Piłka nożna
Wydawnictwo „Izamarka” zaprasza na ligę

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA. Tylko dwa spotkania w sobotę i aż siedem w niedzielę – tak wygląda program siódmej serii rozgrywek „najciekawszej ligi świata”. Na „mecz kolejki” zapraszamy do Tarnogrodu, gdzie miejscowy Olimpiakos zmierzy się z Victorią Łukowa. Dwie strony materiałów o siódmej kolejce zamojskiej „okręgówki” znajdziecie Państwo we wtorek, w „Kronice Tygodnia”. Tu publikujemy zapowiedź piłkarskiego weekendu na Zamojszczyźnie.

Piłka nożna
Rozgrywki bez finału

OKRĘGOWY PUCHAR POLSKI. Przypominamy poprzednią edycję rywalizacji o Puchar Polski na szczeblu okręgu zamojskiego. Po raz pierwszy w blisko 45-letniej historii tych rozgrywek mecz finałowy został odwołany i zweryfikowany walkowerem. Okręg zamojski w półfinale wojewódzkim reprezentowała Unia Hrubieszów.

Piłka nożna
Dogrywki nie będzie

W środę, 26 sierpnia o godz. 17 na czterech boiskach Zamojszczyzny rozegrane zostaną mecze pierwszej rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu. Na tym etapie rozgrywek zagra pięć zespołów z IV ligi, dwa z klasy okręgowej i jeden z klasy A. Zamojski OZPN wprowadził istotną zmianę w regulaminie rozgrywek.

Piłka nożna
Temida piłkarskiej Zamojszczyzny

W III lidze okręg zamojski ma dwóch reprezentantów, a w IV lidze – pięciu. Po niedokończonym sezonie 2019/2020 nie było spadków, tylko awanse. Kto tego lata uzyskał uprawnienia do prowadzenia meczów piłkarskich w wyższej klasie rozgrywkowej? Jakie są kryteria klasyfikowania sędziów?

Polityka
Oskarżony poseł nie stawił się na procesie

W środę, 7 sierpnia w Sądzie Rejonowym w Biłgoraju rozpoczął się proces posła Piotra O. Prokuratura oskarżyła go o to, że za łapówkę w wysokości co najmniej 1500 zł kupił sobie prawo jazdy kategorii A i C, a następnie posługiwał się nielegalnie zdobytym dokumentem, okazując go policjantom podczas kontroli drogowych. Parlamentarzysta nie przybył na rozprawę, która została przerwana do 6 września. Sąd wezwał posła do obowiązkowego stawiennictwa.

Piłka nożna
Kosa i kamień. To była „święta wojna”

MECZE, O KTÓRYCH NIE SPOSÓB ZAPOMNIEĆ W tym cyklu będę wspominał wraz z przedstawicielami naszego lokalnego środowiska sportowego niezapomniane dla mnie potyczki piłkarskie. Na pierwszy ogień pójdzie spotkanie Omegi Stary Zamość z Nordem 98 Wysokie, rozegrane w strugach deszczu na początku czerwca 2002 roku, na boisku w Chomęciskach Dużych. Kilkuletnia rywalizacja tych zespołów była dla licznie przychodzących na stadion mieszkańców obu miejscowości czymś więcej, niż tylko starciem o ligowe punkty. Kibice wybaczali każdą porażkę, ale nie klęskę w „świętej wojnie”.

Sokół Zwierzyniec wykonał plan z nawiązką

Sezon 2017/2018 był dla Sokoła Zwierzyniec najlepszy w dziesięcioletniej działalności sekcji od czasu jej reaktywacji w 2008 roku. Drużyna, którą prowadzi Piotr Szklarz, zajęła pierwsze miejsce w amatorskiej II lidze biłgorajskiej i trzecie w rozgrywkach ligowych we Frampolu. Zagrała także w Pucharze Polski na szczeblu wojewódzkim. I chociaż przegrała w Tomaszowie Lubelskim, w trzech setach z zespołem Tomaszowskiego Stowarzyszenia Sportowego Kudłaty, to jednak na tle trzecioligowca zaprezentowała się obiecująco.

Kudłaty Tomaszów Lubelski będzie gospodarzem finału wojewódzkiego Pucharu Polski

POD PATRONATEM MEDIALNYM WYDAWNICTWA „IZAMARKA”. W sobotę, 28 kwietnia o godz. 10 w hali sportowej Zespołu Szkół nr 2 w Tomaszowie Lubelskim przy ul. Żwirki i Wigury 3 rozpocznie się turniej finałowy rozgrywek o Puchar Polski na szczeblu województwa lubelskiego. Rywalami gospodarzy, czyli Tomaszowskiego Stowarzyszenia Sportowego Kudłaty Tomaszów Lubelski, będą Powiślak Końskowola i Tajfun Ostrów Lubelski.

