Poznaliśmy pierwsze gwiazdy Cieszanów Rock Festiwal 2018

Organizatorzy Cieszanów Rock Festiwal 2018 ogłosili pierwsze zespoły, które wystąpią na festiwalowej scenie w tegorocznej edycji. Są to Decapitated, Hunter, Dr Misio, The Analogs i Materia. Największy festiwal rockowy w południowo-wschodniej Polsce zaplanowany został na 16-19 sierpnia.

Decapitated, Hunter, Dr Misio, The Analogs i Materia wystąpią na scenie Cieszanów Rock Festiwal 2018. Powiadomił nas o tym w komunikacie prasowym Artur Tylmanowski, public relation manager festiwalu. – Na pierwszy rzut zespół rodem z Podkarpacia, znany również zagranicznej publiczności metalowy Decapitated. Grupa wydała siedem albumów studyjnych, z których ostatni to „Anticult” z 2017 roku. O metalowe uderzenie na Cieszanów Rock Festiwal 2018 zadba również Hunter. W zespole, oprócz lidera i wokalisty – Pawła „Draka” Grzegorczyka, występują m.in. skrzypek Michał Jelonek oraz Dariusz „Daray” Brzozowski, na co dzień perkusista norweskiego zespołu Dimmu Borgir. Kolejnym punktem programu festiwalu będzie zespół o nazwie Dr Misio pod wodzą Arka Jakubika, wokalisty i aktora znanego m.in. z w filmów Wojtka Smarzowskiego („Wesele”, „Dom zły”, „Drogówka”, „Wołyń”). Dr Misio gra ostrego rock & rolla ze znakomitymi tekstami Krzysztofa Vargi i Marcina Świetlickiego. Zespół ma na swoim koncie dwie płyty „Młodzi” i „Pogo”, których producentem muzycznym jest Olaf Deriglasoff . Najbardziej charakterystycznymi utworami są „Mentolowe papierosy”, „Dziewczyny”, „Młodzi”, „Hipster”, „Pogo” i „Mr. H”. Wiosną 2017 roku ukazała się trzecia płyta Dr Misio zatytułowana „Zmartwychwstaniemy”. Na Cieszanów Rock Festiwla 2018 zawitają także weterani street punka, grupa The Analogs. W styczniu tego roku wydali swoją kolejną płytę, która nazywa się „Wilk”. Powstali w 1995 roku w Szczecinie i są obecnie jednym z najprężniej działających zespołów polskiej sceny punk rockowej. Pierwsze ogłoszenie zamyka zespół Materia, grający muzykę w stylu hardcore metal & groove. Do tej pory grali m.in. na Sonisphere, Jarocin Festival, MetalFest, Wacken Open Air (Niemcy), Metal Blast (Egipt) i Euroblast (Niemcy) – poinformował Artur Tylmanowski.

Tegoroczna, dziewiąta edycja Cieszanów Rock Festiwal odbędzie się w dniach od 16 do 19 sierpnia w Cieszanowie. Na zdjęciu zespół Decapitated. Grupa nie koncertowała od września 2017 roku. Wówczas muzycy zostali aresztowani w Stanach Zjednoczonych, a następnie oskarżeni o gwałt i porwanie jednej z fanek. Proces miał się rozpocząć 18 grudnia. Później data rozprawy przesunięta została na 16 stycznia. Na dwa tygodnie przed zaplanowanym procesem prokurator Kelly Fitzgerald złożyła wniosek o oddaleniu wszystkich zarzutów, które ciążyły na muzykach Decapitated.

MaSzt
fot. materiały prasowe organizatorów Cieszanów Rock Festiwal 2018Markowe teksty

Marek Sztochel
Skandaliczne marnotrawienie publicznych pieniędzy

Łada 1945 Biłgoraj od kilku miesięcy szuka nowego prezesa, bo Winicjusz Oleszczak zrezygnował z tej funkcji. Nie jest to łatwe zadanie, bo szefem klubu sportowego powinien być ktoś, kto nadąża za stale zmieniającym się światem i odnajduje się w coraz to nowszej rzeczywistości, ma ochotę świadczyć nieodpłatnie ciężką pracę na rzecz lokalnej społeczności przez siedem dni w tygodniu, a ponadto musi mieć albo zasobny portfel, by samemu do tego „interesu” dołożyć, albo mocne poparcie przedsiębiorców lub miejscowych baronów, gotowych do dzielenia się swoim majątkiem. Warto się zastanowić, jak funkcjonowałyby sowicie finansowane z pieniędzy podatników instytucje kultury, gdyby oparte były tylko na działalności wolontariuszy?