Na przełaj w „małpim gaju” po puchary i medale

Uczniowie biłgorajskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wystartują w dorocznych „Wiosennych Szkolnych Biegach Przełajowych”. Zawody zaplanowane zostały na środę 11 kwietnia o godz. 11. Wyścigi zostaną przeprowadzone na trasach biegowych wyznaczonych na terenie Parku Stanisława Nowakowskiego, popularnym „małpim gaju”, przy ul. Jana Pawła II w Biłgoraju.

„Wiosenne Szkolne Biegi Przełajowe” mają w Biłgoraju długoletnie tradycje. Tegoroczna edycja odbędzie się w środę 11 kwietnia o godz. 11. Organizatorzy, czyli Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju, Powiatowe Stowarzyszenie Sportu Szkolnego w Biłgoraju i Ludowy Klub Sportowy Znicz, zaplanowali osiem biegów. Dziewczęta będą się ścigać na trasach o długości 600 m (rocznik 2007 i młodsze), 800 m (roczniki 2005-2006) i 1000 m (w jednym biegu wystartują gimnazjalistki urodzone w latach 2002-2004, a w drugim – zawodniczki z rocznika 2001 i starsze, uczące się w szkołach ponadgimnazjalnych). Dla chłopców przewidziane zostały przełaje na dystansach 600 m (rocznik 2007 i młodsi), 1000 m (roczniki 2005-2006), 1200 m (roczniki 2002-2004) i 1400 m (rocznik 2001 i starsi). Szkoły sklasyfikowane w każdej z trzech kategorii na miejscach od pierwszego do trzeciego dostaną puchary i dyplomy, zaś zawodniczki i zawodnicy, którzy ukończą bieg na trzech czołowych pozycjach, otrzymają medale i dyplomy. Dekoracja najlepszych przełajowców odbędzie się o godz. 12.30. Wtedy także rozlosowane zostaną nagrody rzeczowe spośród wszystkich uczestników rywalizacji.

MaSztMarkowe teksty

Marek Sztochel
Najciekawsza, chociaż pełna patologii

To już jutro. Piłkarze z Zamojszczyzny rozpoczną rywalizację w kolejnym sezonie „najciekawszej ligi świata”. Najciekawszej, chociaż pełnej patologii. Patologii, z którymi nikt nie ma ochoty walczyć. Bo ten, który podejmie próbę, natychmiast zostanie okrzyknięty wrogiem numer jeden lokalnej piłki nożnej. Widzimy, że z roku na rok jest coraz gorzej, a jednak ciągle kochamy zamojską „okręgówkę” i w ogóle rozgrywki piłkarskie na poziomie podwórkowym. Kochamy miłością nieodwzajemnioną, ślepą, bezwarunkową.