Orion Dereźnia. Wszystkie mecze w rundzie jesiennej sezonu 2020/2021

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA. Orion Dereźnia zakończył rundę jesienną na piętnastym miejscu z dorobkiem czternastu punktów. W pierwszej części sezonu cztery mecze wygrał, dwa zremisował i aż jedenaście przegrał. Zespół ten, choć awansował z klasy A z piątego miejsca, w swoich szeregach ma wielu piłkarzy, którzy zdobyli większe lub mniejsze doświadczenie na boiskach „okręgówki”. Na pierwsze w tym sezonie zwycięstwo czekał aż do ósmej kolejki. W naszej ocenie piłkarzy z Dereźni stać było na nieco lepsze wyniki. Przedstawiamy wszystkie ligowe występy Oriona w tej rundzie.

Orion Dereźnia 2 – 2 Metalowiec Goraj
sobota, 1 sierpnia 2020 Dereźnia Solska sędziował Marek Borowiński (Nielisz)
skład Daniel Młynarz – Bartosz Raduj, Marcin Kiełbasa, Piotr Niemiec, Kamil Wojda (80 Robert Bartosiński) – Michał Róg (85 Piotr Borowski), Marcin Blicharz, Artur Czerw (46 Maciej Żybura), Tymon Sadlak (46 Damian Rudy) – Marcin Hyz, Marek Borowski
trener Artur Czerw
żółte kartki Marcin Kiełbasa, Maciej Żybura, Bartosz Raduj (Orion), Szymon Czajka (Metalowiec)
gole 0:1 Marcin Sowa 3, 1:1 Marcin Hyz 37 (z karnego), 2:1 Michał Róg 68, 2:2 Mateusz Decyk 71

 

 

Victoria Łukowa 2 – 0 Orion Dereźnia
sobota, 8 sierpnia 2020 sędziował Bernard Kostrubiec (Zamość)
skład Daniel Młynarz – Marcin Kiełbasa, Krzysztof Kaproń, Piotr Niemiec, Damian Maciocha – Michał Róg, Marcin Blicharz (69 czerwona kartka), Artur Czerw, Tymon Sadlak (53 Siergiej Olech) – Kamil Wojda, Marcin Hyz (69 Piotr Borowski)
trener Artur Czerw
żółte kartki Kamil Droździel, Michał Bondyra, Marcin Radecki, Arkadiusz Wojtyna, Jakub Kołodziej (Victoria), Marcin Blicharz – dwie, Marcin Hyz, Artur Czerw, Daniel Młynarz (Orion)
czerwone kartki Krystian Szostak 33 (Victoria), Marcin Blicharz 69 (Orion)
gole 1:0 Patryk Wilkos 51, 2:0 Dominik Karaszewski 78 (z karnego)

 

Orion Dereźnia 0 – 4 Tanew Majdan Stary
niedziela, 16 sierpnia 2020 Dereźnia Solska sędziował Bernard Kostrubiec (Zamość)
skład Daniel Młynarz – Kamil Wojda, Marcin Kiełbasa (6 czerwona kartka), Piotr Niemiec (48 Ernest Wąsiewicz), Damian Maciocha – Siergiej Olech, Damian Rudy, Artur Czerw, Tymon Sadlak (70 Piotr Borowski) – Marcin Hyz, Marek Borowski
trener Artur Czerw
żółte kartki Kamil Wojda, Marcin Hyz, Marek Borowski (Orion), Daniel Luchowski, Tomasz Blicharz (Tanew)
czerwona kartka Marcin Kiełbasa 6 (Orion)
gole 0:1 Jakub Olszewski 74, 0:2 Arkadiusz Kusiak 81, 0:3 Arkadiusz Kusiak 90, 0:4 Tomasz Blicharz 90

 

