Sparingowo, nie ligowo

Publikujemy harmonogram sparingów, które w ramach przygotowań do rundy wiosennej rozegrają zespoły piłkarskie z okręgu zamojskiego, występujące w III i IV lidze oraz klasie okręgowej.

Tylko tutaj sympatycy piłki nożnej znajdą wykaz wszystkich meczów kontrolnych, zaplanowanych na tę zimę przez Hetmana Zamość, Tomasovię Tomaszów Lubelski, Ładę 1945 Biłgoraj, Unię Hrubieszów, Kryształ Werbkowice i Huczwę Tyszowce oraz piętnaście zespołów z zamojskiej klasy okręgowej. Ponieważ w większości przypadków dokładny termin, miejsce spotkania i gospodarz nie zostały ustalone, w poszczególnych parach drużyny zostały zapisane w kolejności alfabetycznej. O tym, kiedy i gdzie będą rozgrywane owe mecze, a także o wszelkich zmianach postaramy się informować na bieżąco.

TERMINARZ SPARINGÓW ZESPOŁÓW Z OKRĘGU ZAMOJSKIEGO

18, 19 stycznia 2020
Hetman Zamość – Stal Kraśnik

22 stycznia 2020 (środa)
Kryształ Werbkowice – Włodawianka Włodawa

25, 26 stycznia 2020
Avia Świdnik – Tomasovia Tomaszów Lubelski
Grom Różaniec – MKS Kańczuga
Gryf Gmina Zamość – Huczwa Tyszowce
Hetman Zamość – Kryształ Werbkowice
Hetman Zamość – Sparta Rejowiec Fabryczny
Łada 1945 Biłgoraj – Piast Tuczempy
Świdniczanka Świdnik Mały – Unia Hrubieszów

29 stycznia 2020 (środa)
Gryf Gmina Zamość – Hetman Zamość

1, 2 lutego 2020
Granica Lubycza Królewska – Korona Łaszczów
Grom Różaniec – Tarpan Korchów
Gryf Gmina Zamość – Hetman Żółkiewka
Hetman Zamość – Legia Warszawa (juniorzy)
Hetman Zamość – Motor Lublin
Huczwa Tyszowce – Unia Hrubieszów
Kryształ Werbkowice – Łada 1945 Biłgoraj
KS Wiązownica – Tomasovia Tomaszów Lubelski
LKS Stróża – Olimpiakos Tarnogród
Roztocze Szczebrzeszyn – Tanew Majdan Stary

8, 9 lutego 2020
Brat Cukrownik Siennica Nadolna – Olimpia Miączyn
Gryf Gmina Zamość – Ruch Izbica
Hetman Zamość – Wólczanka Wólka Pełkińska
Hetman Żółkiewka – Roztocze Szczebrzeszyn
Huczwa Tyszowce – Łada 1945 Biłgoraj
Janowianka Janów Lubelski – Olimpiakos Tarnogród
Korona Łaszczów – Szumy Susiec
Kryształ Werbkowice – Sparta Rejowiec Fabryczny
Pogoń 96 Łaszczówka – Pogoń Sokół Lubaczów
Sparta Łabunie – Victoria Łukowa
Tomasovia Tomaszów Lubelski – Wisła Puławy
Unia Hrubieszów – Victoria Żmudź

12 lutego 2020 (środa)
Chełmianka Chełm – Tomasovia Tomaszów Lubelski

14 lutego (piątek)
Błękitni Obsza – Zdrój Horyniec

15, 16 lutego 2020
Avia Świdnik – Łada 1945 Biłgoraj
Brat Cukrownik Siennica Nadolna – Roztocze Szczebrzeszyn
Górnik II Łęczna – Kryształ Werbkowice
Grom Różaniec – Janowianka Janów Lubelski
Gryf Gmina Zamość – Victoria Łukowa
Hetman Zamość – Tomasovia Tomaszów Lubelski
Huczwa Tyszowce – Omega Stary Zamość
Igros Krasnobród – Olimpia Miączyn
Korona Łaszczów – Pogoń 96 Łaszczówka
Korona Łaszczów – Sokół Zwierzyniec
LKS Brzyska Wola – Olimpiakos Tarnogród

