Poseł Piotr Olszówka zaprasza na spotkanie z Jackiem Sasinem

Przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów, poseł Jacek Sasin spotka w sobotę, 2 czerwca w Tereszpolu-Zaorendzie z mieszkańcami powiatu biłgorajskiego. Spotkanie zaplanowane zostało na godz. 15 w Urzędzie Gminy Tereszpol. Organizuje je szef powiatowych struktur Prawa i Sprawiedliwości w Biłgoraju, poseł Piotr Olszówka.

W sobotę, 2 czerwca czołowi politycy Prawa i Sprawiedliwości będą kontynuować spotkania z mieszkańcami Polski. Tego dnia zamierzają gościć w dwunastu województwach. Jedna z takich wizyt zaplanowana została w powiecie biłgorajskim, a dokładnie – w Tereszpolu-Zaorendzie, o godz. 15, w Urzędzie Gminy Tereszpol. Na spotkanie z mieszkańcami naszego regionu przyjedzie Jacek Sasin – mieszkający w podwarszawskich Ząbkach były wojewoda mazowiecki, a obecnie poseł oraz sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów. Spotkania odbywają się w ramach zapowiedzianego przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego podczas kwietniowej konwencji Zjednoczonej Prawicy objazdu po kraju najważniejszych polityków obozu rządzącego. Szef PiS nazwał te spotkania „wielką rozmową z Polakami”.

MaSzt
fot. Adrian Grycuk/CC BY-SA 3.0-pl/Wikimedia CommonsMarkowe teksty

Marek Sztochel
Skandaliczne marnotrawienie publicznych pieniędzy

Łada 1945 Biłgoraj od kilku miesięcy szuka nowego prezesa, bo Winicjusz Oleszczak zrezygnował z tej funkcji. Nie jest to łatwe zadanie, bo szefem klubu sportowego powinien być ktoś, kto nadąża za stale zmieniającym się światem i odnajduje się w coraz to nowszej rzeczywistości, ma ochotę świadczyć nieodpłatnie ciężką pracę na rzecz lokalnej społeczności przez siedem dni w tygodniu, a ponadto musi mieć albo zasobny portfel, by samemu do tego „interesu” dołożyć, albo mocne poparcie przedsiębiorców lub miejscowych baronów, gotowych do dzielenia się swoim majątkiem. Warto się zastanowić, jak funkcjonowałyby sowicie finansowane z pieniędzy podatników instytucje kultury, gdyby oparte były tylko na działalności wolontariuszy?