Igros Krasnobród 4 – 0 Orion Dereźnia
niedziela, 23 sierpnia 2020 sędziował Bartłomiej Górski (Zamość)
skład Daniel Młynarz – Kamil Wojda, Damian Rudy (9 Maciej Maciocha), Piotr Niemiec, Kacper Maciocha – Michał Róg, Ernest Wąsiewicz, Artur Czerw, Siergiej Olech, Robert Bartosiński – Marek Borowski
trener Artur Czerw
żółte kartki Ernest Wąsiewicz, Kamil Wojda (Orion)
gole 1:0 Dariusz Paniak 7, 2:0 Stanisław Anioł 70, 3:0 Szymon Ożóg 74 (z karnego), 4:0 Dariusz Paniak 77

 

Orion Dereźnia 1 – 5 Korona Łaszczów
niedziela, 30 sierpnia 2020 Dereźnia Solska sędziował Bartłomiej Górski (Zamość)
skład Piotr Borowski – Kamil Wojda (61 Robert Bartosiński), Grzegorz Cios, Krzysztof Kaproń, Marcin Kiełbasa (72 Rafał Konopka) – Siergiej Olech, Marcin Blicharz, Artur Czerw, Tymon Sadlak – Marcin Hyz (46 Kacper Maciocha), Marek Borowski
trener Artur Czerw
żółte kartki Artur Czerw, Robert Bartosiński (Orion), Michał Dudziński, Bartosz Jamroż (Korona)
gole 1:0 Artur Czerw 8, 1:1 Bartosz Jamroż 44, 1:2 Piotr Borowiak 47, 1:3 Wojciech Krawczyk 52, 1:4 Michał Kołodziejski 79, 1:5 Bartosz Jamroż 81

 

Błękitni Obsza 2 – 1 Orion Dereźnia
sobota, 5 września 2020 sędziował Kacper Pańko (Zamość)
skład Daniel Młynarz – Marcin Kiełbasa, Grzegorz Cios, Krzysztof Kaproń, Damian Maciocha – Tymon Sadlak (73 Kacper Maciocha), Ernest Wąsiewicz, Artur Czerw (78 Piotr Borowski), Marcin Blicharz, Marek Borowski – Siergiej Olech
trener Artur Czerw
żółte kartki Grzegorz Jonak, Adam Mazurek, Adam Szabat (Błękitni), Rafał Konopka – dwie, Tymon Sadlak, Marcin Kiełbasa (Orion)
czerwona kartka Rafał Konopka – po meczu (Orion)
gole 0:1 Siergiej Olech 23, 1:1 Mateusz Wróbel 53, 2:1 Grzegorz Jonak 66

 

Orion Dereźnia 1 – 2 Omega Stary Zamość
niedziela, 13 września 2020 Dereźnia Solska sędziował Kacper Pańko (Zamość)
skład Daniel Młynarz – Kamil Wojda (46 Krzysztof Kaproń), Grzegorz Cios, Artur Czerw, Damian Maciocha – Marcin Kiełbasa (77 Kacper Maciocha), Ernest Wąsiewicz, Marcin Blicharz, Tymon Sadlak (87 Piotr Borowski) – Marcin Hyz (46 Marek Borowski), Siergiej Olech
trener Artur Czerw
żółta kartka Ernest Wąsiewicz (Orion)
gole 0:1 Bartosz Nizioł 15, 1:1 Marcin Kiełbasa 40, 1:2 Bartosz Nizioł 90

 

Orzeł Tereszpol 1 – 2 Orion Dereźnia
sobota, 19 września 2020 Frampol sędziował Kacper Pańko (Zamość)
skład Daniel Młynarz – Piotr Niemiec, Grzegorz Cios (89 Marcin Kiełbasa), Artur Czerw, Damian Maciocha – Tymon Sadlak (46 Michał Róg), Ernest Wąsiewicz, Marcin Blicharz, Marek Borowski – Marcin Hyz (65 Kamil Wojda), Siergiej Olech
trener Artur Czerw
żółte kartki Krzysztof Pardo, Paweł Pieczykolan, Krystian Kulasza (Orzeł), Grzegorz Cios, Ernest Wąsiewicz, Marcin Hyz, Damian Maciocha (Orion)
gole 1:0 Radosław Sarzyński 7, 1:1 Michał Róg 49, 1:2 Marek Borowski 60

 

