Piłka nożna
Wydawnictwo „Izamarka” zaprasza na ligę

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA. Tylko dwa spotkania w sobotę i aż siedem w niedzielę – tak wygląda program siódmej serii rozgrywek „najciekawszej ligi świata”. Na „mecz kolejki” zapraszamy do Tarnogrodu, gdzie miejscowy Olimpiakos zmierzy się z Victorią Łukowa. Dwie strony materiałów o siódmej kolejce zamojskiej „okręgówki” znajdziecie Państwo we wtorek, w „Kronice Tygodnia”. Tu publikujemy zapowiedź piłkarskiego weekendu na Zamojszczyźnie.

Piłka nożna
Rozgrywki bez finału

OKRĘGOWY PUCHAR POLSKI. Przypominamy poprzednią edycję rywalizacji o Puchar Polski na szczeblu okręgu zamojskiego. Po raz pierwszy w blisko 45-letniej historii tych rozgrywek mecz finałowy został odwołany i zweryfikowany walkowerem. Okręg zamojski w półfinale wojewódzkim reprezentowała Unia Hrubieszów.

Piłka nożna
Dogrywki nie będzie

W środę, 26 sierpnia o godz. 17 na czterech boiskach Zamojszczyzny rozegrane zostaną mecze pierwszej rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu. Na tym etapie rozgrywek zagra pięć zespołów z IV ligi, dwa z klasy okręgowej i jeden z klasy A. Zamojski OZPN wprowadził istotną zmianę w regulaminie rozgrywek.

Piłka nożna
Temida piłkarskiej Zamojszczyzny

W III lidze okręg zamojski ma dwóch reprezentantów, a w IV lidze – pięciu. Po niedokończonym sezonie 2019/2020 nie było spadków, tylko awanse. Kto tego lata uzyskał uprawnienia do prowadzenia meczów piłkarskich w wyższej klasie rozgrywkowej? Jakie są kryteria klasyfikowania sędziów?

Polityka
Oskarżony poseł nie stawił się na procesie

W środę, 7 sierpnia w Sądzie Rejonowym w Biłgoraju rozpoczął się proces posła Piotra O. Prokuratura oskarżyła go o to, że za łapówkę w wysokości co najmniej 1500 zł kupił sobie prawo jazdy kategorii A i C, a następnie posługiwał się nielegalnie zdobytym dokumentem, okazując go policjantom podczas kontroli drogowych. Parlamentarzysta nie przybył na rozprawę, która została przerwana do 6 września. Sąd wezwał posła do obowiązkowego stawiennictwa.

Piłka nożna
Kosa i kamień. To była „święta wojna”

MECZE, O KTÓRYCH NIE SPOSÓB ZAPOMNIEĆ W tym cyklu będę wspominał wraz z przedstawicielami naszego lokalnego środowiska sportowego niezapomniane dla mnie potyczki piłkarskie. Na pierwszy ogień pójdzie spotkanie Omegi Stary Zamość z Nordem 98 Wysokie, rozegrane w strugach deszczu na początku czerwca 2002 roku, na boisku w Chomęciskach Dużych. Kilkuletnia rywalizacja tych zespołów była dla licznie przychodzących na stadion mieszkańców obu miejscowości czymś więcej, niż tylko starciem o ligowe punkty. Kibice wybaczali każdą porażkę, ale nie klęskę w „świętej wojnie”.

Sprintem przez Zamojszczyznę (odc. 8)

Mamy dla Was kolejne wiadomości z pięknego Roztocza i terenu byłego województwa zamojskiego.

Gmina Tomaszów Lubelski, powiat tomaszowski i miasto Biłgoraj wśród najlepiej zarządzanych w Polsce

Podczas IV Europejskiego Kongresu Samorządowego w Krakowie wójt gminy Tomaszów Lubelski Marzena Czubaj-Gancarz odebrała statuetkę Laureata Ogólnopolskiego Rankingu Gmin i Powiatów 2017. Gmina została sklasyfikowana na siódmym miejscu ogólnopolskiego rankingu w kategorii gmin wiejskich. Wyróżnione zostały także powiat tomaszowski i miasto Biłgoraj.

Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju otrzymał kolejne certyfikaty

W czwartek, 19 kwietnia podczas gali podsumowującej szóstą edycję projektu certyfikacji szkół „Szkoła Innowacji” i konkursu „Lider Innowacji”, Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju otrzymał aż trzy certyfikaty – „Szkoła Innowacji”, „Nauczyciel – Lider Innowacji” oraz „Innowacyjna Biblioteka”.

Sprintem przez Zamojszczyznę (odc. 7)

Przed mieszkańcami Zamościa pięć dni majówkowej zabawy na Rynku Wielkim. Przedstawiamy program imprezy, która odbędzie się na Rynku Wielkim. W skrócie informujemy także o innych wydarzeniach, które już się odbyły albo dopiero są przed nami na Zamojszczyźnie.

Sprintem przez Zamojszczyznę (odc. 6)

Przedstawiamy kolejną porcję wiadomości społecznych z naszego regionu. Piszemy m.in. o propozycji radnego Zamościa Rafała Zwolaka. Radny Nowoczesnej postuluje umieszczenie na Rynku Wielkim lub innym powszechnie uczęszczanym miejscu w Zamościu licznika zadłużenia tego miasta.

Barbara Grzywna, Diana Kotuła, Adrian Pałka i Mateusz Hurkała zostali nagrodzeni podczas gali finałowej X Jubileuszowego Konkursu Slawistycznego UMCS

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju zajęli pierwsze miejsce w kategorii „prezentacja grupowa”, w dziesiątej edycji konkursu slawistycznego, zorganizowanego przez Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Sprintem przez Zamojszczyznę (odc. 5)

Portal internetowy Wydawnictwa „Izamarka” ma profil sportowy, jednak nie samym sportem człowiek żyje, dlatego przedstawiamy kolejną porcję różnych informacji z Zamojszczyzny. Piszemy m.in. o skandalu w Sądzie Rejonowym w Biłgoraju, wizycie w tym mieście minister Elżbiety Rafalskiej, gwiazdach tegorocznych „Chmielaków” i zapowiadamy kilka imprez w regionie.

Ślubowali służyć ojczyźnie i jej bronić

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej złożyli uroczystą przysięgę w 2 Lubelskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej im. majora Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora”. Ślubowali w niedzielę, 22 kwietnia na Placu Wolności, przed Urzędem Miasta w Biłgoraju.

Terytorialsi przygotowywali się do jutrzejszej przysięgi

W niedzielę, 22 kwietnia o godz. 12.30 na Placu Wolności przed Urzędem Miasta Biłgoraj żołnierze-ochotnicy z Wojsk Obrony Terytorialnej złożą uroczystą przysięgę. Dziś przed biłgorajskim ratuszem przygotowywali się do jutrzejszej uroczystości.

Sprawdziły siebie. Należą do najlepszych w województwie

Paulina Malec z II Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu, Oksana Sawczuk z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju oraz Diana Zawiślak z I Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu znalazły się w gronie laureatek piątej edycji wojewódzkiego konkursu gramatycznego z języka rosyjskiego „Sprawdź siebie”. Konkurs przeprowadzony został w środę, 11 kwietnia w Instytucie Neofilologii Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie.