Piłka nożna
Nadrabiamy ligowe zaległości

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA. W poprzednim tygodniu opublikowaliśmy tylko relację z meczu Olimpiakosu Tarnogród z Sokołem Zwierzyniec. Nasi czytelnicy nie mogli nam darować tego, że zabrakło chociażby materiałów statystycznych z pozostałych spotkań. Zatem nadrabiamy zaległości.

Piłka nożna
Od środy Olimpia Miączyn ma spokój

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA. W środę Olimpia Miączyn wygrała na własnym boisku z Orionem Dereźnia 3:0 (1:0) i zapewniła sobie miejsce w lidze na następny sezon. W sobotnim meczu z Olimpiakosem Tarnogród podopieczni trenera Jarosława Kaczoruka mogli więc zagrać bez obciążeń. Bramki nie padły, ale oba zespoły miały wyborne okazje do strzelenia zwycięskiego gola.

Piłka nożna
Legia Warszawa zagra z Unią Hrubieszów? Jest to całkiem realne

PUCHAR POLSKI. Unia Hrubieszów została zwycięzcą pucharowych rozgrywek w województwie lubelskim i zagra na szczeblu centralnym. W pierwszej rundzie może wylosować drużynę z ekstraklasy. Piłkarzom z Hrubieszowa marzy się mecz z Legią Warszawa – aktualnym mistrzem Polski i zdobywcą Pucharu Polski.

Piłka nożna
Dzieci miały swój mundial w Biłgoraju

Dziesięć zespołów piłkarskich zagrało dzisiaj w trzeciej edycji „Mundialu Dziecięcego”, zorganizowanego przez Akademię Piłkarską „Gol” oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju. W tej integracyjnej zabawie wzięły udział dzieci urodzone w latach 2009-2012. Wszystkie drużyny mogły poczuć się zwycięzcami, bo wyniki meczów nie były brane pod uwagę, a liczył się udział w imprezie. Wszyscy uczestnicy dostali takie same nagrody.

Piłka nożna
Gryf Gmina Zamość wykorzystał kłopoty kadrowe Sokoła Zwierzyniec

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA. Sokół Zwierzyniec przystąpił do meczu z Gryfem Gmina Zamość, mając w kadrze tylko jedenastu zawodników, w tym dwóch bramkarzy. W 20 minucie Grzegorz Paczos ukarany został czerwoną kartką, więc zespół ze Zwierzyńca musiał się bronić w dziesięciu. Gryf to wykorzystał. Piłkarze z gminy Zamość wygrali na starym boisku Sokoła przy ul. Wachniewskiej 2:0 (1:0).

Piłka nożna
Zwycięstwo Włókniarza Frampol na nowym stadionie

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA. W ostatnim w tym sezonie meczu w roli gospodarza Włókniarz Frampol zagrał po raz pierwszy na swoim nowym stadionie we Frampolu. Zespół trenera Mirosława Kubiny pokonał Ostoję Skierbieszów 3:2 (2:2). Zwycięską bramkę Damian Swatowski zdobył w drugiej minucie czasu doliczonego.

Zapowiadamy kolejne gwiazdy „Cieszanów Rock Festiwal 2018”

Poznaliśmy następnych artystów, którzy wystąpią na scenie tegorocznego festiwalu rockowego w Cieszanowie. Na scenie „Cieszanów Rock Festiwal 2018” koncertować będą także Shantel & Bucovina Club Orkestar, Frontside (na zdjęciu), Zenek, Dżem, Ania Rusowicz i Uprising Tree. Organizatorzy ogłosili także listę zespołów zakwalifikowanych do festiwalowego przeglądu. Dziewiąta edycja jednej z największych imprez rockowych w Polsce trwać będzie od 16 do 19 sierpnia.

Znamy kolejnych uczestników „Cieszanów Rock Festiwal 2018”

Menedżer public relations „Cieszanów Rock Festiwal 2018” Artur Tylmanowski poinformował naszą redakcję o kolejnych gwiazdach, które wystąpią na cieszanowskiej scenie jednej z największych w Polsce imprez rockowych.

Koncert na pięciolecie Grupy Folklorystycznej „Pokolenia”

Grupa Folklorystyczna „Pokolenia”, działająca przy Biłgorajskim Centrum Kultury, świętowała będzie pięciolecie swojej działalności. Z tej okazji w sobotę, 21 kwietnia o godz. 17 na scenie w sali widowiskowej BCK odbędzie się „urodzinowy” koncert. Wystąpi kilkudziesięciu wykonawców. Organizatorzy zapowiadają barwne tańce polskie, ukraińskie i cygańskie, przepiękne pieśni, kolorowe kostiumy oraz starannie przygotowane widowiska taneczne i inne atrakcje.

Trwa nabór do przeglądu zespołów „Cieszanów Rock Festiwal 2018”

Do 20 kwietnia (piątek) Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie przyjmuje zgłoszenia zespołów do ogólnopolskiego przeglądu, który odbędzie się w ramach zaplanowanego od 16 do 19 sierpnia „Cieszanów Rock Festiwal 2018”.

Wigry Krzysztofa Gierałtowskiego nad Łabuńką

Tej postaci miłośnikom fotografii przedstawiać nie trzeba. Twórca wielotysięcznej kolekcji zdjęć ludzi polskiej kultury, nauki i polityki „Polacy, portrety współczesne”, kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski Krzysztof Gierałtowski zaprezentuje w Zamościu swoje prace dotyczące Wigier i mieszkańców nadwigierskich wsi. Otwarcie wystawy „Wigry nasze Wigry” zaplanowane zostało na piątek 6 kwietnia o godz. 16 w Galerii Fotografii „Ratusz”.

Bovska wystąpi na scenie Biłgorajskiego Centrum Kultury

Bovska na niby? Nie, naprawdę! Piosenkarka zaśpiewa w Biłgoraju. Jej występ zaplanowany został na 22 kwietnia (niedziela), na scenie Biłgorajskiego Centrum Kultury.

Wernisaż wystawy malarstwa Agnieszki Potockiej-Makoś

Biłgorajskie Centrum Kultury zaprasza za pośrednictwem Wydawnictwa „Izamarka” na wernisaż malarstwa Agnieszki Potockiej-Makoś. Uroczyste otwarcie wystawy dzieł pochodzącej z Biłgoraja artystki zaplanowane zostało na sobotę, 24 marca o godz. 18 w galerii BCK. Różnorodne prace, wykonane w technice akrylowej, będzie można oglądać w BCK od 24 marca do 13 kwietnia (wstęp będzie nieodpłatny).

Poznaliśmy pierwsze gwiazdy Cieszanów Rock Festiwal 2018

Organizatorzy Cieszanów Rock Festiwal 2018 ogłosili pierwsze zespoły, które wystąpią na festiwalowej scenie w tegorocznej edycji. Są to Decapitated, Hunter, Dr Misio, The Analogs i Materia. Największy festiwal rockowy w południowo-wschodniej Polsce zaplanowany został na 16-19 sierpnia.