Dziś Unia Hrubieszów zagra o awans do finału

WOJEWÓDZKI PUCHAR POLSKI. Unia Hrubieszów zagra dziś z Eko Różanka. Na stadionie w Hrubieszowie zespoły walczyć będą o awans do finału Pucharu Polski na szczeblu województwa lubelskiego.

Pucharowe emocje czekają nas dzisiaj w Hrubieszowie. Miejscowa Unia w ramach półfinału wojewódzkiego Pucharu Polski zagra z Eko Różańka. Mecz rozpocznie się o godz. 17.30. Rywal Unii to beniaminek lubelskiej IV ligi, ubiegłoroczny mistrz chełmskiej klasy okręgowej i tegoroczny zdobywca Pucharu Polski na szczeblu okręgu chełmskiego. Aktualnie zespół z Różanki w gminie Włodawa zajmuje w czwartoligowej tabeli jedenaste miejsce i jest już pewne pozostania w tej klasie rozgrywkowej na następny sezon. W finale okręgowych rozgrywek pucharowych Eko zremisowało 0:0 po dogrywce i wygrał w karnych 5:4 ze Spartą Rejowiec Fabryczny (na boisku Sparty), a wcześniej pokonało m.in. w półfinale trzecioligową Chełmiankę Chełm 2:1. Zwycięzca dzisiejszego spotkania w Hrubieszowie zagra w finale 6 czerwca (środa) z lepszą drużyną z pary Powiślak Końskowola – Orlęta Radzyń Podlaski. Te drużyny także zmierzą się dzisiaj o godz. 17.30.

MaSztMarkowe teksty

Marek Sztochel
Skandaliczne marnotrawienie publicznych pieniędzy

Łada 1945 Biłgoraj od kilku miesięcy szuka nowego prezesa, bo Winicjusz Oleszczak zrezygnował z tej funkcji. Nie jest to łatwe zadanie, bo szefem klubu sportowego powinien być ktoś, kto nadąża za stale zmieniającym się światem i odnajduje się w coraz to nowszej rzeczywistości, ma ochotę świadczyć nieodpłatnie ciężką pracę na rzecz lokalnej społeczności przez siedem dni w tygodniu, a ponadto musi mieć albo zasobny portfel, by samemu do tego „interesu” dołożyć, albo mocne poparcie przedsiębiorców lub miejscowych baronów, gotowych do dzielenia się swoim majątkiem. Warto się zastanowić, jak funkcjonowałyby sowicie finansowane z pieniędzy podatników instytucje kultury, gdyby oparte były tylko na działalności wolontariuszy?