Potokiem przez Granicę po Perłę (część 4)

W ostatniej części podsumowania rundy jesiennej w zamojskiej klasie A przedstawiamy opinie trenera Krzysztofa Rysaka o czterech najniżej sklasyfikowanych w tabeli grupy II zespołach. Szumy Susiec wszystkie jedenaście meczów rozegrały na boiskach przeciwników. Z kolei Delta Nielisz, Graf Chodywańce i Perła Telatyn razem zdobyły na wyjazdach tylko jeden punkt.

Potokiem przez Granicę po Perłę (część 3)

Na bezpiecznym, szóstym miejscu w tabeli grupy II zamojskiej klasy A plasuje się Metanoja Lipsko. Do drugiej Andorii Mircze traci tylko sześć punktów. Taką samą przewagę ma nad siódmą Spartą Łabunie. Zespół z podzamojskiego Lipska będzie – zdaniem trenera Krzysztofa Rysaka – raczej walczył o utrzymanie się w lidze niż o awans do klasy okręgowej, ale może sprawić niejedną niespodziankę. Pozostałe drużyny także czeka walka o uniknięcie spadku. Może za wyjątkiem ostatniej w tabeli Perły Telatyn, której szanse są już tylko matematyczne.

Potokiem przez Granicę po Perłę (część 2)

Potok Sitno, Andoria Mircze i Pogoń 96 Łaszczówka – te trzy zespoły nadawały ton jesiennym rozgrywkom w grupie II zamojskiej klasy A. I to one będą wiosną głównymi kandydatami do awansu, do klasy okręgowej. Wszystkie – zdaniem trenera Potoku Krzysztofa Rysaka – prezentują już poziom na miarę „okręgówki”. Jeden z nich będzie w czerwcu wielkim przegranym, bo premiowane awansem miejsca są tylko dwa. Jeden, a może nawet dwa, jeśli w czołówce tabeli namieszają przyczajone nieco z tyłu Granica Lubycza Królewska i Sparta Wożuczyn.

Na Podkarpaciu rozgrywane już były mecze zamojskiej „okręgówki”. Tym pierwszym zajmowała się nawet prokuratura

Jutro w Dachnowie koło Lubaczowa Olimpiakos Tarnogród zagra z Włókniarzem Frampol o punkty w rozgrywkach zamojskiej klasy okręgowej. W przeszłości zespoły z Zamojszczyzny rozgrywały już mecze „okręgówki” w województwie podkarpackim. W sezonie 2005/2006 Łada Biłgoraj pełniła rolę gospodarza meczów na stadionie w Krzeszowie.

Potokiem przez Granicę po Perłę (część 1)

Potok Sitno nie miał sobie równych w pierwszej rundzie rozgrywek grupy II zamojskiej klasy A. Dziesięć meczów wygrał, tylko jeden zremisował i ani razu nie zszedł z boiska pokonany. Wraz z Andorią Mircze i Pogonią 96 Łaszczówka dominował nad resztą stawki. Chociaż Potok jest dla większości ligowych rywali zespołem jakby z innej piłkarskiej bajki, to jednak trener Krzysztof Rysak z wielkim szacunkiem wypowiada się o konkurentach, nawet tych z dołu tabeli.

Jeden mecz w sobotę, jeden w niedzielę

Runda wiosenna w zamojskiej klasie okręgowej rozpocznie się jutro na Podkarpaciu. Wydział Gier zamojskiego OZPN wyraził zgodę na rozegranie meczu Olimpiakosu Tarnogród z Włókniarzem Frampol na boisku ze sztuczną murawą w Dachnowie koło Lubaczowa. Drugi zaplanowany na najbliższy weekend mecz odbędzie się na sztucznej murawie w Zamościu.

Rondo Rzeczyce – chluba gminy Frampol

Rondo Rzeczyce nie zdołało powtórzyć sukcesu sprzed dwóch lat, gdy zostało mistrzem biłgorajskiej ligi piłki siatkowej. W tym roku siatkarze z gminy Frampol przegrali w finale rozgrywek z UKS Leśnik Biłgoraj. Drugie miejsce to jednak też niezły wyczyn, zwłaszcza że niżej sklasyfikowanych zostało kilka mocnych zespołów, m.in. Axstone Zamość z trzecioligowcami w składzie. A biłgorajskie rozgrywki ligowe stoją na naprawdę wysokim poziomie, jak na ligę amatorską.

Raport z boisk zamojskiej „okręgówki”. Jeden z meczów może zostać rozegrany na Podkarpaciu

Stan boisk na Zamojszczyźnie wskazuje na to, że prawie wszystkie mecze siedemnastej kolejki rozrywek zamojskiej klasy okręgowej trzeba będzie odwołać. Dojdą do skutku co najwyżej dwa spotkania, zaplanowane na boiskach ze sztuczną murawą. Przedstawiamy raport z boisk, na których zaplanowano w najbliższy weekend spotkania ligowe (stan na czwartek, 22 marca, na godz. 15).

Zaliczyć setkę w ośmiu podejściach

Marcowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym” zapoczątkował w Biłgoraju cykl ośmiu imprez biegowych pod wspólnym hasłem „100 na 100 dla Niepodległej”. To sportowy sposób na uczczenie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Liga widziana z góry (część 2)

Z najwyższego miejsca najlepiej widać, dlatego o zespołach z grupy I zamojskiej klasy A mówi Artur Piechnik. W pierwszej części szkoleniowiec najlepszego w rundzie jesiennej Cosmosu Józefów ocenił swój zespół oraz plasujące się w tabeli tuż za nim drużyny Tura Turobin i Tanwi Majdan Stary. A co sądzi o pozostałych ekipach?