Piłka nożna
Nadrabiamy ligowe zaległości

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA. W poprzednim tygodniu opublikowaliśmy tylko relację z meczu Olimpiakosu Tarnogród z Sokołem Zwierzyniec. Nasi czytelnicy nie mogli nam darować tego, że zabrakło chociażby materiałów statystycznych z pozostałych spotkań. Zatem nadrabiamy zaległości.

Piłka nożna
Od środy Olimpia Miączyn ma spokój

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA. W środę Olimpia Miączyn wygrała na własnym boisku z Orionem Dereźnia 3:0 (1:0) i zapewniła sobie miejsce w lidze na następny sezon. W sobotnim meczu z Olimpiakosem Tarnogród podopieczni trenera Jarosława Kaczoruka mogli więc zagrać bez obciążeń. Bramki nie padły, ale oba zespoły miały wyborne okazje do strzelenia zwycięskiego gola.

Piłka nożna
Legia Warszawa zagra z Unią Hrubieszów? Jest to całkiem realne

PUCHAR POLSKI. Unia Hrubieszów została zwycięzcą pucharowych rozgrywek w województwie lubelskim i zagra na szczeblu centralnym. W pierwszej rundzie może wylosować drużynę z ekstraklasy. Piłkarzom z Hrubieszowa marzy się mecz z Legią Warszawa – aktualnym mistrzem Polski i zdobywcą Pucharu Polski.

Piłka nożna
Dzieci miały swój mundial w Biłgoraju

Dziesięć zespołów piłkarskich zagrało dzisiaj w trzeciej edycji „Mundialu Dziecięcego”, zorganizowanego przez Akademię Piłkarską „Gol” oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju. W tej integracyjnej zabawie wzięły udział dzieci urodzone w latach 2009-2012. Wszystkie drużyny mogły poczuć się zwycięzcami, bo wyniki meczów nie były brane pod uwagę, a liczył się udział w imprezie. Wszyscy uczestnicy dostali takie same nagrody.

Piłka nożna
Gryf Gmina Zamość wykorzystał kłopoty kadrowe Sokoła Zwierzyniec

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA. Sokół Zwierzyniec przystąpił do meczu z Gryfem Gmina Zamość, mając w kadrze tylko jedenastu zawodników, w tym dwóch bramkarzy. W 20 minucie Grzegorz Paczos ukarany został czerwoną kartką, więc zespół ze Zwierzyńca musiał się bronić w dziesięciu. Gryf to wykorzystał. Piłkarze z gminy Zamość wygrali na starym boisku Sokoła przy ul. Wachniewskiej 2:0 (1:0).

Piłka nożna
Zwycięstwo Włókniarza Frampol na nowym stadionie

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA. W ostatnim w tym sezonie meczu w roli gospodarza Włókniarz Frampol zagrał po raz pierwszy na swoim nowym stadionie we Frampolu. Zespół trenera Mirosława Kubiny pokonał Ostoję Skierbieszów 3:2 (2:2). Zwycięską bramkę Damian Swatowski zdobył w drugiej minucie czasu doliczonego.

Poseł Piotr Olszówka zaprasza na spotkanie z Jackiem Sasinem

Przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów, poseł Jacek Sasin spotka w sobotę, 2 czerwca w Tereszpolu-Zaorendzie z mieszkańcami powiatu biłgorajskiego. Spotkanie zaplanowane zostało na godz. 15 w Urzędzie Gminy Tereszpol. Organizuje je szef powiatowych struktur Prawa i Sprawiedliwości w Biłgoraju, poseł Piotr Olszówka.

Która partia wygrałaby wybory, gdyby decydowali o tym kibice?

Zespół ekspertów z zakresu analityki oraz marketingu sportowego grupy biznesowej „Sport Analytics” przeprowadził sondaż preferencji politycznych wśród kibiców sportowych. Gdyby to oni decydowali o tym, które partie polityczne znalazłyby się w polskim parlamencie, to układ sił byłbym w nim zupełnie inny niż obecnie.

