Piłka nożna
Wydawnictwo „Izamarka” zaprasza na ligę

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA. Tylko dwa spotkania w sobotę i aż siedem w niedzielę – tak wygląda program siódmej serii rozgrywek „najciekawszej ligi świata”. Na „mecz kolejki” zapraszamy do Tarnogrodu, gdzie miejscowy Olimpiakos zmierzy się z Victorią Łukowa. Dwie strony materiałów o siódmej kolejce zamojskiej „okręgówki” znajdziecie Państwo we wtorek, w „Kronice Tygodnia”. Tu publikujemy zapowiedź piłkarskiego weekendu na Zamojszczyźnie.

Piłka nożna
Rozgrywki bez finału

OKRĘGOWY PUCHAR POLSKI. Przypominamy poprzednią edycję rywalizacji o Puchar Polski na szczeblu okręgu zamojskiego. Po raz pierwszy w blisko 45-letniej historii tych rozgrywek mecz finałowy został odwołany i zweryfikowany walkowerem. Okręg zamojski w półfinale wojewódzkim reprezentowała Unia Hrubieszów.

Piłka nożna
Dogrywki nie będzie

W środę, 26 sierpnia o godz. 17 na czterech boiskach Zamojszczyzny rozegrane zostaną mecze pierwszej rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu. Na tym etapie rozgrywek zagra pięć zespołów z IV ligi, dwa z klasy okręgowej i jeden z klasy A. Zamojski OZPN wprowadził istotną zmianę w regulaminie rozgrywek.

Piłka nożna
Temida piłkarskiej Zamojszczyzny

W III lidze okręg zamojski ma dwóch reprezentantów, a w IV lidze – pięciu. Po niedokończonym sezonie 2019/2020 nie było spadków, tylko awanse. Kto tego lata uzyskał uprawnienia do prowadzenia meczów piłkarskich w wyższej klasie rozgrywkowej? Jakie są kryteria klasyfikowania sędziów?

Polityka
Oskarżony poseł nie stawił się na procesie

W środę, 7 sierpnia w Sądzie Rejonowym w Biłgoraju rozpoczął się proces posła Piotra O. Prokuratura oskarżyła go o to, że za łapówkę w wysokości co najmniej 1500 zł kupił sobie prawo jazdy kategorii A i C, a następnie posługiwał się nielegalnie zdobytym dokumentem, okazując go policjantom podczas kontroli drogowych. Parlamentarzysta nie przybył na rozprawę, która została przerwana do 6 września. Sąd wezwał posła do obowiązkowego stawiennictwa.

Piłka nożna
Kosa i kamień. To była „święta wojna”

MECZE, O KTÓRYCH NIE SPOSÓB ZAPOMNIEĆ W tym cyklu będę wspominał wraz z przedstawicielami naszego lokalnego środowiska sportowego niezapomniane dla mnie potyczki piłkarskie. Na pierwszy ogień pójdzie spotkanie Omegi Stary Zamość z Nordem 98 Wysokie, rozegrane w strugach deszczu na początku czerwca 2002 roku, na boisku w Chomęciskach Dużych. Kilkuletnia rywalizacja tych zespołów była dla licznie przychodzących na stadion mieszkańców obu miejscowości czymś więcej, niż tylko starciem o ligowe punkty. Kibice wybaczali każdą porażkę, ale nie klęskę w „świętej wojnie”.

Oskarżony poseł nie stawił się na procesie

W środę, 7 sierpnia w Sądzie Rejonowym w Biłgoraju rozpoczął się proces posła Piotra O. Prokuratura oskarżyła go o to, że za łapówkę w wysokości co najmniej 1500 zł kupił sobie prawo jazdy kategorii A i C, a następnie posługiwał się nielegalnie zdobytym dokumentem, okazując go policjantom podczas kontroli drogowych. Parlamentarzysta nie przybył na rozprawę, która została przerwana do 6 września. Sąd wezwał posła do obowiązkowego stawiennictwa.

Poseł Piotr Olszówka zaprasza na spotkanie z Jackiem Sasinem

Przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów, poseł Jacek Sasin spotka w sobotę, 2 czerwca w Tereszpolu-Zaorendzie z mieszkańcami powiatu biłgorajskiego. Spotkanie zaplanowane zostało na godz. 15 w Urzędzie Gminy Tereszpol. Organizuje je szef powiatowych struktur Prawa i Sprawiedliwości w Biłgoraju, poseł Piotr Olszówka.

