OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Piłka nożna
Potokiem przez Granicę po Perłę (część 4)

W ostatniej części podsumowania rundy jesiennej w zamojskiej klasie A przedstawiamy opinie trenera Krzysztofa Rysaka o czterech najniżej sklasyfikowanych w tabeli grupy II zespołach. Szumy Susiec wszystkie jedenaście meczów rozegrały na boiskach przeciwników. Z kolei Delta Nielisz, Graf Chodywańce i Perła Telatyn razem zdobyły na wyjazdach tylko jeden punkt.

Piłka nożna
Potokiem przez Granicę po Perłę (część 3)

Na bezpiecznym, szóstym miejscu w tabeli grupy II zamojskiej klasy A plasuje się Metanoja Lipsko. Do drugiej Andorii Mircze traci tylko sześć punktów. Taką samą przewagę ma nad siódmą Spartą Łabunie. Zespół z podzamojskiego Lipska będzie – zdaniem trenera Krzysztofa Rysaka – raczej walczył o utrzymanie się w lidze niż o awans do klasy okręgowej, ale może sprawić niejedną niespodziankę. Pozostałe drużyny także czeka walka o uniknięcie spadku. Może za wyjątkiem ostatniej w tabeli Perły Telatyn, której szanse są już tylko matematyczne.

Piłka nożna
Potokiem przez Granicę po Perłę (część 2)

Potok Sitno, Andoria Mircze i Pogoń 96 Łaszczówka – te trzy zespoły nadawały ton jesiennym rozgrywkom w grupie II zamojskiej klasy A. I to one będą wiosną głównymi kandydatami do awansu, do klasy okręgowej. Wszystkie – zdaniem trenera Potoku Krzysztofa Rysaka – prezentują już poziom na miarę „okręgówki”. Jeden z nich będzie w czerwcu wielkim przegranym, bo premiowane awansem miejsca są tylko dwa. Jeden, a może nawet dwa, jeśli w czołówce tabeli namieszają przyczajone nieco z tyłu Granica Lubycza Królewska i Sparta Wożuczyn.

Piłka nożna
Potokiem przez Granicę po Perłę (część 1)

Potok Sitno nie miał sobie równych w pierwszej rundzie rozgrywek grupy II zamojskiej klasy A. Dziesięć meczów wygrał, tylko jeden zremisował i ani razu nie zszedł z boiska pokonany. Wraz z Andorią Mircze i Pogonią 96 Łaszczówka dominował nad resztą stawki. Chociaż Potok jest dla większości ligowych rywali zespołem jakby z innej piłkarskiej bajki, to jednak trener Krzysztof Rysak z wielkim szacunkiem wypowiada się o konkurentach, nawet tych z dołu tabeli.

Lekkoatletyka
Zaliczyć setkę w ośmiu podejściach

Marcowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym” zapoczątkował w Biłgoraju cykl ośmiu imprez biegowych pod wspólnym hasłem „100 na 100 dla Niepodległej”. To sportowy sposób na uczczenie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Siatkówka
Kto zagra w Pucharze Polski?

Wojewódzki Związek Piłki Siatkowej w Lublinie przyjmuje zgłoszenia zespołów męskich i kobiecych do udziału w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. Zwycięzcy będą mieli prawo do reprezentowania województwa lubelskiego w rywalizacji na szczeblu centralnym.

Poseł Piotr Olszówka zabrał głos w sprawie biłgorajskiego szpitala

Do naszej redakcji napłynęła dziś korespondencja od Piotra Olszówki, posła Prawa i Sprawiedliwości. Pan poseł porusza bardzo ważną dla mieszkańców Biłgoraja i powiatu biłgorajskiego sprawę szpitala.

Biłgorajskie Centrum Kultury zaprasza na kiermasz wielkanocny

W niedzielę, 25 marca od godz. 11 w holu Biłgorajskiego Centrum Kultury będzie można sprzedać lub nabyć artykuły wielkanocne – ozdoby, stroiki, pisanki, koszyki, palmy, obrusy, serwetki i przysmaki.

Wielki Tydzień według Ewy Monastyrskiej

Zbliża się Wielki Tydzień, czyli uroczysty czas, upamiętniający ostatnie dni życia Jezusa Chrystusa na ziemi, przygotowujący do największego święta chrześcijan, Zmartwychwstania Pańskiego. W tym roku ten szczególny okres przypada od 25 do 31 marca. W swojej książce „Mój Wielki Tydzień” Ewa Monastyrska z Krasnobrodu przybliża dzieciom symbolikę i znaczenie wydarzeń, poprzedzających śmierć i zmartwychwstanie Pana Jezusa. Autorka zachęca rodziców i ich dzieci do wspólnego czytania książki, którą streszcza w czterech słowach „Nie ma większej miłości”.