Kudłaty Tomaszów Lubelski będzie gospodarzem finału wojewódzkiego Pucharu Polski

POD PATRONATEM MEDIALNYM WYDAWNICTWA „IZAMARKA”. W sobotę, 28 kwietnia o godz. 10 w hali sportowej Zespołu Szkół nr 2 w Tomaszowie Lubelskim przy ul. Żwirki i Wigury 3 rozpocznie się turniej finałowy rozgrywek o Puchar Polski na szczeblu województwa lubelskiego. Rywalami gospodarzy, czyli Tomaszowskiego Stowarzyszenia Sportowego Kudłaty Tomaszów Lubelski, będą Powiślak Końskowola i Tajfun Ostrów Lubelski.

TSS Kudłaty Tomaszów Lubelski, Powiślak Końskowola i Tajfun Lublin zagrają w sobotę, 28 kwietnia w turnieju finałowym o Puchar Polski na szczeblu województwa lubelskiego. Stawką zmagań siatkarskich będzie także prawo do startu w pucharowych rozgrywkach centralnych. W zawodach, które rozegrane zostaną w hali sportowej Zespołu Szkół nr 2 w Tomaszowie Lubelskim przy ul. Żwirki i Wigury 3, zabraknie Arki Wojsławice, która jako jedyna z grona finalistów nie musiała występować w eliminacyjnych meczach półfinałowych – do turnieju finałowego awansowała bez gry jako najwyżej sklasyfikowany zespół spośród trzecioligowców. Arka w swoim debiutanckim sezonie w lubelskiej III lidze zajęła trzecie miejsce, a wczoraj została dopuszczona do półfinałowego turnieju barażowego o awans do II ligi, gdyż jeden z zakwalifikowanych zespołów zrezygnował ze startu. A ponieważ turniej wojewódzkiego Pucharu Polski i baraże o II ligę zostały zaplanowane na ten sam termin, to zespół z Wojsławic zrezygnował z przyjazdu do Tomaszowa.

Z tego powodu organizatorzy finału wojewódzkiego Pucharu Polski musieli zmienić terminarz sobotnich meczów. Pierwotnie planowano cztery spotkania do dwóch wygranych setów – dwa półfinałowe (Arka miała zagrać z Tajfunem, a Kudłaty z Powiślakiem) oraz mecz o trzecie miejsce i finał. Według nowego harmonogramu o godz. 10 Powiślak zagra z Tajfunem. Potem Kudłaty spotka się o godz. 12 z zespołem, który przegra ten pierwszy mecz, a następnie o godz. 14 zmierzy się ze zwycięzcą pierwszej potyczki. Rywalizacja w poszczególnych meczach toczyć się będzie do trzech wygranych setów. Warto dodać, że Powiślak w zakończonym niedawno sezonie trzecioligowym zajął czwarte miejsce, a zespół z Tomaszowa Lubelskiego – piąte. Natomiast Tajfun jest jedną z czołowych drużyn w rozgrywkach lubelskiej ligi amatorskiej.

WYNIKI MECZÓW PÓŁFINAŁOWYCH WOJEWÓDZKIEGO PUCHARU POLSKI

sobota, 14 kwietnia 2018

TSS Kudłaty Tomaszów Lubelski – Sokół Zwierzyniec 3:0 (25:14, 25:17, 25:23)
KS GOK Trzydnik Duży – Powiślak Końskowola 0:3 (15:25, 11:25, 11:25)
GUKS Modliborzyce – Tajfun Lublin 2:3 (25:23, 20:25, 17:25, 27:25, 12:15)

MaSzt
fot. pixabay.comMarkowe teksty

Marek Sztochel
Skandaliczne marnotrawienie publicznych pieniędzy

Łada 1945 Biłgoraj od kilku miesięcy szuka nowego prezesa, bo Winicjusz Oleszczak zrezygnował z tej funkcji. Nie jest to łatwe zadanie, bo szefem klubu sportowego powinien być ktoś, kto nadąża za stale zmieniającym się światem i odnajduje się w coraz to nowszej rzeczywistości, ma ochotę świadczyć nieodpłatnie ciężką pracę na rzecz lokalnej społeczności przez siedem dni w tygodniu, a ponadto musi mieć albo zasobny portfel, by samemu do tego „interesu” dołożyć, albo mocne poparcie przedsiębiorców lub miejscowych baronów, gotowych do dzielenia się swoim majątkiem. Warto się zastanowić, jak funkcjonowałyby sowicie finansowane z pieniędzy podatników instytucje kultury, gdyby oparte były tylko na działalności wolontariuszy?