19 lutego 2020 (środa)
Stal Kraśnik – Tomasovia Tomaszów Lubelski

22, 23 lutego 2020
Błękitni Obsza – Tanew Majdan Stary
Brat Cukrownik Siennica Nadolna – Igros Krasnobród
Chełmianka Chełm – Hetman Zamość
Granica Lubycza Królewska – Pogoń 96 Łaszczówka
Grom Różaniec – Victoria Łukowa
Gryf Gmina Zamość – Roztocze Szczebrzeszyn
Huczwa Tyszowce – Ruch Izbica
Janowianka Janów Lubelski – Łada 1945 Biłgoraj
Korona Łaszczów – Roztocze Narol
Kryształ Werbkowice – Start Krasnystaw
Łada 1945 Biłgoraj (juniorzy) – Metalowiec Goraj
Olimpia Miączyn – Sparta Łabunie
Olimpiakos Tarnogród – Tur Turobin
Omega Stary Zamość – Unia Hrubieszów
Piast Tuczempy – Tomasovia Tomaszów Lubelski

26 lutego 2020 (środa)
Huczwa Tyszowce – Roztocze Szczebrzeszyn

29 lutego, 1 marca 2020
AMSPN Hetman Zamość (juniorzy) – Potok Sitno
BKS Bodaczów – Igros Krasnobród
Błękitni Obsza – Pogoń Sokół Lubaczów
Cosmos Józefów – Olender Sól
Grom Różaniec – Zorza Zarzecze
Gryf II Gmina Zamość – Korona Łaszczów
Hetman Zamość – Sokół Sieniawa
JKS 1909 Jarosław – Tomasovia Tomaszów Lubelski
Gryf Gmina Zamość – Brat Cukrownik Siennica Nadolna
Huczwa Tyszowce – Kryształ Werbkowice
Kłos Gmina Chełm – Unia Hrubieszów
Łada 1945 Biłgoraj – Stal Kraśnik
Metalowiec Goraj – Orion Dereźnia
Olimpia Miączyn – Roztocze Szczebrzeszyn
Olimpiakos Tarnogród – Victoria Łukowa
Omega Stary Zamość – Roztocze Narol
Pogoń 96 Łaszczówka – Tomasovia Tomaszów Lubelski (juniorzy)
Sokół Zwierzyniec – Tanew Majdan Stary

7, 8 marca 2020
Andoria Mircze – Olimpia Miączyn
Błękitni Obsza – Roztocze Narol
BKS Bodaczów – Cosmos Józefów
Brat Cukrownik Siennica Nadolna – Potok Sitno
Górnik II Łęczna – Huczwa Tyszowce
Grom Różaniec – Kryształ Werbkowice
Gryf Gmina Zamość – Omega Stary Zamość
Huragan Gmina Hrubieszów – Unia Hrubieszów
Korona Łaszczów – Tomasovia Tomaszów Lubelski (juniorzy)
Lewart Lubartów – Łada 1945 Biłgoraj
Metalowiec Goraj – Orzeł Tereszpol
Olender Sól – Tanew Majdan Stary
Olimpiakos Tarnogród – Pogoń Leżajsk
Pogoń 96 Łaszczówka – Tomasovia Tomaszów Lubelski (juniorzy)
Roztocze Szczebrzeszyn – Victoria Łukowa
Świdniczanka Świdnik Mały – Tomasovia Tomaszów Lubelski

13 marca 2020 (piątek)
Iskra Krzemień – Metalowiec Goraj

14, 15 marca 2020
Błękitni Obsza – Cosmos Józefów
Brat Cukrownik Siennica Nadolna – Omega Stary Zamość
Grom Różaniec – Unia Rejowiec
Gryf Gmina Zamość – Łada 1945 Biłgoraj
Huczwa Tyszowce – Tomasovia Tomaszów Lubelski
Igros Krasnobród – Sparta Łabunie
Korona Łaszczów – Ogniwo Wierzbica
Kryształ Werbkowice – Lublinianka Lublin
Metalowiec Goraj – Roztocze Szczebrzeszyn
Olimpia Miączyn – Potok Sitno
Olimpiakos Tarnogród – Sokół Zwierzyniec
Piast Babice – Victoria Łukowa
Pogoń 96 Łaszczówka – Tomasovia Tomaszów Lubelski (juniorzy)

21, 22 marca 2020
Omega Stary Zamość – Sparta Łabunie

MaSzt



Markowe teksty

Marek Sztochel
Liga dwóch prędkości

„Najciekawsza liga świata” spolaryzowała się do tego stopnia, że sprawia wrażenie, jakby lepsza połowa Bundesligi konkurowała w jednej klasie rozgrywkowej z gorszą połową Ekstraklasy. „Góra” wygrywa z „dołem” najczęściej dosyć wysoko, a wyniki byłyby wyższe, gdyby nie to, że te lepsze zespoły na ogół są tak samo niedotrenowane, jak te z dołu, ale konsekwentnie punktują, bo mają kogoś, kogo słabeuszom brakuje – najemników, szkolonych od najmłodszych lat w miejskich ośrodkach piłkarskich naszego okręgu.