Warunki gorsze niż w biurze grenlandzkiej federacji piłkarskiej

Mam nadzieję, że za rok nasze lokalne środowisko piłkarskie nie będzie musiało organizować akcji „Pomóż zamojskiemu OZPN przetrwać zimę”. Na dzień przed nadejściem astronomicznej wiosny związek zmuszony był zamknąć swoje biuro na koronie stadionu OSiR w Zamościu, ponieważ temperatura w nim, mimo ogrzewania „na full”, wynosiła zaledwie siedem stopni Celsjusza. W takich warunkach zarząd związku nie może podejmować sensownych decyzji odnośnie naszej ukochanej kopanej piłeczki. Sekretarz związkowego biura Andrzej Swacha z pewnością lepiej by miał w Nuuk, w siedzibie grenlandzkiej federacji piłkarskiej. Wczoraj zakończyła się zima, ale w zamojskiej piłce nożnej ta pora roku jeszcze nie nastała, choć powinna się rozpocząć już 17 marca. Wprawdzie się ociepla, ale jednak drugą wiosenną kolejkę spotkań także trzeba będzie odwołać i przełożyć na późniejszy termin.

Niedziela będzie dla nas?

Dziś obudziliśmy się w nowej rzeczywistości – nastała pierwsza niedziela, gdy nie możemy zrobić zakupów w supermarkecie, dyskoncie i galerii handlowej. Kilka dni temu w internecie pojawił się mem, przedstawiający posłów Nowoczesnej Joannę Schmidt i Ryszarda Petru. Posłanka pyta byłego szefa partii o to, co oznacza zakaz handlu w niedzielę. Poseł wyjaśnia, że pigułkę „dzień po” trzeba będzie kupić dzień przed. Sieć aż huczy od szyderczych treści, prześmiewających przeciwników ograniczenia handlu w niedzielę. „Lemingi” mają powymierać z głodu. Bez psychologa niby nie poradzą sobie z tym, że już nie spędzą niedzieli w galerii handlowej na szaleństwie zakupów. Ponoć wielu straci sens życia. Być może nawet „Gazeta Wyborcza” poinformuje o przypadkach kanibalizmu. A w ogóle, to jak żyć w niedzielę, gdy sklepy są zamknięte?

Temperatura rośnie

Siarczyste mrozy już za nami. Od kilku dni temperaturę powietrza mamy na plusie. Jeśli wierzyć prognozom pogody, to w marcu ujemnych wskazań termometrów nie będzie. Przynajmniej w dzień, lecz nie w nocy. Temperatura, ale ta związana z emocjami, rośnie także w naszym lokalnym środowisku futbolowym. Oto bowiem już za tydzień i kilka dni zespoły piłkarskie z Zamojszczyzny mają rozegrać pierwsze w tym roku mecze o ligowe punkty.

Sparingi sobie odpuszczę

Nie wiem, jak wy, ale ja już nie mogę się doczekać piłkarskiej rundy wiosennej. Pierwszy ligowy mecz na Lubelszczyźnie rozegrany zostanie w sobotę, 3 marca o godz. 17 w Łęcznej. Przedostatni w pierwszoligowej tabeli Górnik zagra z Wigrami Suwałki. Tego samego dnia Wisła Puławy stoczy na stadionie w Legionowie potyczkę z Legionovią o punkty w II lidze. Tydzień później zmagania rozpoczną trzecioligowcy z Motorem Lublin i Chełmianką na czele. Piłkarska Zamojszczyzna ożyje na dobre dopiero w weekend 17 i 18 marca. Na te dni zaplanowane zostały pierwsze w rundzie rewanżowej mecze w IV lidze i klasie okręgowej. Na pełnię piłkarskiej wiosny w naszym regionie musimy zatem czekać jeszcze prawie miesiąc.