Piłka nożna
Nadrabiamy ligowe zaległości

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA. W poprzednim tygodniu opublikowaliśmy tylko relację z meczu Olimpiakosu Tarnogród z Sokołem Zwierzyniec. Nasi czytelnicy nie mogli nam darować tego, że zabrakło chociażby materiałów statystycznych z pozostałych spotkań. Zatem nadrabiamy zaległości.

Piłka nożna
Od środy Olimpia Miączyn ma spokój

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA. W środę Olimpia Miączyn wygrała na własnym boisku z Orionem Dereźnia 3:0 (1:0) i zapewniła sobie miejsce w lidze na następny sezon. W sobotnim meczu z Olimpiakosem Tarnogród podopieczni trenera Jarosława Kaczoruka mogli więc zagrać bez obciążeń. Bramki nie padły, ale oba zespoły miały wyborne okazje do strzelenia zwycięskiego gola.

Piłka nożna
Legia Warszawa zagra z Unią Hrubieszów? Jest to całkiem realne

PUCHAR POLSKI. Unia Hrubieszów została zwycięzcą pucharowych rozgrywek w województwie lubelskim i zagra na szczeblu centralnym. W pierwszej rundzie może wylosować drużynę z ekstraklasy. Piłkarzom z Hrubieszowa marzy się mecz z Legią Warszawa – aktualnym mistrzem Polski i zdobywcą Pucharu Polski.

Piłka nożna
Dzieci miały swój mundial w Biłgoraju

Dziesięć zespołów piłkarskich zagrało dzisiaj w trzeciej edycji „Mundialu Dziecięcego”, zorganizowanego przez Akademię Piłkarską „Gol” oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju. W tej integracyjnej zabawie wzięły udział dzieci urodzone w latach 2009-2012. Wszystkie drużyny mogły poczuć się zwycięzcami, bo wyniki meczów nie były brane pod uwagę, a liczył się udział w imprezie. Wszyscy uczestnicy dostali takie same nagrody.

Piłka nożna
Gryf Gmina Zamość wykorzystał kłopoty kadrowe Sokoła Zwierzyniec

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA. Sokół Zwierzyniec przystąpił do meczu z Gryfem Gmina Zamość, mając w kadrze tylko jedenastu zawodników, w tym dwóch bramkarzy. W 20 minucie Grzegorz Paczos ukarany został czerwoną kartką, więc zespół ze Zwierzyńca musiał się bronić w dziesięciu. Gryf to wykorzystał. Piłkarze z gminy Zamość wygrali na starym boisku Sokoła przy ul. Wachniewskiej 2:0 (1:0).

Piłka nożna
Zwycięstwo Włókniarza Frampol na nowym stadionie

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA. W ostatnim w tym sezonie meczu w roli gospodarza Włókniarz Frampol zagrał po raz pierwszy na swoim nowym stadionie we Frampolu. Zespół trenera Mirosława Kubiny pokonał Ostoję Skierbieszów 3:2 (2:2). Zwycięską bramkę Damian Swatowski zdobył w drugiej minucie czasu doliczonego.

Sokół Zwierzyniec wykonał plan z nawiązką

Sezon 2017/2018 był dla Sokoła Zwierzyniec najlepszy w dziesięcioletniej działalności sekcji od czasu jej reaktywacji w 2008 roku. Drużyna, którą prowadzi Piotr Szklarz, zajęła pierwsze miejsce w amatorskiej II lidze biłgorajskiej i trzecie w rozgrywkach ligowych we Frampolu. Zagrała także w Pucharze Polski na szczeblu wojewódzkim. I chociaż przegrała w Tomaszowie Lubelskim, w trzech setach z zespołem Tomaszowskiego Stowarzyszenia Sportowego Kudłaty, to jednak na tle trzecioligowca zaprezentowała się obiecująco.

Kudłaty Tomaszów Lubelski będzie gospodarzem finału wojewódzkiego Pucharu Polski

POD PATRONATEM MEDIALNYM WYDAWNICTWA „IZAMARKA”. W sobotę, 28 kwietnia o godz. 10 w hali sportowej Zespołu Szkół nr 2 w Tomaszowie Lubelskim przy ul. Żwirki i Wigury 3 rozpocznie się turniej finałowy rozgrywek o Puchar Polski na szczeblu województwa lubelskiego. Rywalami gospodarzy, czyli Tomaszowskiego Stowarzyszenia Sportowego Kudłaty Tomaszów Lubelski, będą Powiślak Końskowola i Tajfun Ostrów Lubelski.

