Potok Sitno. Wszystkie mecze w rundzie jesiennej sezonu 2020/2021

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA. Pięć zwycięstw, ani jednego remisu i dwanaście porażek – to dorobek, który dał Potokowi Sitno czternaste miejsce po rundzie jesiennej. W ośmiu meczach drużynę jako trener prowadził Waldemar Wnuk, w dziewięciu kolejnych – Piotr Welcz. Ten pierwszy szkoleniowiec wywalczył z Potokiem tylko trzy punkty, wygrywając na inaugurację sezonu z Tarpanem Korchów na wyjeździe. Drugi zdobył dwanaście punktów.

Dokonania Potoku mogły być lepsze, gdyby miał w swoich szeregach własnych wychowanków i zawodników związanych z Sitnem lub okolicznymi miejscowościami, grających obecnie w innych klubach, nierzadko z ligi wyższej. Nie wiadomo, czy trener Piotr Welcz, który otrzymał kilka bardziej prestiżowych propozycji pracy, pozostanie w Potoku na następną rundę. A jeśli tak się stanie, to zapowiedział, że będzie starał się, by wspomniani piłkarze zagrali w jego zespole. Przypomnijmy sobie występy Potoku w zakończonej niedawno rundzie.

 

 

Tarpan Korchów 1 – 2 Potok Sitno
niedziela, 2 sierpnia 2020 sędziował Krzysztof Wróbel (Zwierzyniec)
skład Jakub Mężyński – Radosław Kisiel, Andrzej Kulas, Grzegorz Drozdowski, Krystian Jankowski – Tomasz Łepak, Kacper Sokołowski, Paweł Jabłoński, Jakub Bełz (90 Krystian Szewczuk) – Dawid Surowiec (90 Eryk Laszko), Kamil Pyś
trener Waldemar Wnuk
żółte kartki Przemysław Blicharz (Tarpan), Grzegorz Drozdowski, Jakub Mężyński, Paweł Jabłoński (Potok)
gole 1:0 Robert Urbanik 43, 1:2 Dawid Surowiec 48, 1:2 Kacper Sokołowski 88

 

Pogoń 96 Łaszczówka 3 – 0 Potok Sitno
sobota, 8 sierpnia 2020 sędziował Wojciech Szewczuk (Hrubieszów)
skład Jakub Mężyński – Radosław Kisiel, Andrzej Kulas, Grzegorz Drozdowski, Jakub Cieśla (60 Damian Gałka) – Kacper Sokołowski, Tomasz Łepak, Paweł Jabłoński, Jakub Bełz (77 Łukasz Dąbkowski) – Dawid Surowiec (73 Eryk Laszko), Kamil Pyś
trener Waldemar Wnuk
żółte kartki Kamil Lasota, Adrian Podborny (Pogoń), Dawid Surowiec, Jakub Mężyński (Potok)
gole 1:0 Bartłomiej Zieliński 66, 2:0 Sylwester Kuks 70, 3:0 Bartłomiej Stępniak 90

 

Potok Sitno 0 – 2 Olimpiakos Tarnogród
sobota, 15 sierpnia 2020 sędziował Konrad Łukiewicz (Hrubieszów)
skład Jakub Mężyński – Radosław Kisiel, Andrzej Kulas, Grzegorz Drozdowski, Krystian Jankowski – Kacper Sokołowski, Tomasz Łepak, Paweł Jabłoński, Jakub Bełz (40 Eryk Laszko) – Kamil Pyś, Adam Niderla (90 Jakub Cieśla)
trener Waldemar Wnuk
żółte kartki Andrzej Kulas, Adam Niderla (Potok), Mateusz Szczerba, Tomasz Kozak, Bartłomiej Kuczma, Wojciech Gierula (Olimpiakos)
czerwona kartka Tomasz Kozak 68 (Olimpiakos)
gole 0:1 Roman Steckiw 11, 0:2 Roman Steckiw 76

 

Roztocze Szczebrzeszyn 7 – 0 Potok Sitno
sobota, 22 sierpnia 2020 sędziował Hubert Chmura (Zamość)
skład Wojciech Ziemiński – Krystian Jankowski (36 czerwona kartka), Andrzej Kulas (58 Damian Gałka), Grzegorz Drozdowski (89 czerwona kartka), Jakub Cieśla – Kacper Sokołowski, Tomasz Łepak, Paweł Jabłoński, Jakub Bełz (60 Jakub Mazurek) – Kamil Pyś, Adam Niderla (72 Eryk Laszko)
trener Waldemar Wnuk
żółte kartki Mateusz Wójcik (Roztocze), Paweł Jabłoński (Potok)
czerwone kartki Krystian Jankowski 36, Grzegorz Drozdowski 89 (Potok)
gole 1:0 Mateusz Wójcik 11, 2:0 Mateusz Wójcik 16, 3:0 Krystian Szura 18, 4:0 Jakub Strenciwilk 41, 5:0 Karol Misiarz 59, 6:0 Michał Luterek 78, 7:0 Damian Pilipczuk 83

