Nasza biblioteka i archiwum

MOŻESZ SKORZYSTAĆ Z NASZYCH ZBIORÓW

Dumą naszego wydawnictwa jest biblioteka oraz archiwum, które stale powiększamy o kolejne zbiory i dokumenty.

Nasza biblioteka to ponad tysiąc oprawnych woluminów czasopism oraz gazet o tematyce sportowej, informacyjnej i społeczno-politycznej. Najstarsze wydania są z 1934 roku. Zgromadziliśmy także około 2 tysięcy książek o tematyce sportowej, w tym wiele kronik, roczników i monografii regionalnych.

Gromadzimy także archiwalne zdjęcia oraz kopie komunikatów z rozgrywek sportowych i innych dokumentów. Systematycznie archiwizujemy w formie cyfrowej wszelkie dane, dotyczące rozgrywek piłkarskich w całym kraju – zweryfikowane tabele końcowe poszczególnych lig od ekstraklasy po klasę C, daty i wyniki meczów, składy zespołów, strzelców goli oraz różnego rodzaju statystyki.

Materiały biblioteczne i archiwalne służą nie tylko nam. Chętnie udzielamy je autorom książek o tematyce sportowej. Są też cennym źródłem dla autorów prac licencjackich, magisterskich, doktorskich i innych opracowań. Wszystko służy jednemu celowi – chcemy popularyzować lokalny sport, utrwalać historię sportu w wydaniu regionalnym oraz upamiętniać osoby, które przyczyniały się i przyczyniają do jego rozwoju.

Chętnie nabędziemy brakujące roczniki czasopism i gazet. Interesują nas zwłaszcza gazety o tematyce sportowej oraz dzienniki i tygodniki lokalne z całego kraju. Kupimy także brakujące książki oraz kopie archiwalnych fotografii, kronik i dokumentów. Jeśli możesz nam pomóc, to prosimy o kontakt telefoniczny (606 690 487) lub pocztą elektroniczną (wydawnictwo@izamarka.pl).