Piłka nożna
Wydawnictwo „Izamarka” zaprasza na ligę

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA. Tylko dwa spotkania w sobotę i aż siedem w niedzielę – tak wygląda program siódmej serii rozgrywek „najciekawszej ligi świata”. Na „mecz kolejki” zapraszamy do Tarnogrodu, gdzie miejscowy Olimpiakos zmierzy się z Victorią Łukowa. Dwie strony materiałów o siódmej kolejce zamojskiej „okręgówki” znajdziecie Państwo we wtorek, w „Kronice Tygodnia”. Tu publikujemy zapowiedź piłkarskiego weekendu na Zamojszczyźnie.

Piłka nożna
Rozgrywki bez finału

OKRĘGOWY PUCHAR POLSKI. Przypominamy poprzednią edycję rywalizacji o Puchar Polski na szczeblu okręgu zamojskiego. Po raz pierwszy w blisko 45-letniej historii tych rozgrywek mecz finałowy został odwołany i zweryfikowany walkowerem. Okręg zamojski w półfinale wojewódzkim reprezentowała Unia Hrubieszów.

Piłka nożna
Dogrywki nie będzie

W środę, 26 sierpnia o godz. 17 na czterech boiskach Zamojszczyzny rozegrane zostaną mecze pierwszej rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu. Na tym etapie rozgrywek zagra pięć zespołów z IV ligi, dwa z klasy okręgowej i jeden z klasy A. Zamojski OZPN wprowadził istotną zmianę w regulaminie rozgrywek.

Piłka nożna
Temida piłkarskiej Zamojszczyzny

W III lidze okręg zamojski ma dwóch reprezentantów, a w IV lidze – pięciu. Po niedokończonym sezonie 2019/2020 nie było spadków, tylko awanse. Kto tego lata uzyskał uprawnienia do prowadzenia meczów piłkarskich w wyższej klasie rozgrywkowej? Jakie są kryteria klasyfikowania sędziów?

Polityka
Oskarżony poseł nie stawił się na procesie

W środę, 7 sierpnia w Sądzie Rejonowym w Biłgoraju rozpoczął się proces posła Piotra O. Prokuratura oskarżyła go o to, że za łapówkę w wysokości co najmniej 1500 zł kupił sobie prawo jazdy kategorii A i C, a następnie posługiwał się nielegalnie zdobytym dokumentem, okazując go policjantom podczas kontroli drogowych. Parlamentarzysta nie przybył na rozprawę, która została przerwana do 6 września. Sąd wezwał posła do obowiązkowego stawiennictwa.

Piłka nożna
Kosa i kamień. To była „święta wojna”

MECZE, O KTÓRYCH NIE SPOSÓB ZAPOMNIEĆ W tym cyklu będę wspominał wraz z przedstawicielami naszego lokalnego środowiska sportowego niezapomniane dla mnie potyczki piłkarskie. Na pierwszy ogień pójdzie spotkanie Omegi Stary Zamość z Nordem 98 Wysokie, rozegrane w strugach deszczu na początku czerwca 2002 roku, na boisku w Chomęciskach Dużych. Kilkuletnia rywalizacja tych zespołów była dla licznie przychodzących na stadion mieszkańców obu miejscowości czymś więcej, niż tylko starciem o ligowe punkty. Kibice wybaczali każdą porażkę, ale nie klęskę w „świętej wojnie”.

Zapowiadamy kolejne gwiazdy „Cieszanów Rock Festiwal 2018”

Poznaliśmy następnych artystów, którzy wystąpią na scenie tegorocznego festiwalu rockowego w Cieszanowie. Na scenie „Cieszanów Rock Festiwal 2018” koncertować będą także Shantel & Bucovina Club Orkestar, Frontside (na zdjęciu), Zenek, Dżem, Ania Rusowicz i Uprising Tree. Organizatorzy ogłosili także listę zespołów zakwalifikowanych do festiwalowego przeglądu. Dziewiąta edycja jednej z największych imprez rockowych w Polsce trwać będzie od 16 do 19 sierpnia.

Znamy kolejnych uczestników „Cieszanów Rock Festiwal 2018”

Menedżer public relations „Cieszanów Rock Festiwal 2018” Artur Tylmanowski poinformował naszą redakcję o kolejnych gwiazdach, które wystąpią na cieszanowskiej scenie jednej z największych w Polsce imprez rockowych.

Koncert na pięciolecie Grupy Folklorystycznej „Pokolenia”

Grupa Folklorystyczna „Pokolenia”, działająca przy Biłgorajskim Centrum Kultury, świętowała będzie pięciolecie swojej działalności. Z tej okazji w sobotę, 21 kwietnia o godz. 17 na scenie w sali widowiskowej BCK odbędzie się „urodzinowy” koncert. Wystąpi kilkudziesięciu wykonawców. Organizatorzy zapowiadają barwne tańce polskie, ukraińskie i cygańskie, przepiękne pieśni, kolorowe kostiumy oraz starannie przygotowane widowiska taneczne i inne atrakcje.

Trwa nabór do przeglądu zespołów „Cieszanów Rock Festiwal 2018”

Do 20 kwietnia (piątek) Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie przyjmuje zgłoszenia zespołów do ogólnopolskiego przeglądu, który odbędzie się w ramach zaplanowanego od 16 do 19 sierpnia „Cieszanów Rock Festiwal 2018”.

Wigry Krzysztofa Gierałtowskiego nad Łabuńką

Tej postaci miłośnikom fotografii przedstawiać nie trzeba. Twórca wielotysięcznej kolekcji zdjęć ludzi polskiej kultury, nauki i polityki „Polacy, portrety współczesne”, kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski Krzysztof Gierałtowski zaprezentuje w Zamościu swoje prace dotyczące Wigier i mieszkańców nadwigierskich wsi. Otwarcie wystawy „Wigry nasze Wigry” zaplanowane zostało na piątek 6 kwietnia o godz. 16 w Galerii Fotografii „Ratusz”.

Bovska wystąpi na scenie Biłgorajskiego Centrum Kultury

Bovska na niby? Nie, naprawdę! Piosenkarka zaśpiewa w Biłgoraju. Jej występ zaplanowany został na 22 kwietnia (niedziela), na scenie Biłgorajskiego Centrum Kultury.

Wernisaż wystawy malarstwa Agnieszki Potockiej-Makoś

Biłgorajskie Centrum Kultury zaprasza za pośrednictwem Wydawnictwa „Izamarka” na wernisaż malarstwa Agnieszki Potockiej-Makoś. Uroczyste otwarcie wystawy dzieł pochodzącej z Biłgoraja artystki zaplanowane zostało na sobotę, 24 marca o godz. 18 w galerii BCK. Różnorodne prace, wykonane w technice akrylowej, będzie można oglądać w BCK od 24 marca do 13 kwietnia (wstęp będzie nieodpłatny).

Poznaliśmy pierwsze gwiazdy Cieszanów Rock Festiwal 2018

Organizatorzy Cieszanów Rock Festiwal 2018 ogłosili pierwsze zespoły, które wystąpią na festiwalowej scenie w tegorocznej edycji. Są to Decapitated, Hunter, Dr Misio, The Analogs i Materia. Największy festiwal rockowy w południowo-wschodniej Polsce zaplanowany został na 16-19 sierpnia.