Piłka nożna
To nie była Wielka Sobota dla piłki nożnej

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA. Zmagający się z wieloma problemami Sokół Zwierzyniec nie był w stanie nawiązać równorzędnej walki z faworyzowaną Unią Hrubieszów. Zespół trenera Michała Macka przegrał na własnym stadionie z liderem ligowej tabeli 0:5 (0:3). Gospodarze nawet nie zagrozili bramce gości. Gdyby podopieczni trenera Dariusza Herbina zaprezentowali grę, do której nas przyzwyczaili, to ich dorobek strzelecki byłby bardziej okazały.

Historia
Pomożemy Ci wydać książkę o Twoim klubie

Chciałbyś wydać publikację o klubie sportowym z Twojej miejscowości, lecz nie wiesz, jak to zrobić? Mamy dla Ciebie propozycję współpracy. Jesteśmy gotowi Ci pomóc przygotować album, książkę, broszurę lub folder. Wspólnie z Tobą poprowadzimy dzieło do samego końca – od przygotowania materiałów, po druk i dystrybucję.

Piłka nożna
Akademia Piłkarska Gol w Biłgoraju oficjalnie zakończyła sezon

POD PATRONATEM WYDAWNICTWA „IZAMARKA”. We wtorek, 3 lipca na orliku przy Szkole Podstawowej nr 4 w Biłgoraju odbyło się zakończenie sezonu w Akademii Piłkarskiej Gol. Biłgorajska szkółka piłkarska zorganizowała z tej okazji turniej dla wszystkich swoich podopiecznych. Uczestnicy zmagań otrzymali od Akademii Piłkarskiej Gol pamiątkowe dyplomy uznania i słodycze.

Piłka nożna
Roztocze Szczebrzeszyn oddało mecz walkowerem

PUCHAR STAROSTY. Dziś rozegrane zostaną dwa pierwsze mecze, a jutro – cztery kolejne. Nie dojdzie do skutku spotkanie Olimpii Miączyn z Roztoczem Szczebrzeszyn. Zdegradowany z IV ligi zespół ze Szczebrzeszyna zrezygnował z gry. Najciekawiej w pierwszej rundzie zapowiada się dzisiejsza potyczka Olimpiakosu Tarnogród z Victorią Łukowa Chmielek. Na stadionie w Tarnogrodzie zmierzą się dwie solidne drużyny z zamojskiej klasy okręgowej. Ciekawe, kogo będą testować?

Piłka nożna
Oficjalne otwarcie stadionu po turnieju, a przed festynem

Gryf Gmina Zamość przygotowuje się do organizacji szóstej edycji cyklu turniejów piłkarskich upamiętniających długoletniego działacza Echa Zawada Jana Wojtaszka. Zawody rozgrywane będą w Zawadzie przez cztery dni, na nowym obiekcie sportowym, który oficjalnie otwarty zostanie w niedzielę, 5 sierpnia, po ostatnim spośród pięciu zaplanowanych turniejów, a przed festynem sołeckim.

Piłka nożna
Terminarz lubelskiej IV ligi został już opracowany

LUBELSKA IV LIGA. Rozgrywki w rundzie jesiennej rozpoczną się w środę, 15 sierpnia, a zakończą 11 listopada. Lubelski Związek Piłki Nożnej zaplanował tylko jedną kolejkę w środę roboczą – mecze czwartej serii odbędą się 29 sierpnia. Na inaugurację sezonu Huczwa Tyszowce, która okazała się najlepsza w zamojskiej klasie okręgowej, zagra na wyjeździe z Tomasovią Tomaszów Lubelski. A z kim w pierwszej kolejce spotkają się trzy inne zespoły z okręgu zamojskiego, czyli Hetman Zamość, Łada Biłgoraj i Kryształ Werbkowice?

Sprintem przez Zamojszczyznę (odc. 8)

Mamy dla Was kolejne wiadomości z pięknego Roztocza i terenu byłego województwa zamojskiego.

