BKS Biłgoraj bez porażki w Chełmie

BKS Biłgoraj zajął drugie miejsce w rozegranym w sobotę, 3 marca w Chełmie turnieju piłkarskim dla dzieci z rocznika 2010 ,,Mali piłkarze mamusiom”. Młodzi adepci futbolu, których do piłkarskich karier przygotowuje trener Michał Furlepa, nie przegrali w chełmskim turnieju ani jednego meczu.

Dziesiątą edycję turnieju piłkarskiego dla dzieci ,,Mali piłkarze mamusiom” w Chełmie będziemy bardzo miło wspominać. Nasz zespół zajął drugie miejsce, nie przegrał żadnego meczu, a w ostatniej grze ze zwycięską drużyną Brazylijskiej Szkoły Futbolu Lublin zremisował 1:1, fundując kibicom bardzo dobre i emocjonujące spotkanie. Nasi rywalizowali z najlepszymi zespołami na Lubelszczyźnie – BKS Lublin, Lublinianką, trzema zespołami Niedźwiadka Chełm, Jedynką Krasnystaw, Brazylijską Szkołą Futbolu Lublin. Najlepszym zawodnikiem turnieju organizatorzy wybrali piłkarza BKS Jakuba Kupca. Wyróżnili także z naszego zespołu statuetką Dawida Wojdę. Z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet każda z pań otrzymała pięknego tulipana od prezesa UKS Niedźwiadek Chełm Mariana Sikorskiego.  Zarząd BKS Biłgoraj, rodzice i dzieci składają serdeczne podziękowania dyrektorowi PKS Biłgoraj panu Piotrowi Szelidze za ufundowanie bezpłatnego, bezpiecznego przejazdu na turniej w komfortowych warunkach komunikacją PKS Biłgoraj.

Zarząd BKS Biłgoraj

PS Wydawnictwo „Izamarka”, które patronuje BKS Biłgoraj, dołącza się do podziękowań dla dyrektora Piotra Szeligi.Markowe teksty

Marek Sztochel
Warunki gorsze niż w biurze grenlandzkiej federacji piłkarskiej

Mam nadzieję, że za rok nasze lokalne środowisko piłkarskie nie będzie musiało organizować akcji „Pomóż zamojskiemu OZPN przetrwać zimę”. Na dzień przed nadejściem astronomicznej wiosny związek zmuszony był zamknąć swoje biuro na koronie stadionu OSiR w Zamościu, ponieważ temperatura w nim, mimo ogrzewania „na full”, wynosiła zaledwie siedem stopni Celsjusza. W takich warunkach zarząd związku nie może podejmować sensownych decyzji odnośnie naszej ukochanej kopanej piłeczki. Sekretarz związkowego biura Andrzej Swacha z pewnością lepiej by miał w Nuuk, w siedzibie grenlandzkiej federacji piłkarskiej. Wczoraj zakończyła się zima, ale w zamojskiej piłce nożnej ta pora roku jeszcze nie nastała, choć powinna się rozpocząć już 17 marca. Wprawdzie się ociepla, ale jednak drugą wiosenną kolejkę spotkań także trzeba będzie odwołać i przełożyć na późniejszy termin.