BKS Biłgoraj – spełniamy piłkarskie marzenia

Piłkarskie stowarzyszenie BKS Biłgoraj powstało w styczniu 2018 roku z inicjatywy rodziców i sympatyków piłki nożnej. Jest to lokalna inicjatywa, dzięki której dzieci będą mogły uczyć się grać w piłkę nożną, ale także kształtować swój potencjał ogólnorozwojowy, uczestniczyć w imprezach o charakterze sportowym, integracyjnym. Barwy nowego klubu są biało-niebieskie.

Liczne grono rodziców wraz z dziećmi postanowiło założyć stowarzyszenie, do którego regularnie dopisują się kolejne dzieci. Mamy swojego przedstawiciela w zarządzie, cenimy pracę trenera, wspólną integrację i miłym okiem patrzymy na rozwój naszych dzieci. To dla nich super przygoda, tworzą się fajne drużyny. Naprawdę warto być w drużynach BKS Biłgoraj – mówi jeden z rodziców, którego dziecko trenuje w BKS. W swojej krótkiej historii dzieci, oprócz regularnego uczęszczania na zajęcia piłkarskie, grały mecze piłkarskie z zespołami Tanew Harasiuki, Talent Warszawa oraz rówieśnikami z Legii Warszawa. Uczestniczą w turniejach piłkarskich, które organizuje BKS Biłgoraj, a także wyjeżdżają na wiele turniejów.

Stowarzyszenie szkoli dzieci z roczników 2010-2014. BKS w ostatnim czasie zorganizował dwa duże turnieje piłkarskie przy współpracy z Grupą Azoty Puławy, która w ramach prowadzonej Akademii Sportu była sponsorem tych imprez. Łącznie udział w turniejach wzięło ponad 220 dzieci oraz rzesza ich rodziców, dziadków oraz liczne grono biłgorajskich kibiców. To pokazuje potencjał organizacyjny i wielki zapał członków stowarzyszenia BKS Biłgoraj. – Turnieje, które organizowaliśmy, dały radość dzieciom, a to jest najważniejsze. Piękne puchary, duże medale, ale przede wszystkim duża ilość gry w krótkich odstępach czasu – to wyróżnia nasze imprezy. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, a nowych piłkarzy serdecznie zapraszamy do naszych drużyn. Wielkie podziękowania chcemy przekazać Grupie Azoty Puławy i Fabryce Cukierków Pszczółka z Lublina – podkreśla jeden z przedstawicieli zarządu BKS.

Najbliższe plany to udział w kolejnych turniejach oraz piłkarska wycieczka z rodzicami. Jeśli chcecie zapisać Państwo swoje dziecko do jednej z grup BKS, to podajemy telefon kontaktowy: 531 073 150. Treningi i koordynowanie pracy stowarzyszenia prowadzi trener Michał Furlepa. Każde dziecko, które wstąpi w poczet członków BKS otrzymuje darmowy oryginalny strój piłkarski drużyny oraz pamiątkowy dyplom z nominacją do zespołu.

Zarząd BKS BiłgorajMarkowe teksty

Marek Sztochel
Warunki gorsze niż w biurze grenlandzkiej federacji piłkarskiej

Mam nadzieję, że za rok nasze lokalne środowisko piłkarskie nie będzie musiało organizować akcji „Pomóż zamojskiemu OZPN przetrwać zimę”. Na dzień przed nadejściem astronomicznej wiosny związek zmuszony był zamknąć swoje biuro na koronie stadionu OSiR w Zamościu, ponieważ temperatura w nim, mimo ogrzewania „na full”, wynosiła zaledwie siedem stopni Celsjusza. W takich warunkach zarząd związku nie może podejmować sensownych decyzji odnośnie naszej ukochanej kopanej piłeczki. Sekretarz związkowego biura Andrzej Swacha z pewnością lepiej by miał w Nuuk, w siedzibie grenlandzkiej federacji piłkarskiej. Wczoraj zakończyła się zima, ale w zamojskiej piłce nożnej ta pora roku jeszcze nie nastała, choć powinna się rozpocząć już 17 marca. Wprawdzie się ociepla, ale jednak drugą wiosenną kolejkę spotkań także trzeba będzie odwołać i przełożyć na późniejszy termin.