Lech Wałęsa przyjedzie na Zamojszczyznę

Legendarny przywódca „Solidarności”, były prezydent Polski Lech Wałęsa przyjedzie w maju do Werbkowic i Zamościa, by spotkać się z mieszkańcami naszego regionu. Wizytę potwierdził działacz „Solidarności” Rolników Indywidualnych Jan Musolf podczas akcji zwolenników integracji Polski z Unią Europejską „Pulse of Europe” na Rynku Wielkim w Zamościu, w niedzielę, 8 kwietnia.

fot. Wikipedia/Anthony Baratier

 

Prezydent Lech Wałęsa przyjedzie do Zamościa w czwartek, 24 maja, by spotkać się z mieszkańcami miasta i okolicznych miejscowości. Dokładne miejsce spotkania nie zostało jeszcze ustalone. Będzie to wizyta w ramach ogólnopolskiej debaty „Porozmawiajmy o Polsce”. Dzień wcześniej legendarny przywódca „Solidarności” złoży wizytę w Werbkowicach. Tam o godz. 16 w Gminnym Ośrodku Kultury spotka się z mieszkańcami powiatu hrubieszowskiego. Przyjazd Lecha Wałęsy na Zamojszczyznę potwierdził Jan Musolf, rolnik z Podhorzec pod Werbkowicami, działacz „Solidarności” Rolników Indywidualnych. Uczynił to w niedzielę, 8 kwietnia na Rynku Wielkim w Zamościu podczas akcji zwolenników integracji Polski z Unią Europejską „Pulse of Europe”. To właśnie Jan Musolf jest pomysłodawcą i jednym z organizatorów wizyty byłego prezydenta Polski w naszym regionie.

Lech Wałęsa we wrześniu skończy 75 lat. Nadal aktywnie uczestniczy w życiu politycznym. Jeździ po Polsce w ramach cyklu spotkań „Porozmawiajmy o Polsce”, organizowanych przez Komitet Obrony Demokracji. Nie cieszy się jednak takim poparciem społeczeństwa, jak kiedyś. Jego notowania jeszcze bardziej spadły, gdy w styczniu 2017 roku podczas konferencji prasowej Instytutu Pamięci Narodowej przedstawiono ekspertyzę grafologiczną, która potwierdziła, że dokumenty znalezione w tzw. teczce „Bolka” były podpisane przez Lecha Wałęsę. 17 lutego 2016 roku IPN przeszukał mieszkanie Marii Kiszczak, wdowy po Czesławie Kiszczaku.  Odnaleziono w nim akta personalne i akta współpracy tajnego współpracownika SB o pseudonimie „Bolek”. Okazało się, że umieszczone w oryginalnych okładkach akta z „szafy wdowy po Kiszczaku” datowane są na lata 1970-1976. Lech Wałęsa zaprzecza współpracy ze służbami PRL, a najgłośniej bronią go postkomuniści, oficerowie bezpieki i wojska oraz ludzie, którzy najwięcej skorzystali na układzie okrągłostołowym. Teraz były prezydent jest zaangażowany w polityczną walkę z rządzącym w naszym kraju Prawem i Sprawiedliwością

MaSztMarkowe teksty

Marek Sztochel
Skandaliczne marnotrawienie publicznych pieniędzy

Łada 1945 Biłgoraj od kilku miesięcy szuka nowego prezesa, bo Winicjusz Oleszczak zrezygnował z tej funkcji. Nie jest to łatwe zadanie, bo szefem klubu sportowego powinien być ktoś, kto nadąża za stale zmieniającym się światem i odnajduje się w coraz to nowszej rzeczywistości, ma ochotę świadczyć nieodpłatnie ciężką pracę na rzecz lokalnej społeczności przez siedem dni w tygodniu, a ponadto musi mieć albo zasobny portfel, by samemu do tego „interesu” dołożyć, albo mocne poparcie przedsiębiorców lub miejscowych baronów, gotowych do dzielenia się swoim majątkiem. Warto się zastanowić, jak funkcjonowałyby sowicie finansowane z pieniędzy podatników instytucje kultury, gdyby oparte były tylko na działalności wolontariuszy?