Siatkarki Szóstki Biłgoraj kilkanaście lat później (część 1)

We wrześniu 2006 roku Szóstka Biłgoraj, po kilku sukcesach w rozgrywkach młodzieżowych, zadebiutowała w II lidze kobiet. Zespół trenerów Krzysztofa Mazurka i Ryszarda Iwańskiego był najmłodszy w lidze – średnia wieku zawodniczek ledwie przekraczała szesnaście lat. Oparta na wychowankach drużyna zdołała się utrzymać. Zajęła dziewiąte miejsce. Co ciekawego wydarzyło się w życiu zawodniczek po odejściu z Szóstki i co dziś porabiają? O tym tylko na naszym portalu.

Rondo Rzeczyce – chluba gminy Frampol

Rondo Rzeczyce nie zdołało powtórzyć sukcesu sprzed dwóch lat, gdy zostało mistrzem biłgorajskiej ligi piłki siatkowej. W tym roku siatkarze z gminy Frampol przegrali w finale rozgrywek z UKS Leśnik Biłgoraj. Drugie miejsce to jednak też niezły wyczyn, zwłaszcza że niżej sklasyfikowanych zostało kilka mocnych zespołów, m.in. Axstone Zamość z trzecioligowcami w składzie. A biłgorajskie rozgrywki ligowe stoją na naprawdę wysokim poziomie, jak na ligę amatorską.

Siatkarze na piątkę, działacze na szóstkę

Siatkarze Tomaszowskiego Stowarzyszenia Sportowego Kudłaty kończą debiutancki sezon w III lidze. W sezonie zasadniczym wypadli „na piątkę”. Teraz muszą wygrać dwa mecze fazy play-off z MKS Kraśnik, by potwierdzić, że należy im się piąte miejsce w lidze. Kudłaty to jednak nie tylko trzecioligowy zespół piłki siatkowej. To także prężnie działająca grupa pasjonatów siatkówki i piłki nożnej, organizująca w Tomaszowie Lubelskim liczne rozgrywki w tych dyscyplinach sportu.

W sobotę finał ligi we Frampolu

W finale amatorskiej ligi piłki siatkowej we Frampolu zespół z Niemirowa zagra ze Wczorajszymi Janów Lubelski. W meczu o trzecie miejsce w tych rozgrywkach Meczbol Sokołówka zmierzy się z Sokołem Zwierzyniec. Spotkania rozegrane zostaną w sobotę, 24 marca.

Kto zagra w Pucharze Polski?

Wojewódzki Związek Piłki Siatkowej w Lublinie przyjmuje zgłoszenia zespołów męskich i kobiecych do udziału w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. Zwycięzcy będą mieli prawo do reprezentowania województwa lubelskiego w rywalizacji na szczeblu centralnym.

Trofea dla najlepszych ligowców

W niedzielę, 18 marca w hali OSiR w Biłgoraju odbyło się uroczyste podsumowanie rozgrywek biłgorajskiej ligi piłki siatkowej w sezonie 2017/2018. Najlepsze zespoły i wyróżniający się zawodnicy otrzymali puchary, statuetki i medale.

Największy puchar dla uczniów biłgorajskiego „Leśnika”

UKS Leśnik Biłgoraj został mistrzem biłgorajskiej ligi piłki siatkowej. W finale podopieczni trenera Jacka Grabiasa pokonali Rondo Rzeczyce (gmina Frampol) 3:0. Trzecie miejsce zajął TOP 300 Biłgoraj po zwycięstwie 3:2 nad Junior Max Biłgoraj. Z kolei najlepszym zespołem II ligi okazał się Sokół Zwierzyniec, który w decydującym meczu ograł 3:1 Jedynkę Team Biłgoraj.

Ten zespół ma przed sobą przyszłość

Sokół Zwierzyniec to nie tylko piłkarze. To także grający w III lidze tenisiści stołowi i siatkarze. Ci ostatni właśnie okazali się najlepszym zespołem w II lidze amatorskiej w Biłgoraju. W następnym tygodniu zagrają mecz o trzecie miejsce w rozgrywkach ligowych we Frampolu. A potem będą się sposobić do występów w Pucharze Polski na szczeblu wojewódzkim i różnych turniejach.