Orion Dereźnia 1 – 1 Granica Lubycza Królewska
niedziela, 27 września 2020 Dereźnia Solska sędziował Mariusz Słoboda (Tarnawatka)
skład Daniel Młynarz – Piotr Niemiec, Grzegorz Cios, Artur Czerw, Damian Maciocha – Michał Róg, Ernest Wąsiewicz (80 Maciej Maciocha), Marcin Blicharz, Tymon Sadlak (46 Marcin Kiełbasa) – Marcin Hyz (76 Robert Bartosiński), Marek Borowski
trener Artur Czerw
żółte kartki Marcin Blicharz, Damian Maciocha (Orion), Jacek Kulpa (Granica)
gole 0:1 Adrian Czapla 45, 1:1 Marcin Blicharz 90

 

Tur Turobin 2 – 1 Orion Dereźnia
niedziela, 4 października 2020 sędziował Bartłomiej Górski (Zamość)
skład Daniel Młynarz – Piotr Niemiec, Grzegorz Cios, Marcin Kiełbasa, Damian Maciocha – Kamil Wojda (75 Kacper Maciocha), Ernest Wąsiewicz, Artur Czerw, Michał Róg – Marcin Blicharz, Marek Borowski (87 czerwona kartka)
trener Artur Czerw
żółte kartki Daniel Dropek – dwie, Piotr Kosidło, Paweł Kosidło (Tur), Marek Borowski – dwie, Piotr Niemiec (Orion)
czerwone kartki Daniel Dropek – po meczu (Tur), Marek Borowski 87 (Orion)
gole 0:1 Marek Borowski 57, 1:1 Kamil Dziewa 78, 2:1 Mateusz Szafraniec 85

 

Orion Dereźnia 2 – 1 Sokół Zwierzyniec
sobota, 17 października 2020 Dereźnia Solska sędziował Bartłomiej Górski (Zamość)
skład Daniel Młynarz – Kamil Wojda (55 Rafał Konopka), Marcin Kiełbasa, Artur Czerw, Piotr Niemiec – Michał Róg (90 Konrad Knapik), Ernest Wąsiewicz, Grzegorz Cios, Marek Borowski (88 Robert Bartosiński) – Marcin Hyz (75 Maciej Maciocha), Marcin Blicharz
trener Artur Czerw
żółta kartka Bartosz Adamczuk (Sokół)
gole 0:1 Bartłomiej Kusy 34, 1:1 Artur Czerw 36, 2:1 Marcin Hyz 52

 

Olimpia Miączyn 0 – 1 Orion Dereźnia
sobota, 24 października 2020 sędziował Jarosław Jasina (Hrubieszów)
skład Daniel Młynarz – Piotr Niemiec, Marcin Kiełbasa (82 Rafał Konopka), Artur Czerw, Damian Maciocha – Michał Róg (81 Tymon Sadlak), Ernest Wąsiewicz, Grzegorz Cios, Marcin Blicharz, Marek Borowski – Marcin Hyz (59 Siergiej Olech)
trener Artur Czerw
żółte kartki Łukasz Hrysiak (Olimpia), Rafał Konopka (Orion)
gol 0:1 Grzegorz Cios 20

 

Orion Dereźnia 4 – 1 Tarpan Korchów
sobota, 31 października 2020 Dereźnia Solska sędziował Marcin Kluk (Nowosiółki)
skład Daniel Młynarz – Piotr Niemiec, Marcin Kiełbasa, Artur Czerw, Damian Maciocha (63 Kacper Maciocha) – Michał Róg (70 czerwona kartka), Ernest Wąsiewicz, Grzegorz Cios (39 Siergiej Olech), Marek Borowski – Marcin Blicharz, Marcin Hyz (85 Rafał Konopka)
trener Artur Czerw
żółte kartki Michał Róg – dwie, Marcin Hyz, Artur Czerw (Orion), Daniel Szkałuba (Tarpan)
czerwona kartka Michał Róg 70 (Orion)
gole 1:0 Grzegorz Cios 8, 1:1 Daniel Szkałuba 44, 2:1 Marek Borowski 65, 3:1 Marcin Blicharz 74, 4:1 Marek Borowski 90

 

