Pięćdziesiąt medali dla Sparty Biłgoraj

Sparta Biłgoraj zajęła drugie miejsce w klasyfikacji punktowej ogólnopolskich zawodów dzieci w wieku od 9 do 12 lat o Puchar Dyrektora MOSiR w Kielcach. Lepiej wypadła tylko Omega Olkusz. W takiej samej kolejności te dwa kluby uplasowały się na szczycie klasyfikacji medalowej.

Dwa dni (17 i 18 marca) trwała w pływalni Orka w Kielcach rywalizacja pływaczek i pływaków w wieku od 9 do 12 lat w ramach ogólnopolskich zawodów o puchar Mieczysława Tomali, dyrektora tamtejszego MOSiR. Startowało ponad 250 reprezentantów 23 klubów, a wśród nich 42 zawodniczek i zawodników Sparty Biłgoraj. Młodzi biłgorajanie wywalczyli 50 medali – 11 złotych, 20 srebrnych i 19 brązowych. Z taką zdobyczą Sparta zajęła drugie miejsce w klasyfikacji klubów. Pierwsze miejsce zajęła Omega Olkusz, której pływacy zdobyli 68 medali (33 złote, 18 srebrnych i 17 brązowych), a trzecie – zawodnicy Korony Kraków z dorobkiem 10 medali (wszystkie złote). W punktacji klubowej też zwyciężyła Omega Olkusz (511 punktów). Na drugim miejscu uplasowała się Sparta Biłgoraj (399 punktów), a na trzecim – Korona Kielce (243 punkty). – Poziom zawodów był bardzo wysoki, padły dobre wyniki. W jednym przypadku niewiele zabrakło do rekordu Polski, jest duża progresja – powiedział trener Piotr Karpiński, jeden z organizatorów (wypowiedź dla portalu internetowego MOSiR w Kielcach).

„Zawody obfitowały w bardzo wiele emocjonujących wyścigów, również z udziałem naszych reprezentantów. Zarówno na dystansach sprinterskich, jak i na tych dłuższych, o miejscach decydowały ułamki sekundy. Na szczególne wyróżnienie zasługują multimedaliści tej imprezy, którzy osiągnęli dodatkowo bardzo wartościowe wyniki w swoich kategoriach wiekowych. Najwięcej medali, bo aż sześć, oraz statuetkę za trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej zdobył Paweł Bury. Dwukrotnie wygrywał na dystansach sprinterskich stylem grzbietowym, był drugi na 100 m zmiennym, trzeci na 50 m i 200 m żabką oraz 200 m stylem zmiennym. Najwięcej razy, bo aż cztery, na najwyższym miejscu podium stawał Miłosz Jagosiak. Łupem naszego zawodnika padło pierwsze miejsce na 50 i 100 m stylem klasycznym, 50 m stylem motylkowym oraz 100 m stylem zmiennym. Dwukrotnie na 100 i 200 m klasykiem triumfował Paweł Wołoszyn, do tego nasz zawodnik zajął drugie miejsce na 50 m tym samym stylem oraz trzecie na 100 m stylem zmiennym. Dobrze stylem klasycznym zaprezentował się Michał Giruć, który uplasował się na pierwszej pozycji na 100 m oraz był drugi na 50 m. Udanie startowały nasze sztafety męskie. Zarówno stylem zmiennym, jak i dowolnym, zajmowały drugie miejsca (Damian Błaszczyk, Kasper Wilczyński, Łukasz Kapusta, Bartłomiej Obszyński, Paweł Bury). Na trzecim miejscu wśród sztafet płynących 4 razy 50 m stylem zmiennym, zameldowała się młodsza ekipa Spartan (Maksymilian Pawlos, Paweł Wołoszyn, Wojciech Papierz, Paweł Bury)” – czytamy w komunikacie prasowym, przygotowanym przez Spartę.

MaSzt

Markowe teksty

Marek Sztochel
Skandaliczne marnotrawienie publicznych pieniędzy

Łada 1945 Biłgoraj od kilku miesięcy szuka nowego prezesa, bo Winicjusz Oleszczak zrezygnował z tej funkcji. Nie jest to łatwe zadanie, bo szefem klubu sportowego powinien być ktoś, kto nadąża za stale zmieniającym się światem i odnajduje się w coraz to nowszej rzeczywistości, ma ochotę świadczyć nieodpłatnie ciężką pracę na rzecz lokalnej społeczności przez siedem dni w tygodniu, a ponadto musi mieć albo zasobny portfel, by samemu do tego „interesu” dołożyć, albo mocne poparcie przedsiębiorców lub miejscowych baronów, gotowych do dzielenia się swoim majątkiem. Warto się zastanowić, jak funkcjonowałyby sowicie finansowane z pieniędzy podatników instytucje kultury, gdyby oparte były tylko na działalności wolontariuszy?