Czterech odeszło, piąty przechodzi rehabilitację

Czterech piłkarzy opuściło tej zimy Sokoła Zwierzyniec. W rundzie wiosennej, w zwierzynieckim zespole nie zagra także Piotr Kapłon, który w grudniu miał operowane kontuzjowane kolano. Kto wypełni wolne miejsca w kadrze dziewiątego zespołu zamojskiej klasy okręgowej?

Tomasz Bielec, Emil Kniaziowski, Marcin Krzepiłko, Patryk Miedźwiedź i Piotr Kapłon nie będą reprezentowali w rundzie wiosennej Sokoła Zwierzyniec. Trzej pierwsi zrezygnowali z dalszej gry w zespole ze Zwierzyńca. Natomiast Patryk Miedźwiedź wrócił do AMSPN Hetman Zamość po wypożyczeniu na rundę jesienną, a obecnie trenuje w czwartoligowym Hetmanie, w którym występuje także w meczach kontrolnych. Z kolei Piotr Kapłon przeszedł w grudniu operację kolana. – Straciliśmy pięciu zawodników z podstawowego składu. Nikt więcej nie zgłosił zamiaru odejścia z zespołu. Wszyscy pozostali piłkarze zadeklarowali, że zostaną w naszym zespole – powiedział prezes Sokoła Tadeusz Dudek.

Kto wypełni ubytki w kadrze? Sokół chciałby pozyskać z Łady 1945 Biłgoraj Jarosława Sławkowskiego. – Jarek grał w naszym zespole, w całym poprzednim sezonie. Był przez nas wypożyczony na rok z Łady, do której wrócił z końcem czerwca ubiegłego roku. W rundzie jesiennej nie grał nigdzie, bo wyjechał na studia. Mamy nadzieję, że znów będzie u nas występował. Na razie trenuje z nami – poinformował prezes Tadeusz Dudek. Treningi z Sokołem wznowili także dwaj wychowankowie tego klubu Jakub Korkosz i Przemysław Rudy. – Chcielibyśmy jeszcze pozyskać środkowego pomocnika i – chyba jak każdy klub – skutecznego napastnika, który zagwarantowałby strzelenie goli. Drugi „Kanciarz”, czyli Andrzej Świerczyński prędko nam się w Zwierzyńcu nie trafi – westchnął prezes Tadeusz Dudek. Dobra wiadomość dla sympatyków Sokoła jest taka, że pochodzący z Białorusi Mark Charmuszka zdecydował się na dalsze występy w Sokole. Na zdjęciu Piotr Kapłon i Mark Charmuszka.

MaSztMarkowe teksty

Marek Sztochel
Warunki gorsze niż w biurze grenlandzkiej federacji piłkarskiej

Mam nadzieję, że za rok nasze lokalne środowisko piłkarskie nie będzie musiało organizować akcji „Pomóż zamojskiemu OZPN przetrwać zimę”. Na dzień przed nadejściem astronomicznej wiosny związek zmuszony był zamknąć swoje biuro na koronie stadionu OSiR w Zamościu, ponieważ temperatura w nim, mimo ogrzewania „na full”, wynosiła zaledwie siedem stopni Celsjusza. W takich warunkach zarząd związku nie może podejmować sensownych decyzji odnośnie naszej ukochanej kopanej piłeczki. Sekretarz związkowego biura Andrzej Swacha z pewnością lepiej by miał w Nuuk, w siedzibie grenlandzkiej federacji piłkarskiej. Wczoraj zakończyła się zima, ale w zamojskiej piłce nożnej ta pora roku jeszcze nie nastała, choć powinna się rozpocząć już 17 marca. Wprawdzie się ociepla, ale jednak drugą wiosenną kolejkę spotkań także trzeba będzie odwołać i przełożyć na późniejszy termin.