Potok Sitno 2 – 0 Orion Dereźnia
sobota, 7 listopada 2020 sędziował Hubert Chmura (Zamość)
skład Daniel Młynarz – Piotr Niemiec, Marcin Kiełbasa, Artur Czerw, Damian Maciocha – Michał Róg (51 Tymon Sadlak), Grzegorz Cios, Ernest Wąsiewicz (51 Rafał Konopka), Siergiej Olech (81 Robert Bartosiński) – Marcin Blicharz, Marek Borowski
trener Artur Czerw
żółte kartki Radosław Kisiel, Jakub Mazurek, Paweł Jabłoński (Potok), Rafał Konopka (Orion)
gole 1:0 Adam Niderla 17, 2:0 Sebastian Naklicki 90

 

Orion Dereźnia 1 – 4 Olimpiakos Tarnogród
środa, 11 listopada 2020 Dereźnia Solska sędziował Mikołaj Łaba (Tomaszów Lubelski)
skład Daniel Młynarz – Piotr Niemiec, Marcin Kiełbasa, Artur Czerw, Damian Maciocha – Michał Róg (76 Tymon Sadlak), Marcin Blicharz (83 Konrad Knapik), Ernest Wąsiewicz, Siergiej Olech (46 Kacper Maciocha) – Marcin Hyz, Marek Borowski
trener Artur Czerw
żółte kartki Marcin Kiełbasa, Marcin Hyz, Daniel Młynarz (Orion), Michał Rutyna, Łukasz Gancarz (Olimpiakos)
gole 0:1 Michał Rutyna 43, 1:1 Marek Borowski 65, 1:2 Adrian Dydyński 78, 1:3 Mateusz Szczerba 84 (z karnego), 1:4 Mateusz Szczerba 87

 

Roztocze Szczebrzeszyn 2 – 0 Orion Dereźnia
niedziela, 15 listopada 2020 sędziował Piotr Burak (Zamość)
skład Daniel Młynarz – Piotr Niemiec, Marcin Kiełbasa (46 Krzysztof Kaproń), Artur Czerw, Damian Maciocha – Michał Róg, Marcin Blicharz, Ernest Wąsiewicz, Tymon Sadlak – Rafał Konopka (68 Kacper Maciocha), Siergiej Olech (22 Marcin Hyz)
trener Artur Czerw
żółte kartki Damian Pilipczuk (Roztocze), Marcin Hyz (Orion)
gole 1:0 Konrad Brodaczewski 27, 2:0 Karol Misiarz 65

 

Orion Dereźnia 2 – 4 Pogoń 96 Łaszczówka
sobota, 21 listopada 2020 Dereźnia Solska sędziował Wojciech Szewczuk (Hrubieszów)
skład Daniel Młynarz – Piotr Niemiec, Marcin Kiełbasa, Artur Czerw, Damian Maciocha – Marcin Hyz (78 Kacper Maciocha), Marcin Blicharz, Ernest Wąsiewicz, Michał Róg (74 Tymon Sadlak) – Rafał Konopka (58 Grzegorz Cios), Marek Borowski
trener Artur Czerw
żółte kartki Michał Róg (Orion), Maciej Stożek (Pogoń)
gole 0:1 Bartłomiej Stępniak 11, 1:1 Marcin Hyz 31, 1:2 Tomasz Kłos 58, 2:2 Michał Róg 64, 2:3 Sylwester Kuks 72, 2:4 Bartłomiej Zieliński 90

MaSzt



Markowe teksty

Marek Sztochel
Liga dwóch prędkości

„Najciekawsza liga świata” spolaryzowała się do tego stopnia, że sprawia wrażenie, jakby lepsza połowa Bundesligi konkurowała w jednej klasie rozgrywkowej z gorszą połową Ekstraklasy. „Góra” wygrywa z „dołem” najczęściej dosyć wysoko, a wyniki byłyby wyższe, gdyby nie to, że te lepsze zespoły na ogół są tak samo niedotrenowane, jak te z dołu, ale konsekwentnie punktują, bo mają kogoś, kogo słabeuszom brakuje – najemników, szkolonych od najmłodszych lat w miejskich ośrodkach piłkarskich naszego okręgu.