Siatkarki Szóstki Biłgoraj kilkanaście lat później (część 1)

We wrześniu 2006 roku Szóstka Biłgoraj, po kilku sukcesach w rozgrywkach młodzieżowych, zadebiutowała w II lidze kobiet. Zespół trenerów Krzysztofa Mazurka i Ryszarda Iwańskiego był najmłodszy w lidze – średnia wieku zawodniczek ledwie przekraczała szesnaście lat. Oparta na wychowankach drużyna zdołała się utrzymać. Zajęła dziewiąte miejsce. Co ciekawego wydarzyło się w życiu zawodniczek po odejściu z Szóstki i co dziś porabiają? O tym tylko na naszym portalu.

Rondo Rzeczyce – chluba gminy Frampol

Rondo Rzeczyce nie zdołało powtórzyć sukcesu sprzed dwóch lat, gdy zostało mistrzem biłgorajskiej ligi piłki siatkowej. W tym roku siatkarze z gminy Frampol przegrali w finale rozgrywek z UKS Leśnik Biłgoraj. Drugie miejsce to jednak też niezły wyczyn, zwłaszcza że niżej sklasyfikowanych zostało kilka mocnych zespołów, m.in. Axstone Zamość z trzecioligowcami w składzie. A biłgorajskie rozgrywki ligowe stoją na naprawdę wysokim poziomie, jak na ligę amatorską.

Siatkarze na piątkę, działacze na szóstkę

Siatkarze Tomaszowskiego Stowarzyszenia Sportowego Kudłaty kończą debiutancki sezon w III lidze. W sezonie zasadniczym wypadli „na piątkę”. Teraz muszą wygrać dwa mecze fazy play-off z MKS Kraśnik, by potwierdzić, że należy im się piąte miejsce w lidze. Kudłaty to jednak nie tylko trzecioligowy zespół piłki siatkowej. To także prężnie działająca grupa pasjonatów siatkówki i piłki nożnej, organizująca w Tomaszowie Lubelskim liczne rozgrywki w tych dyscyplinach sportu.

W sobotę finał ligi we Frampolu

W finale amatorskiej ligi piłki siatkowej we Frampolu zespół z Niemirowa zagra ze Wczorajszymi Janów Lubelski. W meczu o trzecie miejsce w tych rozgrywkach Meczbol Sokołówka zmierzy się z Sokołem Zwierzyniec. Spotkania rozegrane zostaną w sobotę, 24 marca.

Kto zagra w Pucharze Polski?

Wojewódzki Związek Piłki Siatkowej w Lublinie przyjmuje zgłoszenia zespołów męskich i kobiecych do udziału w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. Zwycięzcy będą mieli prawo do reprezentowania województwa lubelskiego w rywalizacji na szczeblu centralnym.

Trofea dla najlepszych ligowców

W niedzielę, 18 marca w hali OSiR w Biłgoraju odbyło się uroczyste podsumowanie rozgrywek biłgorajskiej ligi piłki siatkowej w sezonie 2017/2018. Najlepsze zespoły i wyróżniający się zawodnicy otrzymali puchary, statuetki i medale.

Największy puchar dla uczniów biłgorajskiego „Leśnika”

UKS Leśnik Biłgoraj został mistrzem biłgorajskiej ligi piłki siatkowej. W finale podopieczni trenera Jacka Grabiasa pokonali Rondo Rzeczyce (gmina Frampol) 3:0. Trzecie miejsce zajął TOP 300 Biłgoraj po zwycięstwie 3:2 nad Junior Max Biłgoraj. Z kolei najlepszym zespołem II ligi okazał się Sokół Zwierzyniec, który w decydującym meczu ograł 3:1 Jedynkę Team Biłgoraj.

Ten zespół ma przed sobą przyszłość

Sokół Zwierzyniec to nie tylko piłkarze. To także grający w III lidze tenisiści stołowi i siatkarze. Ci ostatni właśnie okazali się najlepszym zespołem w II lidze amatorskiej w Biłgoraju. W następnym tygodniu zagrają mecz o trzecie miejsce w rozgrywkach ligowych we Frampolu. A potem będą się sposobić do występów w Pucharze Polski na szczeblu wojewódzkim i różnych turniejach.