Istotne pytania o stan biurokracji w Polsce

Z roku na rok machina urzędnicza w Polsce jest coraz liczniejsza i droższa w utrzymaniu. Dwa lata temu Mateusz Morawiecki mówił w Sejmie, że polska biurokracja kosztuje rocznie 50 miliardów złotych. Uznał tę kwotę za zbyt dużą. I stwierdził, że wypadałoby ją zmniejszyć. Co przez dwa lata zrobiło Prawo i Sprawiedliwość, by ograniczyć administrację i koszty jej funkcjonowania? O to pyta premiera w interpelacji wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka z ruchu Kukiz'15.

Katarzyna Lubnauer: PiS jest do pokonania

Czy polski samorząd będzie obszarem wolności, z którego wyjdzie impuls do odsunięcia Jarosława Kaczyńskiego od władzy? – pyta Katarzyna Lubnauer w korespondencji, którą rozesłała pocztą mailową do członków i sympatyków Nowoczesnej. Przewodnicząca tej partii twierdzi, że PiS można pokonać w zbliżających się wyborach samorządowych, a następnie w przyszłorocznych, parlamentarnych. Receptą na sukces ma być Koalicja Obywatelska, czyli wyborcze porozumienie Nowoczesnej i PO.

„Piątka Kukiza”. By władza nie rzucała Polakom ochłapów z ich własnych pieniędzy

„Albo będą Was kupować przed wyborami za Wasze własne pieniądze, albo zaczniemy na poważnie ciąć podatki i wydatki” – napisał na Twitterze wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka i opublikował infografikę, która przedstawia „Piątkę Kukiza”, czyli odpowiedź lidera ruchu Kukiz'15 Pawła Kukiza na obietnice wyborcze Prawa i Sprawiedliwości.

Minister Elżbieta Rafalska spotka się z mieszkańcami Biłgoraja i okolicy

W sobotę, 21 kwietnia o godz. 17 w Biłgoraju odbędzie się spotkanie mieszkańców miasta i powiatu biłgorajskiego z Elżbietą Rafalską. Minister rodziny, pracy i polityki społecznej w rządzie Prawa i Sprawiedliwości przyjedzie do Biłgoraja na zaproszenie posła tej partii Piotra Olszówki.

Joanna Mucha ponownie przyjedzie do Zamościa

Nie wiemy, czy będzie dywagowała o polskiej III lidze hokeja na lodzie lub piłkarskim Superpucharze Polski. Nie jesteśmy w stanie zapowiedzieć, że zaśpiewa „Znowu z puczem mi nie wyszło”. Pewni możemy być tylko tego, że poruszy tematy ważne dla Polaków, a zwłaszcza dla Platformy Obywatelskiej i jej zwolenników. W poniedziałek, 16 kwietnia o godz. 17 była „ministra” sportu Joanna Mucha spotka się z mieszkańcami Zamościa w tamtejszej restauracji „Padwa”.

Kukiz’15 domaga się likwidacji urzędów pracy

Od dłuższego czasu posłowie ruchu Kukiz'15, m.in. wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka i Marek Jakubiak, postulują likwidację urzędów pracy. Ich zdaniem utrzymywanie nieefektywnych 350 powiatowych i wojewódzkich urzędów pracy, zatrudniających około 23 tysięcy urzędników, za kwotę 4 miliardów zł rocznie, mija się z celem, zwłaszcza że stopa bezrobocia w Polsce wynosi obecnie 4,4%. W tej sprawie wicemarszałek Stanisław Tyszka złożył interpelację.

Rząd PiS wsparł zagraniczne korporacje na kwotę ponad 251 milionów zł

Wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka z ruchu Kukiz'15 poinformował na swoim koncie, na jednym z internetowych portali społecznościowych o kwotach, jakie zagraniczne korporacje otrzymały na swoją komercyjną działalność od rządu Prawa i Sprawiedliwości. Wyszło tego ponad ćwierć miliarda złotych. „W czyim interesie obecny rząd sprawuje władzę?” – pyta Stanisław Tyszka.

Lech Wałęsa przyjedzie na Zamojszczyznę

Legendarny przywódca „Solidarności”, były prezydent Polski Lech Wałęsa przyjedzie w maju do Werbkowic i Zamościa, by spotkać się z mieszkańcami naszego regionu. Wizytę potwierdził działacz „Solidarności” Rolników Indywidualnych Jan Musolf podczas akcji zwolenników integracji Polski z Unią Europejską „Pulse of Europe” na Rynku Wielkim w Zamościu, w niedzielę, 8 kwietnia.