Huczwa Tyszowce – Olender Sól 1:0 (0:0). Przyjechali busem, a postawili na boisku autobus?

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA. W zaległym meczu dwudziestej szóstej kolejki Huczwa Tyszowce wygrała z Olendrem Sól 1:0 (0:0). Gola na wagę trzech punktów strzelił w 50 minucie Stanisław Anioł, w zamieszaniu podbramkowym, które powstało po dośrodkowaniu piłki przez Damiana Ziółkowskiego z rzutu rożnego.

Jak wyglądał mecz Huczwy Tyszowce z Olendrem Sól z perspektywy gości? – Wbrew temu, co się mówi, nie postawiliśmy „autobusu” przed własną bramką. To był ciekawy, dosyć wyrównany mecz, z przewagą Huczwy w posiadaniu piłki. Nasi rywale prowadzili atak pozycyjny, ale nie mieli zbyt wielu okazji, by strzelić nam gola. A my też mieliśmy kilka szans na zdobycie bramki. Dobrze wypadliśmy pod względem taktycznym. Graliśmy w ustawieniu z pięcioma obrońcami. Staraliśmy się solidnie wypaść w defensywie, ale nie broniliśmy się przed własnym polem karnym, lecz staraliśmy się „wysoko” atakować rywala, by odbierać mu piłkę już na jego połowie boiska. W efekcie pierwszy celny strzał na naszą bramkę Huczwa oddała dopiero w drugiej połowie. Straciliśmy gola, bo popełniliśmy błąd po dośrodkowaniu z rzutu rożnego – mówi Michał Furlepa, trener Olendra.

Huczwa Tyszowce – Olender Sól 1:0 (0:0)

środa, 23 maja 2018 Tyszowce

skład Huczwy Patryk Kierepka – Damian Okalski, Łukasz Bubeła, Stanisław Anioł, Mateusz Materna – Jakub Witkowski (46 Łukasz Kwarciany), Sebastian Denkiewicz, Przemysław Sioma, Damian Dębicki (46 Norbert Raczkiewicz, 75 Damian Gilarski), Damian Ziółkowski – Kamil Droździel (65 Dominik Karaszewski)
trener Marcin Łyś

skład Olendra Adrian Miazga – Dawid Muzyka, Piotr Kmieć, Szymon Kiełbasa, Wołodymir Potopliak, Marcin Olszówka – Mateusz Chorębała (87 Jakub Muzyka), Tomasz Garbacz, Andrij Soczywiec (70 Siergiej Kornijenko), Sławomir Nizio – Patryk Dorosz
trener Michał Furlepa

gol 1:0 Stanisław Anioł 50
żółte kartki Sebastian Denkiewicz (Huczwa), Siergiej Kornijenko, Szymon Kiełbasa (Olender)
sędziował Marek Borowiński (Nielisz)

MaSzt

Markowe teksty

Marek Sztochel
Skandaliczne marnotrawienie publicznych pieniędzy

Łada 1945 Biłgoraj od kilku miesięcy szuka nowego prezesa, bo Winicjusz Oleszczak zrezygnował z tej funkcji. Nie jest to łatwe zadanie, bo szefem klubu sportowego powinien być ktoś, kto nadąża za stale zmieniającym się światem i odnajduje się w coraz to nowszej rzeczywistości, ma ochotę świadczyć nieodpłatnie ciężką pracę na rzecz lokalnej społeczności przez siedem dni w tygodniu, a ponadto musi mieć albo zasobny portfel, by samemu do tego „interesu” dołożyć, albo mocne poparcie przedsiębiorców lub miejscowych baronów, gotowych do dzielenia się swoim majątkiem. Warto się zastanowić, jak funkcjonowałyby sowicie finansowane z pieniędzy podatników instytucje kultury, gdyby oparte były tylko na działalności wolontariuszy?