 

Potok Sitno 0 – 8 Metalowiec Goraj
niedziela, 30 sierpnia 2020 sędziował Robert Kędziora (Łabunie)
skład Jakub Mężyński (58 Wojciech Ziemiński) – Radosław Kisiel, Andrzej Kulas (20 Damian Gałka), Tomasz Łepak, Jakub Cieśla (33 Jakub Kołodziejczuk) – Kacper Sokołowski (60 Łukasz Dąbkowski), Paweł Jabłoński, Dawid Surowiec (68 Jakub Mazurek), Jakub Bełz (50 Konrad Kulas) – Kamil Pyś, Adam Niderla (65 Eryk Laszko)
trener Waldemar Wnuk
żółte kartki Jakub Mężyński, Dawid Surowiec, Łukasz Dąbkowski, Adam Niderla, Paweł Jabłoński (Potok), Damian Wlizło (Metalowiec)
gole 0:1 Mateusz Decyk 24, 0:2 Bartosz Sowa 27, 0:3 Marcin Dzwolak 38 (z karnego), 0:4 Mateusz Dzwolak 39, 0:5 Bartosz Sowa 47, 0:6 Mateusz Dzwolak 48, 0:7 Mateusz Decyk 70, 0:8 Marcin Szkołut 83

 

Victoria Łukowa 2 – 1 Potok Sitno
niedziela, 6 września 2020 sędziował Robert Kędziora (Łabunie)
skład Wojciech Ziemiński (75 Jakub Marczuk) – Radosław Kisiel, Tomasz Łepak, Grzegorz Drozdowski, Jakub Kołodziejczuk – Damian Gałka (60 Jakub Mazurek), Paweł Jabłoński (86 Krystian Szewczuk), Kacper Sokołowski (86 Łukasz Dąbkowski), Jakub Bełz (72 Jakub Cieśla) – Dawid Surowiec (78 Eryk Laszko), Kamil Pyś
trener Waldemar Wnuk
żółte kartki Patryk Wilkos – dwie (Victoria), Damian Gałka, Tomasz Łepak, Kacper Sokołowski (Potok)
czerwona kartka Patryk Wilkos 89 (Victoria)
gole 1:0 Patryk Wilkos 11, 2:0 Dominik Karaszewski 70, 2:1 Kamil Pyś 90 (z karnego)

 

Potok Sitno 1 – 6 Tanew Majdan Stary
niedziela, 13 września 2020 sędziował Marek Borowiński (Nielisz)
skład Wojciech Ziemiński – Radosław Kisiel, Tomasz Łepak, Grzegorz Drozdowski, Jakub Kołodziejczuk (46 Jakub Bełz) – Damian Gałka (58 Jakub Cieśla, 87 Łukasz Dąbkowski), Konrad Kulas, Paweł Jabłoński (62 Krystian Szewczuk), Krystian Jankowski (63 Jakub Mazurek) – Kamil Pyś, Adam Niderla (73 Eryk Laszko)
trener Waldemar Wnuk
żółte kartki Adam Niderla, Jakub Bełz, Krystian Szewczuk (Potok), Dawid Konopka, Arkadiusz Kniaź (Tanew)
gole 0:1 Bartłomiej Gontarz 33, 1:1 Kamil Pyś 41 (z karnego), 1:2 Arkadiusz Kusiak 51, 1:3 Arkadiusz Kusiak 70, 1:4 Arkadiusz Kusiak 75, 1:5 Daniel Luchowski 85, 1:6 Arkadiusz Kusiak 90

 

Igros Krasnobród 4 – 0 Potok Sitno
sobota, 19 września 2020 sędziował Robert Kędziora (Łabunie)
skład Jakub Mężyński – Radosław Kisiel, Damian Gałka, Grzegorz Drozdowski, Krystian Jankowski – Jakub Mazurek (70 Łukasz Dąbkowski), Paweł Jabłoński, Kacper Sokołowski (81 Marcin Witkowski), Jakub Bełz (83 Jakub Cieśla) – Dawid Surowiec, Adam Niderla
trener Waldemar Wnuk
żółte kartki Mateusz Przytuła, Bartłomiej Buczak, Stanisław Anioł, Piotr Malec, Marek Margol (Igros), Marcin Witkowski (Potok)
gole 1:0 Piotr Bartecki 24 (z karnego), 2:0 Jacek Paszkiewicz 66, 3:0 Jacek Paszkiewicz 77, 4:0 Mateusz Przytuła 88

