Ryki – Kryształ Werbkowice
Orlęta Łuków – Hetman Zamość
Victoria Żmudź – Eko Różanka
Lewart Lubartów – Start Krasnystaw

25, 26 sierpnia 2018
Start Krasnystaw – Kłos Gmina Chełm
Eko Różanka – Lewart Lubartów
Hetman Zamość – Victoria Żmudź
Kryształ Werbkowice – Orlęta Łuków
Lublinianka Lublin – MKS Ryki
Tomasovia Tomaszów Lubelski – Powiślak Końskowola
Górnik II Łęczna – Polesie Kock
Łada Biłgoraj – Huczwa Tyszowce

29 sierpnia 2018 (środa)
Kłos Gmina Chełm – Huczwa Tyszowce
Polesie Kock – Łada Biłgoraj
Powiślak Końskowola – Górnik II Łęczna
MKS Ryki – Tomasovia Tomaszów Lubelski
Orlęta Łuków – Lublinianka Lublin
Victoria Żmudź – Kryształ Werbkowice
Lewart Lubartów – Hetman Zamość
Start Krasnystaw – Eko Różanka

1, 2 września 2018
Eko Różanka – Kłos Gmina Chełm
Hetman Zamość – Start Krasnystaw
Kryształ Werbkowice – Lewart Lubartów
Lublinianka Lublin – Victoria Żmudź
Tomasovia Tomaszów Lubelski – Orlęta Łuków
Górnik II Łęczna – MKS Ryki
Łada Biłgoraj – Powiślak Końskowola
Huczwa Tyszowce – Polesie Kock

8, 9 września 2018
Kłos Gmina Chełm – Polesie Kock
Powiślak Końskowola – Huczwa Tyszowce
MKS Ryki – Łada Biłgoraj
Orlęta Łuków – Górnik II Łęczna
Victoria Żmudź – Tomasovia Tomaszów Lubelski
Lewart Lubartów – Lublinianka Lublin
Start Krasnystaw – Kryształ Werbkowice
Eko Różanka – Hetman Zamość

15, 16 września 2018
Hetman Zamość – Kłos Gmina Chełm
Kryształ Werbkowice – Eko Różanka
Lublinianka Lublin – Start Krasnystaw
Tomasovia Tomaszów Lubelski – Lewart Lubartów
Górnik II Łęczna – Victoria Żmudź
Łada Biłgoraj – Orlęta Łuków
Huczwa Tyszowce – MKS Ryki
Polesie Kock – Powiślak Końskowola

22, 23 września 2018
Kłos Gmina Chełm – Powiślak Końskowola
MKS Ryki – Polesie Kock
Orlęta Łuków – Huczwa Tyszowce
Victoria Żmudź – Łada Biłgoraj
Lewart Lubartów – Górnik II Łęczna
Start Krasnystaw – Tomasovia Tomaszów Lubelski
Eko Różanka – Lublinianka Lublin
Hetman Zamość – Kryształ Werbkowice

29, 30 września 2018
Kryształ Werbkowice – Kłos Gmina Chełm
Lublinianka Lublin – Hetman Zamość
Tomasovia Tomaszów Lubelski – Eko Różanka
Górnik II Łęczna – Start Krasnystaw
Łada Biłgoraj – Lewart Lubartów
Huczwa Tyszowce – Victoria Żmudź
Polesie Kock – Orlęta Łuków
Powiślak Końskowola – MKS Ryki

6, 7 października 2018
Kłos Gmina Chełm – MKS Ryki
Orlęta Łuków – Powiślak Końskowola
Victoria Żmudź – Polesie Kock
Lewart Lubartów – Huczwa Tyszowce
Start Krasnystaw – Łada Biłgoraj
Eko Różanka – Górnik II Łęczna
Hetman Zamość – Tomasovia Tomaszów Lubelski
Kryształ Werbkowice – Lublinianka Lublin

13, 14 października 2018
Lublinianka Lublin – Kłos Gmina Chełm
Tomasovia Tomaszów Lubelski – Kryształ Werbkowice
Górnik II Łęczna – Hetman Zamość
Łada Biłgoraj – Eko Różanka
Huczwa Tyszowce – Start Krasnystaw
Polesie Kock – Lewart Lubartów
Powiślak Końskowola – Victoria Żmudź
MKS Ryki – Orlęta Łuków

20, 21 października 2018
Kłos Gmina Chełm – Orlęta Łuków
Victoria Żmudź – MKS Ryki
Lewart Lubartów – Powiślak Końskowola
Start Krasnystaw – Polesie Kock
Eko Różanka – Huczwa Tyszowce
Hetman Zamość – Łada Biłgoraj
Kryształ Werbkowice – Górnik II Łęczna
Lublinianka Lublin – Tomasovia Tomaszów Lubelski

27, 28 października 2018
Tomasovia Tomaszów Lubelski – Kłos Gmina Chełm
Górnik II Łęczna – Lublinianka Lublin
Łada Biłgoraj – Kryształ Werbkowice
Huczwa Tyszowce – Hetman Zamość
Polesie Kock – Eko Różanka
Powiślak Końskowola – Start Krasnystaw
MKS Ryki – Lewart Lubartów
Orlęta Łuków – Victoria Żmudź

3, 4 listopada 2018
Kłos Gmina Chełm – Victoria Żmudź
Lewart Lubartów – Orlęta Łuków
Start Krasnystaw – MKS Ryki
Eko Różanka – Powiślak Końskowola
Hetman Zamość – Polesie Kock
Kryształ Werbkowice – Huczwa Tyszowce
Lublinianka Lublin – Łada Biłgoraj
Tomasovia Tomaszów Lubelski – Górnik II Łęczna

10, 11 listopada 2018
Górnik II Łęczna – Kłos Gmina Chełm
Łada Biłgoraj – Tomasovia Tomaszów Lubelski
Huczwa Tyszowce – Lublinianka Lublin
Polesie Kock – Kryształ Werbkowice
Powiślak Końskowola – Hetman Zamość
MKS Ryki – Eko Różanka
Orlęta Łuków – Start Krasnystaw
Victoria Żmudź – Lewart Lubartów

MaSzt



Markowe teksty

Marek Sztochel
Skandaliczne marnotrawienie publicznych pieniędzy

Łada 1945 Biłgoraj od kilku miesięcy szuka nowego prezesa, bo Winicjusz Oleszczak zrezygnował z tej funkcji. Nie jest to łatwe zadanie, bo szefem klubu sportowego powinien być ktoś, kto nadąża za stale zmieniającym się światem i odnajduje się w coraz to nowszej rzeczywistości, ma ochotę świadczyć nieodpłatnie ciężką pracę na rzecz lokalnej społeczności przez siedem dni w tygodniu, a ponadto musi mieć albo zasobny portfel, by samemu do tego „interesu” dołożyć, albo mocne poparcie przedsiębiorców lub miejscowych baronów, gotowych do dzielenia się swoim majątkiem. Warto się zastanowić, jak funkcjonowałyby sowicie finansowane z pieniędzy podatników instytucje kultury, gdyby oparte były tylko na działalności wolontariuszy?