Piłka nożna
Nadrabiamy ligowe zaległości

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA. W poprzednim tygodniu opublikowaliśmy tylko relację z meczu Olimpiakosu Tarnogród z Sokołem Zwierzyniec. Nasi czytelnicy nie mogli nam darować tego, że zabrakło chociażby materiałów statystycznych z pozostałych spotkań. Zatem nadrabiamy zaległości.

Piłka nożna
Od środy Olimpia Miączyn ma spokój

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA. W środę Olimpia Miączyn wygrała na własnym boisku z Orionem Dereźnia 3:0 (1:0) i zapewniła sobie miejsce w lidze na następny sezon. W sobotnim meczu z Olimpiakosem Tarnogród podopieczni trenera Jarosława Kaczoruka mogli więc zagrać bez obciążeń. Bramki nie padły, ale oba zespoły miały wyborne okazje do strzelenia zwycięskiego gola.

Piłka nożna
Legia Warszawa zagra z Unią Hrubieszów? Jest to całkiem realne

PUCHAR POLSKI. Unia Hrubieszów została zwycięzcą pucharowych rozgrywek w województwie lubelskim i zagra na szczeblu centralnym. W pierwszej rundzie może wylosować drużynę z ekstraklasy. Piłkarzom z Hrubieszowa marzy się mecz z Legią Warszawa – aktualnym mistrzem Polski i zdobywcą Pucharu Polski.

Piłka nożna
Dzieci miały swój mundial w Biłgoraju

Dziesięć zespołów piłkarskich zagrało dzisiaj w trzeciej edycji „Mundialu Dziecięcego”, zorganizowanego przez Akademię Piłkarską „Gol” oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju. W tej integracyjnej zabawie wzięły udział dzieci urodzone w latach 2009-2012. Wszystkie drużyny mogły poczuć się zwycięzcami, bo wyniki meczów nie były brane pod uwagę, a liczył się udział w imprezie. Wszyscy uczestnicy dostali takie same nagrody.

Piłka nożna
Gryf Gmina Zamość wykorzystał kłopoty kadrowe Sokoła Zwierzyniec

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA. Sokół Zwierzyniec przystąpił do meczu z Gryfem Gmina Zamość, mając w kadrze tylko jedenastu zawodników, w tym dwóch bramkarzy. W 20 minucie Grzegorz Paczos ukarany został czerwoną kartką, więc zespół ze Zwierzyńca musiał się bronić w dziesięciu. Gryf to wykorzystał. Piłkarze z gminy Zamość wygrali na starym boisku Sokoła przy ul. Wachniewskiej 2:0 (1:0).

Piłka nożna
Zwycięstwo Włókniarza Frampol na nowym stadionie

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA. W ostatnim w tym sezonie meczu w roli gospodarza Włókniarz Frampol zagrał po raz pierwszy na swoim nowym stadionie we Frampolu. Zespół trenera Mirosława Kubiny pokonał Ostoję Skierbieszów 3:2 (2:2). Zwycięską bramkę Damian Swatowski zdobył w drugiej minucie czasu doliczonego.

Sprintem przez Zamojszczyznę (odc. 8)

Mamy dla Was kolejne wiadomości z pięknego Roztocza i terenu byłego województwa zamojskiego.

Gmina Tomaszów Lubelski, powiat tomaszowski i miasto Biłgoraj wśród najlepiej zarządzanych w Polsce

Podczas IV Europejskiego Kongresu Samorządowego w Krakowie wójt gminy Tomaszów Lubelski Marzena Czubaj-Gancarz odebrała statuetkę Laureata Ogólnopolskiego Rankingu Gmin i Powiatów 2017. Gmina została sklasyfikowana na siódmym miejscu ogólnopolskiego rankingu w kategorii gmin wiejskich. Wyróżnione zostały także powiat tomaszowski i miasto Biłgoraj.

Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju otrzymał kolejne certyfikaty

W czwartek, 19 kwietnia podczas gali podsumowującej szóstą edycję projektu certyfikacji szkół „Szkoła Innowacji” i konkursu „Lider Innowacji”, Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju otrzymał aż trzy certyfikaty – „Szkoła Innowacji”, „Nauczyciel – Lider Innowacji” oraz „Innowacyjna Biblioteka”.

Sprintem przez Zamojszczyznę (odc. 7)

Przed mieszkańcami Zamościa pięć dni majówkowej zabawy na Rynku Wielkim. Przedstawiamy program imprezy, która odbędzie się na Rynku Wielkim. W skrócie informujemy także o innych wydarzeniach, które już się odbyły albo dopiero są przed nami na Zamojszczyźnie.

Sprintem przez Zamojszczyznę (odc. 6)

Przedstawiamy kolejną porcję wiadomości społecznych z naszego regionu. Piszemy m.in. o propozycji radnego Zamościa Rafała Zwolaka. Radny Nowoczesnej postuluje umieszczenie na Rynku Wielkim lub innym powszechnie uczęszczanym miejscu w Zamościu licznika zadłużenia tego miasta.

Barbara Grzywna, Diana Kotuła, Adrian Pałka i Mateusz Hurkała zostali nagrodzeni podczas gali finałowej X Jubileuszowego Konkursu Slawistycznego UMCS

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju zajęli pierwsze miejsce w kategorii „prezentacja grupowa”, w dziesiątej edycji konkursu slawistycznego, zorganizowanego przez Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Sprintem przez Zamojszczyznę (odc. 5)

Portal internetowy Wydawnictwa „Izamarka” ma profil sportowy, jednak nie samym sportem człowiek żyje, dlatego przedstawiamy kolejną porcję różnych informacji z Zamojszczyzny. Piszemy m.in. o skandalu w Sądzie Rejonowym w Biłgoraju, wizycie w tym mieście minister Elżbiety Rafalskiej, gwiazdach tegorocznych „Chmielaków” i zapowiadamy kilka imprez w regionie.

Ślubowali służyć ojczyźnie i jej bronić

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej złożyli uroczystą przysięgę w 2 Lubelskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej im. majora Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora”. Ślubowali w niedzielę, 22 kwietnia na Placu Wolności, przed Urzędem Miasta w Biłgoraju.

Terytorialsi przygotowywali się do jutrzejszej przysięgi

W niedzielę, 22 kwietnia o godz. 12.30 na Placu Wolności przed Urzędem Miasta Biłgoraj żołnierze-ochotnicy z Wojsk Obrony Terytorialnej złożą uroczystą przysięgę. Dziś przed biłgorajskim ratuszem przygotowywali się do jutrzejszej uroczystości.

Sprawdziły siebie. Należą do najlepszych w województwie

Paulina Malec z II Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu, Oksana Sawczuk z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju oraz Diana Zawiślak z I Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu znalazły się w gronie laureatek piątej edycji wojewódzkiego konkursu gramatycznego z języka rosyjskiego „Sprawdź siebie”. Konkurs przeprowadzony został w środę, 11 kwietnia w Instytucie Neofilologii Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie.