Piłka nożna
To nie była Wielka Sobota dla piłki nożnej

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA. Zmagający się z wieloma problemami Sokół Zwierzyniec nie był w stanie nawiązać równorzędnej walki z faworyzowaną Unią Hrubieszów. Zespół trenera Michała Macka przegrał na własnym stadionie z liderem ligowej tabeli 0:5 (0:3). Gospodarze nawet nie zagrozili bramce gości. Gdyby podopieczni trenera Dariusza Herbina zaprezentowali grę, do której nas przyzwyczaili, to ich dorobek strzelecki byłby bardziej okazały.

Historia
Pomożemy Ci wydać książkę o Twoim klubie

Chciałbyś wydać publikację o klubie sportowym z Twojej miejscowości, lecz nie wiesz, jak to zrobić? Mamy dla Ciebie propozycję współpracy. Jesteśmy gotowi Ci pomóc przygotować album, książkę, broszurę lub folder. Wspólnie z Tobą poprowadzimy dzieło do samego końca – od przygotowania materiałów, po druk i dystrybucję.

Piłka nożna
Akademia Piłkarska Gol w Biłgoraju oficjalnie zakończyła sezon

POD PATRONATEM WYDAWNICTWA „IZAMARKA”. We wtorek, 3 lipca na orliku przy Szkole Podstawowej nr 4 w Biłgoraju odbyło się zakończenie sezonu w Akademii Piłkarskiej Gol. Biłgorajska szkółka piłkarska zorganizowała z tej okazji turniej dla wszystkich swoich podopiecznych. Uczestnicy zmagań otrzymali od Akademii Piłkarskiej Gol pamiątkowe dyplomy uznania i słodycze.

Piłka nożna
Roztocze Szczebrzeszyn oddało mecz walkowerem

PUCHAR STAROSTY. Dziś rozegrane zostaną dwa pierwsze mecze, a jutro – cztery kolejne. Nie dojdzie do skutku spotkanie Olimpii Miączyn z Roztoczem Szczebrzeszyn. Zdegradowany z IV ligi zespół ze Szczebrzeszyna zrezygnował z gry. Najciekawiej w pierwszej rundzie zapowiada się dzisiejsza potyczka Olimpiakosu Tarnogród z Victorią Łukowa Chmielek. Na stadionie w Tarnogrodzie zmierzą się dwie solidne drużyny z zamojskiej klasy okręgowej. Ciekawe, kogo będą testować?

Piłka nożna
Oficjalne otwarcie stadionu po turnieju, a przed festynem

Gryf Gmina Zamość przygotowuje się do organizacji szóstej edycji cyklu turniejów piłkarskich upamiętniających długoletniego działacza Echa Zawada Jana Wojtaszka. Zawody rozgrywane będą w Zawadzie przez cztery dni, na nowym obiekcie sportowym, który oficjalnie otwarty zostanie w niedzielę, 5 sierpnia, po ostatnim spośród pięciu zaplanowanych turniejów, a przed festynem sołeckim.

Piłka nożna
Terminarz lubelskiej IV ligi został już opracowany

LUBELSKA IV LIGA. Rozgrywki w rundzie jesiennej rozpoczną się w środę, 15 sierpnia, a zakończą 11 listopada. Lubelski Związek Piłki Nożnej zaplanował tylko jedną kolejkę w środę roboczą – mecze czwartej serii odbędą się 29 sierpnia. Na inaugurację sezonu Huczwa Tyszowce, która okazała się najlepsza w zamojskiej klasie okręgowej, zagra na wyjeździe z Tomasovią Tomaszów Lubelski. A z kim w pierwszej kolejce spotkają się trzy inne zespoły z okręgu zamojskiego, czyli Hetman Zamość, Łada Biłgoraj i Kryształ Werbkowice?

Poseł Piotr Olszówka zaprasza na spotkanie z Jackiem Sasinem

Przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów, poseł Jacek Sasin spotka w sobotę, 2 czerwca w Tereszpolu-Zaorendzie z mieszkańcami powiatu biłgorajskiego. Spotkanie zaplanowane zostało na godz. 15 w Urzędzie Gminy Tereszpol. Organizuje je szef powiatowych struktur Prawa i Sprawiedliwości w Biłgoraju, poseł Piotr Olszówka.

Która partia wygrałaby wybory, gdyby decydowali o tym kibice?

Zespół ekspertów z zakresu analityki oraz marketingu sportowego grupy biznesowej „Sport Analytics” przeprowadził sondaż preferencji politycznych wśród kibiców sportowych. Gdyby to oni decydowali o tym, które partie polityczne znalazłyby się w polskim parlamencie, to układ sił byłbym w nim zupełnie inny niż obecnie.

