Piłka nożna
To nie była Wielka Sobota dla piłki nożnej

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA. Zmagający się z wieloma problemami Sokół Zwierzyniec nie był w stanie nawiązać równorzędnej walki z faworyzowaną Unią Hrubieszów. Zespół trenera Michała Macka przegrał na własnym stadionie z liderem ligowej tabeli 0:5 (0:3). Gospodarze nawet nie zagrozili bramce gości. Gdyby podopieczni trenera Dariusza Herbina zaprezentowali grę, do której nas przyzwyczaili, to ich dorobek strzelecki byłby bardziej okazały.

Historia
Pomożemy Ci wydać książkę o Twoim klubie

Chciałbyś wydać publikację o klubie sportowym z Twojej miejscowości, lecz nie wiesz, jak to zrobić? Mamy dla Ciebie propozycję współpracy. Jesteśmy gotowi Ci pomóc przygotować album, książkę, broszurę lub folder. Wspólnie z Tobą poprowadzimy dzieło do samego końca – od przygotowania materiałów, po druk i dystrybucję.

Piłka nożna
Akademia Piłkarska Gol w Biłgoraju oficjalnie zakończyła sezon

POD PATRONATEM WYDAWNICTWA „IZAMARKA”. We wtorek, 3 lipca na orliku przy Szkole Podstawowej nr 4 w Biłgoraju odbyło się zakończenie sezonu w Akademii Piłkarskiej Gol. Biłgorajska szkółka piłkarska zorganizowała z tej okazji turniej dla wszystkich swoich podopiecznych. Uczestnicy zmagań otrzymali od Akademii Piłkarskiej Gol pamiątkowe dyplomy uznania i słodycze.

Piłka nożna
Roztocze Szczebrzeszyn oddało mecz walkowerem

PUCHAR STAROSTY. Dziś rozegrane zostaną dwa pierwsze mecze, a jutro – cztery kolejne. Nie dojdzie do skutku spotkanie Olimpii Miączyn z Roztoczem Szczebrzeszyn. Zdegradowany z IV ligi zespół ze Szczebrzeszyna zrezygnował z gry. Najciekawiej w pierwszej rundzie zapowiada się dzisiejsza potyczka Olimpiakosu Tarnogród z Victorią Łukowa Chmielek. Na stadionie w Tarnogrodzie zmierzą się dwie solidne drużyny z zamojskiej klasy okręgowej. Ciekawe, kogo będą testować?

Piłka nożna
Oficjalne otwarcie stadionu po turnieju, a przed festynem

Gryf Gmina Zamość przygotowuje się do organizacji szóstej edycji cyklu turniejów piłkarskich upamiętniających długoletniego działacza Echa Zawada Jana Wojtaszka. Zawody rozgrywane będą w Zawadzie przez cztery dni, na nowym obiekcie sportowym, który oficjalnie otwarty zostanie w niedzielę, 5 sierpnia, po ostatnim spośród pięciu zaplanowanych turniejów, a przed festynem sołeckim.

Piłka nożna
Terminarz lubelskiej IV ligi został już opracowany

LUBELSKA IV LIGA. Rozgrywki w rundzie jesiennej rozpoczną się w środę, 15 sierpnia, a zakończą 11 listopada. Lubelski Związek Piłki Nożnej zaplanował tylko jedną kolejkę w środę roboczą – mecze czwartej serii odbędą się 29 sierpnia. Na inaugurację sezonu Huczwa Tyszowce, która okazała się najlepsza w zamojskiej klasie okręgowej, zagra na wyjeździe z Tomasovią Tomaszów Lubelski. A z kim w pierwszej kolejce spotkają się trzy inne zespoły z okręgu zamojskiego, czyli Hetman Zamość, Łada Biłgoraj i Kryształ Werbkowice?

