Minister Elżbieta Rafalska spotka się z mieszkańcami Biłgoraja i okolicy

W sobotę, 21 kwietnia o godz. 17 w Biłgoraju odbędzie się spotkanie mieszkańców miasta i powiatu biłgorajskiego z Elżbietą Rafalską. Minister rodziny, pracy i polityki społecznej w rządzie Prawa i Sprawiedliwości przyjedzie do Biłgoraja na zaproszenie posła tej partii Piotra Olszówki.

Minister Elżbieta Rafalska przyjedzie w sobotę, 21 kwietnia do Biłgoraja. Tego dnia o godz. 17 spotka się z mieszkańcami miasta i powiatu biłgorajskiego. – Spotkanie będzie miało charakter otwarty, dlatego przyjść będzie mógł każdy, kto chce się dowiedzieć, jakie ostatnio działania podejmowało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej i co zamierza zrobić w najbliższym czasie. Zaplanowany został także panel dyskusyjny, dlatego pani minister odpowie na pytania zadane przez osoby, które przyjdą na to spotkanie – informuje Jacek Haraf z biłgorajskiego biura poselskiego Piotra Olszówki.

Nie wiadomo jednak, gdzie odbędzie się to spotkanie. – Planowaliśmy spotkanie w Szkole Podstawowej nr 1 w Biłgoraju, ale prowadzimy także rozmowy z Biłgorajskim Centrum Kultury. Dziś za kilka godzin sprawa powinna się wyjaśnić i będziemy mogli poinformować społeczeństwo o miejscu spotkania – wyjaśnia Jacek Haraf. Spotkanie odbędzie się pod patronatem Prawa i Sprawiedliwości. Organizatorem wizyty w Biłgoraju minister Elżbiety Rafalskiej jest poseł Piotr Olszówka, przewodniczący zarządu powiatowego PiS.

Elżbieta Rafalska (ur. w 1955 r.) pochodzi ze Wschowy (woj. lubuskie). Uprawiała koszykówkę. Była zawodniczką Pogoni Wschowa. W 1978 r. ukończyła studia na filii poznańskiego AWF w Gorzowie Wielkopolskim. Dziesięć lat później ukończyła studia podyplomowe na Uniwersytecie Szczecińskim w zakresie pedagogiki rewalidacyjnej, a w w 2001 r. – w zakresie organizacji oraz zarządzania pomocą społeczną i pracą socjalną. Uzyskała także liczne uprawnienia państwowe, m.in. do sprawowania funkcji członka rady nadzorczej w spółkach Skarbu Państwa. Była m.in. radną Gorzowa Wielkopolskiego, wykładowcą akademickim i senatorem. Posłem PiS jest już trzecią kadencję, od 2007 r. Już trzeci rok jest ministrem rodziny, pracy i polityki społecznej, najpierw w rządzie Beaty Szydło, a teraz – Mateusza Morawieckiego.

MaSzt
fot. Kancelaria Premiera/WikipediaMarkowe teksty

Marek Sztochel
Skandaliczne marnotrawienie publicznych pieniędzy

Łada 1945 Biłgoraj od kilku miesięcy szuka nowego prezesa, bo Winicjusz Oleszczak zrezygnował z tej funkcji. Nie jest to łatwe zadanie, bo szefem klubu sportowego powinien być ktoś, kto nadąża za stale zmieniającym się światem i odnajduje się w coraz to nowszej rzeczywistości, ma ochotę świadczyć nieodpłatnie ciężką pracę na rzecz lokalnej społeczności przez siedem dni w tygodniu, a ponadto musi mieć albo zasobny portfel, by samemu do tego „interesu” dołożyć, albo mocne poparcie przedsiębiorców lub miejscowych baronów, gotowych do dzielenia się swoim majątkiem. Warto się zastanowić, jak funkcjonowałyby sowicie finansowane z pieniędzy podatników instytucje kultury, gdyby oparte były tylko na działalności wolontariuszy?