Mecz Ostoja Skierbieszów – Unia Hrubieszów został odwołany

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA. Jutro rozegranych zostanie pięć spośród sześciu zaległych meczów siedemnastej kolejki. Spotkanie zdegradowanej już Ostoi Skierbieszów z Unią Hrubieszów zostało odwołane.

Ostoja Skierbieszów nie zagra jutro zaległego meczu z Unią Hrubieszów. Klub ze Skierbieszowa poinformował zamojski OZPN i rywala z Hrubieszowa, że rezygnuje ze spotkania i oddaje je walkowerem. Powód? Kłopoty kadrowe. – Nie jesteśmy w stanie zebrać jedenastu zawodników do gry. Dopadła nas plaga kontuzji. Z powodu urazów grać nie mogą Adam Koziej, Marcin Maruchniak, Dawid Nowogrodzki, Kamil Suski i Krystian Szura. Ponadto inni piłkarze nie mogą się zwolnić z pracy. Mógłbym wymienić ich wielu. Nawet niedoświadczeni gracze mają obowiązki zawodowe, które uniemożliwiają im jutro występ. Naprawdę nic nie kombinujemy. Chcemy jakoś dograć do końca ten sezon. Na sobotę, czy niedzielę bylibyśmy w stanie się zebrać, ale nie w dniu roboczym – informuje Łukasz Kierepka, grający trener Ostoi.

MaSztMarkowe teksty

Marek Sztochel
Skandaliczne marnotrawienie publicznych pieniędzy

Łada 1945 Biłgoraj od kilku miesięcy szuka nowego prezesa, bo Winicjusz Oleszczak zrezygnował z tej funkcji. Nie jest to łatwe zadanie, bo szefem klubu sportowego powinien być ktoś, kto nadąża za stale zmieniającym się światem i odnajduje się w coraz to nowszej rzeczywistości, ma ochotę świadczyć nieodpłatnie ciężką pracę na rzecz lokalnej społeczności przez siedem dni w tygodniu, a ponadto musi mieć albo zasobny portfel, by samemu do tego „interesu” dołożyć, albo mocne poparcie przedsiębiorców lub miejscowych baronów, gotowych do dzielenia się swoim majątkiem. Warto się zastanowić, jak funkcjonowałyby sowicie finansowane z pieniędzy podatników instytucje kultury, gdyby oparte były tylko na działalności wolontariuszy?