 

Potok Sitno 1 – 2 Korona Łaszczów
niedziela, 27 września 2020 sędziował Kacper Pańko (Zamość)
skład Jakub Grzęda – Radosław Kisiel, Tomasz Łepak, Grzegorz Drozdowski, Damian Gałka – Adam Niderla (60 Łukasz Dąbkowski, 90 Jakub Kołodziejczuk), Kamil Dudas (65 Konrad Kulas), Paweł Jabłoński (80 Jakub Mazurek), Kacper Sokołowski (70 Marcin Witkowski), Jakub Bełz – Kamil Pyś
trener Piotr Welcz
żółte kartki Paweł Jabłoński, Damian Gałka (Potok), Wojciech Krawczyk (Korona)
gole 1:0 Kamil Pyś 13, 1:1 Michał Dudziński 85, 1:2 Wojciech Krawczyk 90

 

Błękitni Obsza 2 – 0 Potok Sitno
sobota, 3 października 2020 sędziował Bartosz Kapłon (Zamość)
skład Jakub Grzęda – Damian Gałka (86 Łukasz Dąbkowski), Tomasz Łepak, Grzegorz Drozdowski, Jakub Kołodziejczuk – Adam Niderla, Kamil Dudas (73 Marcin Witkowski), Jakub Mazurek (46 Konrad Kulas), Kacper Sokołowski, Jakub Bełz – Kamil Pyś
trener Piotr Welcz
żółte kartki Mateusz Wróbel, Paweł Konopka, Artur Kukiełka (Błękitni), Jakub Mazurek, Kamil Dudas (Potok)
gole 1:0 Adam Mazurek 50, 2:0 Wojciech Leśniak 89

 

Potok Sitno 0 – 1 Omega Stary Zamość
sobota, 10 października 2020 sędziował Hubert Chmura (Zamość)
skład Jakub Grzęda – Radosław Kisiel (84 Marcin Witkowski), Tomasz Łepak (53 czerwona kartka), Grzegorz Drozdowski, Jakub Kołodziejczuk – Adam Niderla, Paweł Jabłoński (55 Damian Gałka), Jakub Mazurek (78 Dawid Surowiec), Kacper Sokołowski (46 Kamil Dudas), Jakub Bełz (78 Jakub Cieśla) – Kamil Pyś
trener Piotr Welcz
żółte kartki Jakub Cieśla, Dawid Surowiec, Grzegorz Drozdowski (Potok), Damian Wajdyk, Daniel Samulak, Bartosz Nizioł (Omega)
czerwona kartka Tomasz Łepak 53 (Potok)
gol 0:1 Krystian Olech 80

 

Orzeł Tereszpol 0 – 1 Potok Sitno
niedziela, 18 października 2020 Tereszpol-Zaorenda sędziował Andrzej Swacha (Zamość)
skład Jakub Grzęda – Radosław Kisiel, Damian Gałka, Grzegorz Drozdowski, Jakub Cieśla (58 Dawid Surowiec) – Adam Niderla (90 Łukasz Dąbkowski), Kacper Sokołowski, Jakub Mazurek, Kamil Dudas, Jakub Bełz (80 Marcin Witkowski) – Kamil Pyś
trener Piotr Welcz
żółte kartki Paweł Pieczykolan (Orzeł), Dawid Surowiec, Radosław Kisiel (Potok)
gol 0:1 Adam Niderla 35

 

Potok Sitno 5 – 1 Granica Lubycza Królewska
niedziela, 25 października 2020 sędziował Bartosz Barda (Płoskie)
skład Wojciech Ziemiński – Radosław Kisiel, Tomasz Łepak, Grzegorz Drozdowski, Jakub Kołodziejczuk – Jakub Bełz (90 Jakub Cieśla), Kacper Sokołowski (46 Paweł Jabłoński), Jakub Mazurek (78 Kamil Dudas), Sebastian Naklicki (85 Damian Gałka) – Adam Niderla, Kamil Pyś (87 Marcin Witkowski)
trener Piotr Welcz
żółte kartki Sebastian Naklicki (Potok), Mateusz Watrak, Rafał Hudaszek, Bartłomiej Kulpa, Mateusz Bojarczuk, Mateusz Chmielewski (Granica)
czerwona kartka Rafał Hudaszek 73 (Granica)
gole 1:0 Grzegorz Drozdowski 2, 2:0 Adam Niderla 14, 3:0 Patryk Frąc 16 (samobójczy), 4:0 Adam Niderla 41, 4:1 Kamil Szuper 56 (z karnego), 5:1 Jakub Bełz 85

