Potok Sitno. Wszystkie mecze w rundzie jesiennej sezonu 2020/2021

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA. Pięć zwycięstw, ani jednego remisu i dwanaście porażek – to dorobek, który dał Potokowi Sitno czternaste miejsce po rundzie jesiennej. W ośmiu meczach drużynę jako trener prowadził Waldemar Wnuk, w dziewięciu kolejnych – Piotr Welcz. Ten pierwszy szkoleniowiec wywalczył z Potokiem tylko trzy punkty, wygrywając na inaugurację sezonu z Tarpanem Korchów na wyjeździe. Drugi zdobył dwanaście punktów.

Orion Dereźnia. Wszystkie mecze w rundzie jesiennej sezonu 2020/2021

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA. Orion Dereźnia zakończył rundę jesienną na piętnastym miejscu z dorobkiem czternastu punktów. W pierwszej części sezonu cztery mecze wygrał, dwa zremisował i aż jedenaście przegrał. Zespół ten, choć awansował z klasy A z piątego miejsca, w swoich szeregach ma wielu piłkarzy, którzy zdobyli większe lub mniejsze doświadczenie na boiskach „okręgówki”. Na pierwsze w tym sezonie zwycięstwo czekał aż do ósmej kolejki. W naszej ocenie piłkarzy z Dereźni stać było na nieco lepsze wyniki. Przedstawiamy wszystkie ligowe występy Oriona w tej rundzie.

Tarpan Korchów. Wszystkie mecze w rundzie jesiennej sezonu 2020/2021

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA. Czwarty w poprzednim sezonie, w klasie A Tarpan Korchów nie sprostał wymaganiom wyższej klasy rozgrywkowej w pierwszej jej części. Na półmetku sezonu uplasował się na szesnastym miejscu, a punkty zdobył tylko w dwóch zwycięskich meczach z dwoma niżej sklasyfikowanymi zespołami, czyli Sokołem Zwierzyniec i Orłem Tereszpol. Prowadzony przez grającego trenera Mariusza Dołęckiego beniaminek ma najsłabszą obronę w lidze – stracił aż 68 bramek, czyli o 10 więcej niż ostatni w tabeli Orzeł, który w tej niepisanej klasyfikacji goli na minusie plasuje się na przedostatniej pozycji. Co ciekawe, zespół z Korchowa aż w siedmiu przegranych spotkaniach jako pierwszy obejmował prowadzenie. Przedstawiamy Tarpana mecz po meczu.

Sokół Zwierzyniec. Wszystkie mecze w rundzie jesiennej sezonu 2020/2021

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA. Sokół Zwierzyniec posiadał w tej pierwszej części sezonu słabszą kadrę niż rok temu, gdy wygrał rundę jesienną w klasie A, jednakże nawet w tej sytuacji oczekiwania były zdecydowanie większe. Przedostatnie, siedemnaste miejsce, zaledwie pięć zdobytych punktów za zwycięstwo nad Orłem Tereszpol, którego ograli wszyscy, i za dwa remisy, do tego aż czternaście porażek – z takiego bilansu jesiennych meczów beniaminka nikt w klubie ze Zwierzyńca nie może być zadowolony. Przypomnimy, jak kolejka po kolejce (nie) radził sobie Sokół w tej rundzie.

Orzeł Tereszpol. Wszystkie mecze w rundzie jesiennej sezonu 2020/2021

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA. Orzeł Tereszpol dwa sezony temu występował w klasie B, a do „okręgówki” awansował z trzeciego miejsca w klasie A. Szybki przeskok o dwie klasy rozgrywkowe okazał się ciężarem nie do uniesienia dla zawodników, którzy nie zdobyli doświadczenia ligowego na poziomie klasy okręgowej. Zespół ten przegrał w rundzie jesiennej wszystkie siedemnaście meczów i na półmetku sezonu zajmuje w tabeli ostatnie, osiemnaste miejsce. Przypominamy wszystkie mecze Orła w pierwszej części obecnego sezonu.

Liga dwóch prędkości

„Najciekawsza liga świata” spolaryzowała się do tego stopnia, że sprawia wrażenie, jakby lepsza połowa Bundesligi konkurowała w jednej klasie rozgrywkowej z gorszą połową Ekstraklasy. „Góra” wygrywa z „dołem” najczęściej dosyć wysoko, a wyniki byłyby wyższe, gdyby nie to, że te lepsze zespoły na ogół są tak samo niedotrenowane, jak te z dołu, ale konsekwentnie punktują, bo mają kogoś, kogo słabeuszom brakuje – najemników, szkolonych od najmłodszych lat w miejskich ośrodkach piłkarskich naszego okręgu.

Wydawnictwo „Izamarka” zaprasza na ligę

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA. Tylko dwa spotkania w sobotę i aż siedem w niedzielę – tak wygląda program siódmej serii rozgrywek „najciekawszej ligi świata”. Na „mecz kolejki” zapraszamy do Tarnogrodu, gdzie miejscowy Olimpiakos zmierzy się z Victorią Łukowa. Dwie strony materiałów o siódmej kolejce zamojskiej „okręgówki” znajdziecie Państwo we wtorek, w „Kronice Tygodnia”. Tu publikujemy zapowiedź piłkarskiego weekendu na Zamojszczyźnie.

Rozgrywki bez finału

OKRĘGOWY PUCHAR POLSKI. Przypominamy poprzednią edycję rywalizacji o Puchar Polski na szczeblu okręgu zamojskiego. Po raz pierwszy w blisko 45-letniej historii tych rozgrywek mecz finałowy został odwołany i zweryfikowany walkowerem. Okręg zamojski w półfinale wojewódzkim reprezentowała Unia Hrubieszów.

Dogrywki nie będzie

W środę, 26 sierpnia o godz. 17 na czterech boiskach Zamojszczyzny rozegrane zostaną mecze pierwszej rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu. Na tym etapie rozgrywek zagra pięć zespołów z IV ligi, dwa z klasy okręgowej i jeden z klasy A. Zamojski OZPN wprowadził istotną zmianę w regulaminie rozgrywek.

Temida piłkarskiej Zamojszczyzny

W III lidze okręg zamojski ma dwóch reprezentantów, a w IV lidze – pięciu. Po niedokończonym sezonie 2019/2020 nie było spadków, tylko awanse. Kto tego lata uzyskał uprawnienia do prowadzenia meczów piłkarskich w wyższej klasie rozgrywkowej? Jakie są kryteria klasyfikowania sędziów?