Dogrywki nie będzie

W środę, 26 sierpnia o godz. 17 na czterech boiskach Zamojszczyzny rozegrane zostaną mecze pierwszej rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu. Na tym etapie rozgrywek zagra pięć zespołów z IV ligi, dwa z klasy okręgowej i jeden z klasy A. Zamojski OZPN wprowadził istotną zmianę w regulaminie rozgrywek.

W sezonie 2020/2021, w okręgowym Pucharze Polski zagra dwanaście zespołów – czterej zwycięzcy rozgrywek powiatowych oraz siedmiu czwartoligowców i trzecioligowy Hetman Zamość. W pierwszej rundzie, która zaplanowana została na środę, 26 sierpnia czekają nas cztery mecze. Wszystkie rozpoczną się o godz. 17.
Na stadionie OSiR w Biłgoraju miejscowa Łada 1945 spotka się z Unią Hrubieszów. Obie drużyny zmierzyły się w sobotę, 22 sierpnia właśnie w Biłgoraju, w ramach rozgrywek lubelskiej IV ligi. Goście wygrali 2:0 (0:0) po bramkach, które zdobyli Bartłomiej Greniuk (w 54 minucie) i Mariusz Podgórski (w 68 minucie). Okazja do rewanżu nadarzyła się bardzo szybko, ale trzeba wyraźnie powiedzieć, że jutro gospodarze, których prowadzenia podjął się trener Marcin Mura, nie będą faworytami pucharowej potyczki.


Dwaj czwartoligowcy spotkają się także w Werbkowicach. Tamtejszy Kryształ przyjmie jako gospodarz Huczwę Tyszowce. W Łaszczówce miejscowa Pogoń 96 z klasy okręgowej walczyć będzie z beniaminkiem IV ligi, Gryfem Gmina Zamość. Z kolei w Mirczu występująca w klasie A Andoria zagra z Błękitnymi Obsza z „okręgówki”.
Warto podkreślić, że zamojski OZPN wprowadził rewolucyjną zmianę w regulaminie rozgrywek. W przypadku remisu dogrywka się nie odbędzie – zespoły od razu przystąpią do konkursu rzutów karnych, by w ten sposób wyłonić zwycięzcę.
Ćwierćfinały zaplanowane zostały na środę, 9 września (początek wszystkich czterech spotkań o godz. 16). Zwycięzca meczu Łada – Unia zagra u siebie z Tomasovią Tomaszów Lubelski, triumfator spotkania Andoria – Błękitni przyjmie na własnym boisku Hetmana Zamość, lepszy z pary Pogoń – Gryf podejmie Grom Różaniec, natomiast Kryształ lub Huczwa pojedzie do Szczebrzeszyna, by zmierzyć się z tamtejszym Roztoczem.
Półfinały odbędą się 23 września (środa) o godz. 15:30, natomiast finał rozegrany zostanie 22 kwietnia przyszłego roku.
Na zdjęciu zespół Roztocza Szczebrzeszyn, który wygrał rozgrywki pucharowe w powiecie zamojskim.

MaSztMarkowe teksty

Marek Sztochel
Liga dwóch prędkości

„Najciekawsza liga świata” spolaryzowała się do tego stopnia, że sprawia wrażenie, jakby lepsza połowa Bundesligi konkurowała w jednej klasie rozgrywkowej z gorszą połową Ekstraklasy. „Góra” wygrywa z „dołem” najczęściej dosyć wysoko, a wyniki byłyby wyższe, gdyby nie to, że te lepsze zespoły na ogół są tak samo niedotrenowane, jak te z dołu, ale konsekwentnie punktują, bo mają kogoś, kogo słabeuszom brakuje – najemników, szkolonych od najmłodszych lat w miejskich ośrodkach piłkarskich naszego okręgu.