Zapowiadamy kolejne gwiazdy „Cieszanów Rock Festiwal 2018”

Poznaliśmy następnych artystów, którzy wystąpią na scenie tegorocznego festiwalu rockowego w Cieszanowie. Na scenie „Cieszanów Rock Festiwal 2018” koncertować będą także Shantel & Bucovina Club Orkestar, Frontside (na zdjęciu), Zenek, Dżem, Ania Rusowicz i Uprising Tree. Organizatorzy ogłosili także listę zespołów zakwalifikowanych do festiwalowego przeglądu. Dziewiąta edycja jednej z największych imprez rockowych w Polsce trwać będzie od 16 do 19 sierpnia.

Znamy kolejnych uczestników „Cieszanów Rock Festiwal 2018”

Menedżer public relations „Cieszanów Rock Festiwal 2018” Artur Tylmanowski poinformował naszą redakcję o kolejnych gwiazdach, które wystąpią na cieszanowskiej scenie jednej z największych w Polsce imprez rockowych.

Koncert na pięciolecie Grupy Folklorystycznej „Pokolenia”

Grupa Folklorystyczna „Pokolenia”, działająca przy Biłgorajskim Centrum Kultury, świętowała będzie pięciolecie swojej działalności. Z tej okazji w sobotę, 21 kwietnia o godz. 17 na scenie w sali widowiskowej BCK odbędzie się „urodzinowy” koncert. Wystąpi kilkudziesięciu wykonawców. Organizatorzy zapowiadają barwne tańce polskie, ukraińskie i cygańskie, przepiękne pieśni, kolorowe kostiumy oraz starannie przygotowane widowiska taneczne i inne atrakcje.

Trwa nabór do przeglądu zespołów „Cieszanów Rock Festiwal 2018”

Do 20 kwietnia (piątek) Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie przyjmuje zgłoszenia zespołów do ogólnopolskiego przeglądu, który odbędzie się w ramach zaplanowanego od 16 do 19 sierpnia „Cieszanów Rock Festiwal 2018”.

Wigry Krzysztofa Gierałtowskiego nad Łabuńką

Tej postaci miłośnikom fotografii przedstawiać nie trzeba. Twórca wielotysięcznej kolekcji zdjęć ludzi polskiej kultury, nauki i polityki „Polacy, portrety współczesne”, kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski Krzysztof Gierałtowski zaprezentuje w Zamościu swoje prace dotyczące Wigier i mieszkańców nadwigierskich wsi. Otwarcie wystawy „Wigry nasze Wigry” zaplanowane zostało na piątek 6 kwietnia o godz. 16 w Galerii Fotografii „Ratusz”.

Bovska wystąpi na scenie Biłgorajskiego Centrum Kultury

Bovska na niby? Nie, naprawdę! Piosenkarka zaśpiewa w Biłgoraju. Jej występ zaplanowany został na 22 kwietnia (niedziela), na scenie Biłgorajskiego Centrum Kultury.

Wernisaż wystawy malarstwa Agnieszki Potockiej-Makoś

Biłgorajskie Centrum Kultury zaprasza za pośrednictwem Wydawnictwa „Izamarka” na wernisaż malarstwa Agnieszki Potockiej-Makoś. Uroczyste otwarcie wystawy dzieł pochodzącej z Biłgoraja artystki zaplanowane zostało na sobotę, 24 marca o godz. 18 w galerii BCK. Różnorodne prace, wykonane w technice akrylowej, będzie można oglądać w BCK od 24 marca do 13 kwietnia (wstęp będzie nieodpłatny).

Poznaliśmy pierwsze gwiazdy Cieszanów Rock Festiwal 2018

Organizatorzy Cieszanów Rock Festiwal 2018 ogłosili pierwsze zespoły, które wystąpią na festiwalowej scenie w tegorocznej edycji. Są to Decapitated, Hunter, Dr Misio, The Analogs i Materia. Największy festiwal rockowy w południowo-wschodniej Polsce zaplanowany został na 16-19 sierpnia.