Która partia wygrałaby wybory, gdyby decydowali o tym kibice?

Zespół ekspertów z zakresu analityki oraz marketingu sportowego grupy biznesowej „Sport Analytics” przeprowadził sondaż preferencji politycznych wśród kibiców sportowych. Gdyby to oni decydowali o tym, które partie polityczne znalazłyby się w polskim parlamencie, to układ sił byłbym w nim zupełnie inny niż obecnie.

Istotne pytania o stan biurokracji w Polsce

Z roku na rok machina urzędnicza w Polsce jest coraz liczniejsza i droższa w utrzymaniu. Dwa lata temu Mateusz Morawiecki mówił w Sejmie, że polska biurokracja kosztuje rocznie 50 miliardów złotych. Uznał tę kwotę za zbyt dużą. I stwierdził, że wypadałoby ją zmniejszyć. Co przez dwa lata zrobiło Prawo i Sprawiedliwość, by ograniczyć administrację i koszty jej funkcjonowania? O to pyta premiera w interpelacji wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka z ruchu Kukiz'15.

Katarzyna Lubnauer: PiS jest do pokonania

Czy polski samorząd będzie obszarem wolności, z którego wyjdzie impuls do odsunięcia Jarosława Kaczyńskiego od władzy? – pyta Katarzyna Lubnauer w korespondencji, którą rozesłała pocztą mailową do członków i sympatyków Nowoczesnej. Przewodnicząca tej partii twierdzi, że PiS można pokonać w zbliżających się wyborach samorządowych, a następnie w przyszłorocznych, parlamentarnych. Receptą na sukces ma być Koalicja Obywatelska, czyli wyborcze porozumienie Nowoczesnej i PO.

„Piątka Kukiza”. By władza nie rzucała Polakom ochłapów z ich własnych pieniędzy

„Albo będą Was kupować przed wyborami za Wasze własne pieniądze, albo zaczniemy na poważnie ciąć podatki i wydatki” – napisał na Twitterze wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka i opublikował infografikę, która przedstawia „Piątkę Kukiza”, czyli odpowiedź lidera ruchu Kukiz'15 Pawła Kukiza na obietnice wyborcze Prawa i Sprawiedliwości.

Minister Elżbieta Rafalska spotka się z mieszkańcami Biłgoraja i okolicy

W sobotę, 21 kwietnia o godz. 17 w Biłgoraju odbędzie się spotkanie mieszkańców miasta i powiatu biłgorajskiego z Elżbietą Rafalską. Minister rodziny, pracy i polityki społecznej w rządzie Prawa i Sprawiedliwości przyjedzie do Biłgoraja na zaproszenie posła tej partii Piotra Olszówki.

Joanna Mucha ponownie przyjedzie do Zamościa

Nie wiemy, czy będzie dywagowała o polskiej III lidze hokeja na lodzie lub piłkarskim Superpucharze Polski. Nie jesteśmy w stanie zapowiedzieć, że zaśpiewa „Znowu z puczem mi nie wyszło”. Pewni możemy być tylko tego, że poruszy tematy ważne dla Polaków, a zwłaszcza dla Platformy Obywatelskiej i jej zwolenników. W poniedziałek, 16 kwietnia o godz. 17 była „ministra” sportu Joanna Mucha spotka się z mieszkańcami Zamościa w tamtejszej restauracji „Padwa”.

Kukiz’15 domaga się likwidacji urzędów pracy

Od dłuższego czasu posłowie ruchu Kukiz'15, m.in. wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka i Marek Jakubiak, postulują likwidację urzędów pracy. Ich zdaniem utrzymywanie nieefektywnych 350 powiatowych i wojewódzkich urzędów pracy, zatrudniających około 23 tysięcy urzędników, za kwotę 4 miliardów zł rocznie, mija się z celem, zwłaszcza że stopa bezrobocia w Polsce wynosi obecnie 4,4%. W tej sprawie wicemarszałek Stanisław Tyszka złożył interpelację.

Rząd PiS wsparł zagraniczne korporacje na kwotę ponad 251 milionów zł

Wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka z ruchu Kukiz'15 poinformował na swoim koncie, na jednym z internetowych portali społecznościowych o kwotach, jakie zagraniczne korporacje otrzymały na swoją komercyjną działalność od rządu Prawa i Sprawiedliwości. Wyszło tego ponad ćwierć miliarda złotych. „W czyim interesie obecny rząd sprawuje władzę?” – pyta Stanisław Tyszka.