Gmina Tomaszów Lubelski, powiat tomaszowski i miasto Biłgoraj wśród najlepiej zarządzanych w Polsce

Podczas IV Europejskiego Kongresu Samorządowego w Krakowie wójt gminy Tomaszów Lubelski Marzena Czubaj-Gancarz odebrała statuetkę Laureata Ogólnopolskiego Rankingu Gmin i Powiatów 2017. Gmina została sklasyfikowana na siódmym miejscu ogólnopolskiego rankingu w kategorii gmin wiejskich. Wyróżnione zostały także powiat tomaszowski i miasto Biłgoraj.

Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju otrzymał kolejne certyfikaty

W czwartek, 19 kwietnia podczas gali podsumowującej szóstą edycję projektu certyfikacji szkół „Szkoła Innowacji” i konkursu „Lider Innowacji”, Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju otrzymał aż trzy certyfikaty – „Szkoła Innowacji”, „Nauczyciel – Lider Innowacji” oraz „Innowacyjna Biblioteka”.

Sprintem przez Zamojszczyznę (odc. 7)

Przed mieszkańcami Zamościa pięć dni majówkowej zabawy na Rynku Wielkim. Przedstawiamy program imprezy, która odbędzie się na Rynku Wielkim. W skrócie informujemy także o innych wydarzeniach, które już się odbyły albo dopiero są przed nami na Zamojszczyźnie.

Sprintem przez Zamojszczyznę (odc. 6)

Przedstawiamy kolejną porcję wiadomości społecznych z naszego regionu. Piszemy m.in. o propozycji radnego Zamościa Rafała Zwolaka. Radny Nowoczesnej postuluje umieszczenie na Rynku Wielkim lub innym powszechnie uczęszczanym miejscu w Zamościu licznika zadłużenia tego miasta.

Barbara Grzywna, Diana Kotuła, Adrian Pałka i Mateusz Hurkała zostali nagrodzeni podczas gali finałowej X Jubileuszowego Konkursu Slawistycznego UMCS

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju zajęli pierwsze miejsce w kategorii „prezentacja grupowa”, w dziesiątej edycji konkursu slawistycznego, zorganizowanego przez Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Sprintem przez Zamojszczyznę (odc. 5)

Portal internetowy Wydawnictwa „Izamarka” ma profil sportowy, jednak nie samym sportem człowiek żyje, dlatego przedstawiamy kolejną porcję różnych informacji z Zamojszczyzny. Piszemy m.in. o skandalu w Sądzie Rejonowym w Biłgoraju, wizycie w tym mieście minister Elżbiety Rafalskiej, gwiazdach tegorocznych „Chmielaków” i zapowiadamy kilka imprez w regionie.

Ślubowali służyć ojczyźnie i jej bronić

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej złożyli uroczystą przysięgę w 2 Lubelskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej im. majora Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora”. Ślubowali w niedzielę, 22 kwietnia na Placu Wolności, przed Urzędem Miasta w Biłgoraju.

Terytorialsi przygotowywali się do jutrzejszej przysięgi

W niedzielę, 22 kwietnia o godz. 12.30 na Placu Wolności przed Urzędem Miasta Biłgoraj żołnierze-ochotnicy z Wojsk Obrony Terytorialnej złożą uroczystą przysięgę. Dziś przed biłgorajskim ratuszem przygotowywali się do jutrzejszej uroczystości.

Sprawdziły siebie. Należą do najlepszych w województwie

Paulina Malec z II Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu, Oksana Sawczuk z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju oraz Diana Zawiślak z I Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu znalazły się w gronie laureatek piątej edycji wojewódzkiego konkursu gramatycznego z języka rosyjskiego „Sprawdź siebie”. Konkurs przeprowadzony został w środę, 11 kwietnia w Instytucie Neofilologii Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie.