Puchar Starosty uwerturą sezonu 2018/2019

Dziś rano w siedzibie Zamojskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej przy ul. Królowej Jadwigi 8 w Zamościu przeprowadzone zostało losowanie par pierwszej rundy rozgrywek o Puchar Starosty w powiatach biłgorajskim, tomaszowskim i zamojskim. Pierwsze mecze rozgrywane będą już w tym tygodniu.

Już za kilka dni na Zamojszczyźnie rozpocznie się piłkarski sezon 2018/2019. W najbliższy weekend (7, 8 lipca) zespoły z okręgu zamojskiego rozegrają pierwsze mecze w Pucharze Starosty. Rozgrywki te są powiatowymi eliminacjami okręgowego Pucharu Polski. Wystąpią w nich obowiązkowo drużyny z klasy okręgowej oraz chętne z niższych lig i niezrzeszone. Dziś rano w siedzibie Zamojskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej przy ul. Królowej Jadwigi 8 w Zamościu przeprowadzone zostało losowanie par pierwszej rundy rozgrywek o Puchar Starosty w powiatach biłgorajskim, tomaszowskim i zamojskim. Uczestniczyli w nim przedstawiciele dwóch klubów – Paweł Lewandowski z Omegi Stary Zamość i Rafał Matyjaszczyk z Bombowca Roztocze. O wynikach losowania związek poinformował na swojej stronie internetowej (zozpn.pl).

W Pucharze Starosty Biłgorajskiego Relax Księżpol zagra z Orłem Tereszpol, a Olimpiakos Tarnogród – z Victoria Łukowa Chmielek. Natomiast Błękitni Obsza, Cosmos Józefów, Grom Różaniec, Metalowiec Goraj, Tanew Majdan Stary i Włókniarz Frampol rozpoczną zmagania od drugiej rundy. W powiecie zamojskim zestaw par pierwszej rundy jest następujący: Alwa Brody Małe – Bombowiec Roztocze, Igros Krasnobród – Delta Nielisz, Inter Baum Zamość – Orion Jacnia, Olimpia Miączyn – Roztocze Szczebrzeszyn, Relax Radecznica – Sokół Zwierzyniec. Do następnego etapu rozgrywek bez gry awansowały zespoły, którym trafił się wolny los. Są to: Gryf Gmina Zamość, Omega Stary Zamość i Potok Sitno. Zmagania w powiecie tomaszowskim zainaugurowane zostaną tydzień później (14, 15 lipca). Granica Lubycza Królewska spotka się z Koroną Łaszczów, Ruch Machnów Nowy z Huczwą Tyszowce, Sparta Wożuczyn z Orkanem Bełżec, a juniorzy Tomasovii Tomaszów Lubelski – z Szyszłą Tarnoszyn. Do rywalizacji o Puchar Starosty Hrubieszowskiego zgłosiła się tylko Andoria Mircze, więc od razu zagra w finale z Unią Hrubieszów.

MaSztMarkowe teksty

Marek Sztochel
Skandaliczne marnotrawienie publicznych pieniędzy

Łada 1945 Biłgoraj od kilku miesięcy szuka nowego prezesa, bo Winicjusz Oleszczak zrezygnował z tej funkcji. Nie jest to łatwe zadanie, bo szefem klubu sportowego powinien być ktoś, kto nadąża za stale zmieniającym się światem i odnajduje się w coraz to nowszej rzeczywistości, ma ochotę świadczyć nieodpłatnie ciężką pracę na rzecz lokalnej społeczności przez siedem dni w tygodniu, a ponadto musi mieć albo zasobny portfel, by samemu do tego „interesu” dołożyć, albo mocne poparcie przedsiębiorców lub miejscowych baronów, gotowych do dzielenia się swoim majątkiem. Warto się zastanowić, jak funkcjonowałyby sowicie finansowane z pieniędzy podatników instytucje kultury, gdyby oparte były tylko na działalności wolontariuszy?