Istotne pytania o stan biurokracji w Polsce

Z roku na rok machina urzędnicza w Polsce jest coraz liczniejsza i droższa w utrzymaniu. Dwa lata temu Mateusz Morawiecki mówił w Sejmie, że polska biurokracja kosztuje rocznie 50 miliardów złotych. Uznał tę kwotę za zbyt dużą. I stwierdził, że wypadałoby ją zmniejszyć. Co przez dwa lata zrobiło Prawo i Sprawiedliwość, by ograniczyć administrację i koszty jej funkcjonowania? O to pyta premiera w interpelacji wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka z ruchu Kukiz'15.

Katarzyna Lubnauer: PiS jest do pokonania

Czy polski samorząd będzie obszarem wolności, z którego wyjdzie impuls do odsunięcia Jarosława Kaczyńskiego od władzy? – pyta Katarzyna Lubnauer w korespondencji, którą rozesłała pocztą mailową do członków i sympatyków Nowoczesnej. Przewodnicząca tej partii twierdzi, że PiS można pokonać w zbliżających się wyborach samorządowych, a następnie w przyszłorocznych, parlamentarnych. Receptą na sukces ma być Koalicja Obywatelska, czyli wyborcze porozumienie Nowoczesnej i PO.

„Piątka Kukiza”. By władza nie rzucała Polakom ochłapów z ich własnych pieniędzy

„Albo będą Was kupować przed wyborami za Wasze własne pieniądze, albo zaczniemy na poważnie ciąć podatki i wydatki” – napisał na Twitterze wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka i opublikował infografikę, która przedstawia „Piątkę Kukiza”, czyli odpowiedź lidera ruchu Kukiz'15 Pawła Kukiza na obietnice wyborcze Prawa i Sprawiedliwości.

Minister Elżbieta Rafalska spotka się z mieszkańcami Biłgoraja i okolicy

W sobotę, 21 kwietnia o godz. 17 w Biłgoraju odbędzie się spotkanie mieszkańców miasta i powiatu biłgorajskiego z Elżbietą Rafalską. Minister rodziny, pracy i polityki społecznej w rządzie Prawa i Sprawiedliwości przyjedzie do Biłgoraja na zaproszenie posła tej partii Piotra Olszówki.

Joanna Mucha ponownie przyjedzie do Zamościa

Nie wiemy, czy będzie dywagowała o polskiej III lidze hokeja na lodzie lub piłkarskim Superpucharze Polski. Nie jesteśmy w stanie zapowiedzieć, że zaśpiewa „Znowu z puczem mi nie wyszło”. Pewni możemy być tylko tego, że poruszy tematy ważne dla Polaków, a zwłaszcza dla Platformy Obywatelskiej i jej zwolenników. W poniedziałek, 16 kwietnia o godz. 17 była „ministra” sportu Joanna Mucha spotka się z mieszkańcami Zamościa w tamtejszej restauracji „Padwa”.

Kukiz’15 domaga się likwidacji urzędów pracy

Od dłuższego czasu posłowie ruchu Kukiz'15, m.in. wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka i Marek Jakubiak, postulują likwidację urzędów pracy. Ich zdaniem utrzymywanie nieefektywnych 350 powiatowych i wojewódzkich urzędów pracy, zatrudniających około 23 tysięcy urzędników, za kwotę 4 miliardów zł rocznie, mija się z celem, zwłaszcza że stopa bezrobocia w Polsce wynosi obecnie 4,4%. W tej sprawie wicemarszałek Stanisław Tyszka złożył interpelację.

Rząd PiS wsparł zagraniczne korporacje na kwotę ponad 251 milionów zł

Wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka z ruchu Kukiz'15 poinformował na swoim koncie, na jednym z internetowych portali społecznościowych o kwotach, jakie zagraniczne korporacje otrzymały na swoją komercyjną działalność od rządu Prawa i Sprawiedliwości. Wyszło tego ponad ćwierć miliarda złotych. „W czyim interesie obecny rząd sprawuje władzę?” – pyta Stanisław Tyszka.

Lech Wałęsa przyjedzie na Zamojszczyznę

Legendarny przywódca „Solidarności”, były prezydent Polski Lech Wałęsa przyjedzie w maju do Werbkowic i Zamościa, by spotkać się z mieszkańcami naszego regionu. Wizytę potwierdził działacz „Solidarności” Rolników Indywidualnych Jan Musolf podczas akcji zwolenników integracji Polski z Unią Europejską „Pulse of Europe” na Rynku Wielkim w Zamościu, w niedzielę, 8 kwietnia.