 

Tur Turobin 2 – 0 Potok Sitno
sobota, 31 października 2020 sędziował Krzysztof Kuryj (Zamość)
skład Jakub Grzęda – Radosław Kisiel, Tomasz Łepak, Grzegorz Drozdowski (77 Paweł Jabłoński), Jakub Kołodziejczuk – Jakub Bełz (85 Marcin Witkowski), Kacper Sokołowski, Jakub Mazurek (82 Kamil Dudas), Sebastian Naklicki – Adam Niderla, Kamil Pyś
trener Piotr Welcz
żółte kartki Paweł Kosidło (Tur), Jakub Mazurek, Marcin Witkowski, Kamil Pyś (Potok)
gole 1:0 Kamil Dziewa 6, 2:0 Mateusz Szafraniec 29

 

Potok Sitno 2 – 0 Orion Dereźnia
sobota, 7 listopada 2020 sędziował Hubert Chmura (Zamość)
skład Jakub Grzęda – Radosław Kisiel, Tomasz Łepak, Grzegorz Drozdowski, Jakub Kołodziejczuk – Jakub Bełz (60 Marcin Witkowski), Kacper Sokołowski (80 Damian Gałka), Jakub Mazurek (70 Paweł Jabłoński), Sebastian Naklicki – Adam Niderla, Kamil Pyś (90 Łukasz Dąbkowski)
trener Piotr Welcz
żółte kartki Radosław Kisiel, Jakub Mazurek, Paweł Jabłoński (Potok), Rafał Konopka (Orion)
gole 1:0 Adam Niderla 17, 2:0 Sebastian Naklicki 90

 

Sokół Zwierzyniec 0 – 1 Potok Sitno
środa, 11 listopada 2020 sędziował Piotr Burak (Zamość)
skład Jakub Grzęda – Radosław Kisiel, Tomasz Łepak, Grzegorz Drozdowski, Jakub Kołodziejczuk – Jakub Bełz (90 Łukasz Dąbkowski), Kacper Sokołowski (46 Paweł Jabłoński), Jakub Mazurek, Sebastian Naklicki (85 Damian Gałka) – Adam Niderla, Kamil Pyś (75 Marcin Witkowski)
trener Piotr Welcz
żółte kartki Robert Mielnik (Sokół), Kamil Pyś, Marcin Witkowski, Paweł Jabłoński (Potok)
gol 0:1 Sebastian Naklicki 75

 

Potok Sitno 1 – 3 Olimpia Miączyn
sobota, 14 listopada 2020 sędziował Konrad Łukiewicz (Hrubieszów)
skład Wojciech Ziemiński – Radosław Kisiel, Tomasz Łepak, Grzegorz Drozdowski (80 Kacper Sokołowski), Jakub Kołodziejczuk – Jakub Bełz, Paweł Jabłoński, Jakub Mazurek, Sebastian Naklicki – Adam Niderla, Kamil Pyś
trener Piotr Welcz
żółte kartki Adam Niderla, Sebastian Naklicki (Potok), Paweł Szawaryn, Mateusz Okoniewski, Bartłomiej Zieliński (Olimpia)
gole 1:0 Sebastian Naklicki 33, 1:1 Mateusz Okoniewski 48, 1:2 Sebastian Nowak 75, 1:3 Tomasz Łyp 88

MaSzt



Markowe teksty

Marek Sztochel
Liga dwóch prędkości

„Najciekawsza liga świata” spolaryzowała się do tego stopnia, że sprawia wrażenie, jakby lepsza połowa Bundesligi konkurowała w jednej klasie rozgrywkowej z gorszą połową Ekstraklasy. „Góra” wygrywa z „dołem” najczęściej dosyć wysoko, a wyniki byłyby wyższe, gdyby nie to, że te lepsze zespoły na ogół są tak samo niedotrenowane, jak te z dołu, ale konsekwentnie punktują, bo mają kogoś, kogo słabeuszom brakuje – najemników, szkolonych od najmłodszych lat w miejskich ośrodkach piłkarskich naszego okręgu.