Nadrabiamy ligowe zaległości

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA. W poprzednim tygodniu opublikowaliśmy tylko relację z meczu Olimpiakosu Tarnogród z Sokołem Zwierzyniec. Nasi czytelnicy nie mogli nam darować tego, że zabrakło chociażby materiałów statystycznych z pozostałych spotkań. Zatem nadrabiamy zaległości.

Od środy Olimpia Miączyn ma spokój

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA. W środę Olimpia Miączyn wygrała na własnym boisku z Orionem Dereźnia 3:0 (1:0) i zapewniła sobie miejsce w lidze na następny sezon. W sobotnim meczu z Olimpiakosem Tarnogród podopieczni trenera Jarosława Kaczoruka mogli więc zagrać bez obciążeń. Bramki nie padły, ale oba zespoły miały wyborne okazje do strzelenia zwycięskiego gola.

Legia Warszawa zagra z Unią Hrubieszów? Jest to całkiem realne

PUCHAR POLSKI. Unia Hrubieszów została zwycięzcą pucharowych rozgrywek w województwie lubelskim i zagra na szczeblu centralnym. W pierwszej rundzie może wylosować drużynę z ekstraklasy. Piłkarzom z Hrubieszowa marzy się mecz z Legią Warszawa – aktualnym mistrzem Polski i zdobywcą Pucharu Polski.

Dzieci miały swój mundial w Biłgoraju

Dziesięć zespołów piłkarskich zagrało dzisiaj w trzeciej edycji „Mundialu Dziecięcego”, zorganizowanego przez Akademię Piłkarską „Gol” oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju. W tej integracyjnej zabawie wzięły udział dzieci urodzone w latach 2009-2012. Wszystkie drużyny mogły poczuć się zwycięzcami, bo wyniki meczów nie były brane pod uwagę, a liczył się udział w imprezie. Wszyscy uczestnicy dostali takie same nagrody.

Gryf Gmina Zamość wykorzystał kłopoty kadrowe Sokoła Zwierzyniec

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA. Sokół Zwierzyniec przystąpił do meczu z Gryfem Gmina Zamość, mając w kadrze tylko jedenastu zawodników, w tym dwóch bramkarzy. W 20 minucie Grzegorz Paczos ukarany został czerwoną kartką, więc zespół ze Zwierzyńca musiał się bronić w dziesięciu. Gryf to wykorzystał. Piłkarze z gminy Zamość wygrali na starym boisku Sokoła przy ul. Wachniewskiej 2:0 (1:0).

Zwycięstwo Włókniarza Frampol na nowym stadionie

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA. W ostatnim w tym sezonie meczu w roli gospodarza Włókniarz Frampol zagrał po raz pierwszy na swoim nowym stadionie we Frampolu. Zespół trenera Mirosława Kubiny pokonał Ostoję Skierbieszów 3:2 (2:2). Zwycięską bramkę Damian Swatowski zdobył w drugiej minucie czasu doliczonego.

Olimpiakos Tarnogród – Sokół Zwierzyniec 2:3 (1:1). Koniec złej passy Sokoła

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA. Sokół Zwierzyniec zakończył złą passę na dziesięciu meczach bez zwycięstwa. Na stadionie w Tarnogrodzie wygrał z tamtejszym Olimpiakosem 3:2 (1:1). Dzięki temu zespół ze Zwierzyńca zapewnił sobie miejsce w „okręgówce” na przyszły sezon. Spadek zwierzynieckim piłkarzom nie grozi już nawet teoretycznie.

Paweł Babiarz jest już po słowie z zarządem Tomasovii

LUBELSKA IV LIGA. Paweł Babiarz będzie w nowym sezonie trenerem Tomasovii Tomaszów Lubelski. Prezes tego klubu Dionizy Hałasa informuje, że wprawdzie umowa z 28-letnim szkoleniowcem nie została jeszcze podpisana, ale obie strony są już dogadane w kwestii przejęcia z początkiem lipca schedy po trenerze Marku Sadowskim. Szef Tomasovii podkreśla, że do nowej roli Paweł Babiarz przygotowywał się od początku współpracy z Markiem Sadowskim.

Można już wstępnie planować przygotowania do rundy jesiennej

Wydział Gier Zamojskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Zamościu podał propozycje terminów rozegrania meczów o Puchar Starosty oraz rundy jesiennej w klasie okręgowej i klasie A. Ramowy projekt terminarza czeka jeszcze na „przyklepanie” przez zarząd związku, ale będzie to tylko formalność, jeśli zainteresowane kluby nie wniosą w najbliższym czasie żadnych uwag.

Egzamin z uczciwości

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA. Rozgrywki są już na finiszu. Do rozegrania pozostały już tylko trzy kolejki i zaległy mecz Olimpii Miączyn z Orionem Dereźnia. Końcówka sezonu to dla niektórych zespołów egzamin z uczciwości. Los większości drużyn został już przesądzony. Czy wystarczy im motywacji, by nie pomagać innym, pilnie potrzebującym punktów? A może raczej powalczą o prestiż i jak najlepsze miejsce w tabeli, zaś ci, którzy mają jeszcze szansę – o nagrodę finansową od zamojskiego OZPN?